Prof. Strzembosz komentuje słowa Ziobry o uchwale Sądu Najwyższego. "To wstyd"

- Teraz pan minister mówi, co Sądowi Najwyższemu wolno albo nie wolno - powiedział prof. Adam Strzembosz w kontekście słów Zbigniewa Ziobry o uchwale Sądu Najwyższego. Były pierwszy prezes SN stwierdził, że czwartkowa decyzja SN jest "historyczna".

Prof. Adam Strzembosz, były pierwszy prezes Sądu Najwyższego, w "Faktach po Faktach" w TVN24 powiedział, że czwartkowa uchwała SN jest "historyczna". Zaznaczył, że takie decyzje podejmuje się jedynie "w wyjątkowych sytuacjach".

"Teraz pan minister mówi, co Sądowi Najwyższemu wolno albo nie wolno"

Prof. Strzembosz skomentował także słowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który powiedział, że "Sąd Najwyższy procedował z rażącym naruszeniem prawa i jego tak zwana uchwała nie powoduje żadnych skutków prawnych".

Były takie lata, kiedy pan minister sam już wydawał orzeczenia. Teraz przeszliśmy do wyższego etapu: teraz pan minister mówi, co Sądowi Najwyższemu wolno albo nie wolno

- powiedział były prezes SN. Dodał, że patrzy na to z zawstydzeniem, aby takie rzeczy mówić w kraju "który ma jednak bardzo wysoki procent ludzi z wysokim wykształceniem". Prof. Strzembosz odniósł się również do wniosku Mateusza Morawieckiego w sprawie uchwały SN do Trybunału Konstytucyjnego.

Pan premier powinien posługiwać się takimi pomocnikami, którzy czytają całe orzeczenia trybunału w Luksemburgu. W tym orzeczeniu wyraźnie się mówi, że do oceny zasadności orzeczeń z Luksemburga nie służą trybunały poszczególnych krajów. Tam się wyraźnie mówi, że o zgodności ustawodawstwa polskiego z europejskim decyduje trybunał w Luksemburgu, albo na podstawie jego dyspozycji (...) sądy polskie, najpierw Sąd Najwyższy

- wyjaśnił. Dodał, że działania polskiego premiera nikt nie może poważnie potraktować.

Uchwała Sądu Najwyższego

Przypomnijmy, że w czwartek Sąd Najwyższy podjął uchwałę w sprawie sędziów powołanych przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Jeśli w składzie sądu znajdzie się osoba wyłoniona na sędziego przez obecną KRS, to według SN występuje "nienależyta obsada sądu". Prof. Strzembosz stwierdził, że należy ponownie powołać tę część Krajowej Rady Sądownictwa, która jest obsadzona przez sędziów.

>>> Girzyński komentuje ostre słowa prezydenta o sędziach. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (326)
Prof. Strzembosz komentuje słowa Ziobry o uchwale Sądu Najwyższego. "To wstyd"
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 88 razy 82

  Po śmierci Pani Blidy zero też panikował. Rodzina Pani Blidy nie może doprosić się wznowienia śledztwa. Rodzina Ziobry bez przeszkód dokucza lekarzom przez kilkanaście lat. Ta PiSowska "równość wobec prawa".

 • viaac

  Oceniono 71 razy 67

  Wstyd? Obecna władza nie wie, co to wstyd. Tak bardzo chcieli skończyć z "pedagogiką wstydu", że wprowadzili pedagogikę bezwstydu.

 • fakiba

  Oceniono 61 razy 57

  A dziwi się pan że Zero tak mówi , panika w resorcie sięgnęła zenitu a oni chcą być sędziami we własnych sprawach , a tu SN pokrzyżował ich plan .

 • arreis65

  Oceniono 50 razy 44

  tak wygląda państwo prawa wg kaczyńskiego - "mecenas" kempa razem z oborową szydlo decydują o tym, który wyrok TK jest zgodny z prawem, dyspozycyjna urzędniczyna i prawnicze zero zbigniew ziobro decyduje o tym co może SN, a partyjny kacyk, wielokrotny klamca - jarosław kaczyński spotyka się prywatnie czy służbowo, bez żadnego trybu z prezesem TK, żona agenta julią przyłębską - w jakim celu ????

 • 1sz-truten

  Oceniono 51 razy 43

  Problem jest taki
  Zbir , to przestępca i jedynie zajmując stanowisko może spać spokojnie
  Łże-Matołusz to łgarz i oszust , tak często kłamie że nawet jego najbliżsi musza go bronić
  Duda tyle razy z gęby dupę sobie zrobił że ksywka Dupa przestaje być ksywka a staje się faktem . Dlatego nie ma co liczyć że słowa jakiegokolwiek profesora robią na nich wrażenie , wrażenie robią na nich , ponowne wiece jak za czasów KOD , Ludzie albo wyjdą na ulice , albo zaczną wychodzić nogami do przodu .

 • marek_k62

  Oceniono 43 razy 37

  PiSuardzi tworzą pozorne fakty prawne (jak nielegalne ustawy o TK, KRS, kagańcowa, czy odmowa stosowania się do orzeczeń LEGALNEGO TK, SN) by na ich podstawie podejmować rzeczywiste działania o pozorach legalności. sÓweren nie jest w stanie objąć tego swym małym rozumiem.

 • emgladki

  Oceniono 43 razy 37

  Ziobro jak cała Pislamska reszta to zbiór mętnych postaci, ale myli się ten , kto myśli ,że dla idei ta cała walka. Kasa i władza tylko w ich głowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX