Kaczyński w "Bildzie": Mógłbym spotkać się z Putinem. Ale najpierw musiałby zwrócić nam wrak

- Mógłbym porozmawiać z prezydentem Putinem o śmierci mojego brata. Ale najpierw musiałby zwrócić nam wrak - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Bilda". Stwierdził w nim również, że Polska nie pogodzi się z tym, że nie otrzymała reparacji za zniszczenia wojenne.

W sobotę w niemieckim dzienniku "Bild" ukazał się wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że Władimir Putin próbuje tak kierować uwagę na Polaków, aby "zamazać uwikłanie swojego własnego kraju w wybuch II wojny światowej oraz konsekwencje tego faktu". Dodał, że rosyjskiemu prezydentowi nie odpowiada fakt, iż Polacy są ofiarami, a Rosjanie - sprawcami.

"Polska nie pogodzi się z tym, że nie otrzymała reparacji za zniszczenia wojenne"

Kaczyński podkreślił również, że od początku wojny III Rzesza mordowała polskie elity i że przyszłość kraju miała zostać unicestwiona razem z kulturą i gospodarką. Zapowiedział, że Polska nie pogodzi się z tym, że nie otrzymała reparacji za zniszczenia wojenne.

(...) Zniszczono całą polską gospodarkę, ulice, fabryki, zabytkowe budynki i dobra kultury

- zaznaczył prezes PiS, przypominając, że jeszcze niedawno Francja dostawała od Niemiec odszkodowania za zniszczenia I wojny światowej, podczas gdy nasz kraj nie dostał nic. Zapytany, czy należy skierować podobne roszczenia wobec Kremla, Jarosław Kaczyński odpowiedział, że Rosji i Niemiec nie można porównywać.

W Berlinie zasiada demokratycznie wybrany rząd i obowiązują prawo oraz moralność. O Rosji natomiast nie da się tego powiedzieć

- powiedział. Dodał, że Rosja również powinna zapłacić odszkodowania, choć dotychczas nie uznała swej odpowiedzialności. Zwrócił uwagę, że Rosja "atakuje tam, gdzie widzi słabość i szansę na zwycięstwo. Tak było na Krymie i we wschodniej Ukrainie. Ma jednak problem tam, gdzie napotyka na zdecydowany opór, nawet dyplomatyczny".

"Najpierw musiałby zwrócić nam wrak"

Nawiązał również do przypadającej w tym roku 10. rocznicy tragedii smoleńskiej. Zapytany, czy uważa, że jego brat Lech Kaczyński "zginął w zamachu, za którym stał Putin", Kaczyński oświadczył, że główny problem polega na tym, że Rosja nie oddała Polsce wraku samolotu i nie można go właściwie zbadać.

Mógłbym porozmawiać z prezydentem Putinem o śmierci mojego brata. Ale najpierw musiałby zwrócić nam wrak

- stwierdził Kaczyński.

"Jeśli dochodzi do naruszenia prawa, to głównie przez same sądy"

W wywiadzie prezes PiS odniósł się również do reformy sądownictwa w Polsce. Powiedział, że jest ona przeprowadzana w interesie ludzi. Podkreślił, że określanie jej jako "naruszanie prawa" jest poważnym nieporozumieniem.Stwierdził, że jeżeli w Polsce dochodzi do naruszenia prawa, to robią to "głównie same sądy".

Oczywiście istnieją również grupy uprzywilejowane. Ich przywileje pochodzą głównie z czasów komunistycznych i chcą je zachować, służą one ich interesom. Ci ludzie mają po prostu prawdziwe przywileje. Sądy chronią przedstawicieli tych grup - nawet w rażących i wręcz skandalicznych sprawach. I to jest cała prawda i istota tego sporu"

- mówił polityk.

>>> Komorowski: Przyjdzie w końcu gajowy i wygoni ich z tego lasu. To będą wyborcy. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (735)
Kaczyński może spotkać się z Putinem. "Ale najpierw musiałby zwrócić nam wrak"
Zaloguj się
 • ks.pedofil

  Oceniono 147 razy 131

  Tylko Putin sie z toba nie spotka. Ze zwyklym poslem? Te jego marzenia o potedze. Kaczynski zrob coming-out bedzie ci lzej. Jestes resortowym dzieckiem, bylym TW i czynnym gejem. Za to ostatnie cie nie potepiam. A na kartach historii cie zabraknie.

 • jxl82

  Oceniono 115 razy 99

  "Oczywiście istnieją również grupy uprzywilejowane. Ich przywileje pochodzą głównie z czasów komunistycznych i chcą je zachować, służą one ich interesom." WyPISz wymaluj sytuacja Rajmunda Kaczyńskiego i rodziny tuż po wojnie.

 • chi-neng

  Oceniono 110 razy 96

  Do tej smierci brata i 95 osob przez was zaproszonych na te wycieczke BEZ ZAPROSZENIA ROSJI ,do Katynia, z mysla o glosach wyborczych dla ex-prezydenta niemoty, sami doprowadziliscie.
  Nastepnie, te katastrofe uczyniliscie zamachem, morderstwem, czyli instrumentem politycznym dla obalenia i przejecia wladzy.

 • m.godwin

  Oceniono 102 razy 86

  A z czego pan prezes wypłaci Polsce reparacje za zniszczenie kraju przez rządy PiS?

 • krynolinka

  Oceniono 90 razy 78

  Całe życie Kaczyński jak pączuś w maśle. I on o przywilejach mówi.

 • magda_breslau

  Oceniono 87 razy 75

  Ilu "ekspertow" Macierewicza bylo w Smolensku? ZERO. Ilu z nich pofatygowalo sie zobaczyc wrak? ZERO. Ile kosztuja podatnika "prace" podkomisji smolenskiej? W 2016 roku- 3,5 miliona, (280 tys. na... podroze).

  Jak czytam o Macierewiczu jego artystach, przypomna mi sie historia czlowieka, ktory "sprzedal" Most Brooklinski inwestorom z Holandii.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 84 razy 72

  Wynaturzenia starego pierdziocha. Putin marzy o spotkaniu z tobą ;-)

 • cehaem

  Oceniono 80 razy 66

  >Mógłbym porozmawiać z prezydentem Putinem o śmierci mojego brata.

  Tacy jak ty to Putinowi buty czyszcza, konusie.

 • hiperon59b

  Oceniono 67 razy 61

  Pytanie czy Putin chce się spotkać z Prezesem. To chyba nie ten kaliber.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX