Kaczmarska odwoła się od decyzji ws. grzywny. "Dostarczyłam dokumenty, o które pan sędzia prosił"

Agnieszka Kaczmarska powiadomiła, że odwoła się od decyzji sędziego Pawła Juszczyszyna, który zasądził dla niej dwie grzywny po trzy tysiące złotych. Dyrektorka Kancelarii Sejmu powiadomiła ponadto, że "dostarczyła dokumenty, o które sędzia prosił".

- Jeśli postanowienie pana sędziego dotrze do Kancelarii Sejmu na pewno będę odwoływać się od tej decyzji. Na razie nie mam żadnego dokumentu, byłam na komisji, od państwa dowiedziałam się, że kara grzywny została nałożona - powiedziała do dziennikarzy Agnieszka Kaczmarska, szefowa Kancelarii Sejmu.

Szefowa Kancelarii Sejmu ukarana grzywną. Odwoła się

- W dniu wczorajszym zostało przekazane moje usprawiedliwienie jednocześnie przekazałam także wszelkie wyjaśnienia pan na piśmie. Pan sędzia nie uznawał pełnomocnika - dodała.

Kaczmarska stwierdziła, że "dostarczyłam dokumenty, o które sędzia prosił". - Te, które mogłam zgodnie z prawem dostarczyć drogą pocztową - powiedziała. - Część dokumentów została dostarczona. Były to zgłoszenia kandydatów do KRS - poinformowała. 

>>> Komorowski: Przyjdzie w końcu gajowy i wygoni ich z tego lasu. To będą wyborcy

Agnieszka Kaczmarska: Mogę dostarczyć listy do Olsztyna

Jak powiedziała urzędniczka, zwróciła się do sądu z prośbą "ponowne rozważenie oględzin na miejscu w Kancelarii Sejmu". - Jednocześnie wyraziłam gotowość, że jeżeli będą przeszkody prawne do oględzin w kancelarii, mogę dostarczyć listy do Olsztyna, aby pan sędzia zarządził oględziny na miejscu bez włączenia tych list do akt sprawy - powiedziała. Sprecyzowała, że chodzi o listy podpisane przez obywateli. - List sędziów nadal pod względem formalno-prawnym nie mogę ujawnić - powiedziała. 

Przypomnijmy, Agnieszka Kaczmarska powinna zgodnie z decyzją sędziego Pawła Juszczyszyna stawić się w piątek w olsztyńskim sądzie. Nie zrobiła tego, wiec nie złożyła też wyjaśnień ws. list poparcia KRS. Z tego powodu sędzia Juszczyszyn skazał ją na dwie kary grzywny po 3000 zł.

Więcej o:
Komentarze (253)
Kaczmarska odwoła się od decyzji ws. grzywny. "Dostarczyłam dokumenty, o które pan sędzia prosił"
Zaloguj się
 • Wojciech Pisarek

  Oceniono 103 razy 99

  Jakie usprawiedliwienie? Kto je napisał? Rodzice? Pani jest urzędnikiem na wezwanie sądu ma się stawić bez względu na okoliczności tak samo jak każdego obywatela tego kraju. Następnym razem przyjdzie po nią Policja.

 • holidays_in_cambodia

  Oceniono 74 razy 74

  .
  Listy są kompletne. Podpisane... ale już wiadomo, że np. część sędziów wycofała poparcie dla Nowackiego. To co, sam je podpisał? Wygląda to na tuszowanie wad w powołaniu neoKRS a co za tym idzie wad w powołaniu nowych sędziów.

 • pardonsik

  Oceniono 65 razy 59

  Ha ha ha. Czujecie ? To rynsztok pisowski wybija ... wybija i się tapla w swoim łajnie pomówień malwersacji i oszustw... cela + dla pisubecji + zakup tysiąca ton pieluchomajtek dla żoliborskiego karła i jego popleczników - będziecie wszyscy siedzieć hołoto pisowska !

 • pawelekok

  Oceniono 61 razy 57

  Nie dostarczyła najważniejszych dokumentów ale uważa że dostarczyła. Pokrętna logika pisiorów. Uważają, że są ponad prawem, że inne prawo jest dla nich a inne dla szaraków.

 • bacowa

  Oceniono 50 razy 46

  teraz ruda będziesz musiała przywieźć te dokumenty w zębach do Olsztyna

  i przy okazji wpłacić grzywny w tamtejszej kasie

  lepiej dobrowolnie a nie w asyście stróżów prawa (Policji Sadowej)

 • the_xy

  Oceniono 43 razy 39

  Bez włączenia do akt sprawy. Ruda będzie mówiła co ma zrobić sąd?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX