Ziobro nazwał uchwałę SN nieważną, a Morawiecki skierował wniosek do TK. "Najnieważniejsza uchwała świata"

W czwartek Ministerstwo Sprawiedliwości wprost nazwało uchwałę Sądu Najwyższego "nieważną". Teraz Mateusz Morawiecki skierował w jej sprawie wniosek do TK. "Wygląda na to, że SN wydał wczoraj Najnieważniejszą Uchwałę Świata" - ironizuje Tomasz Skory, dziennikarz RMF FM.

Niektórzy dziennikarze i politycy zwracają uwagę na niekonsekwencję rządu w reagowaniu na czwartkową uchwałę Sądu Najwyższego. Z jednej strony Ministerstwo Sprawiedliwości tuż po podjęciu uchwały pisało wprost, że jest ona "nieważna z mocy prawa", a sam Zbigniew Ziobro twierdził, że "nie powoduje skutków prawnych". Z drugiej strony w piątek Mateusz Morawiecki skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją przepisów, na podstawie których SN podjął uchwałę

Uchwała SN i wniosek Morawieckiego do Trybunału. Komentarze

"Jeżeli premier Morawiecki chce skierować do Trybunału Konstytucyjnego uchwały SN, a ministerstwo sprawiedliwości już nie uznało uchwały, to jednak rządzący mają problem z narracją. I jakie znaczenie będzie miało teraz co powie Trybunał, skoro minister Ziobro już zawyrokował?" - skomentował decyzję Morawieckiego Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej".

W podobnym tonie komentuje sprawę posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Razem. "Premier kieruje do TK uchwałę, która wg ministra sprawiedliwości w ogóle nie ma skutków prawnych. Wygląda na to, że jedyny 'spór kompetencyjny', z jakim mamy do czynienia, to spór na linii Morawiecki - Ziobro. Który z panów odpowiada za tworzenie obowiązującej wersji wydarzeń? - napisała.

>>> Sędzia SN: Trzeba zapobiec temu, żebyśmy musieli żyć w kraju, gdzie będą sędziowie "nasi" i "wasi"

Zobacz wideo

"Najnieważniejsza uchwała świata"

Sytuację kąśliwie komentuje Tomasz Skory, dziennikarz RMF FM. "Uwaga, ważne: Wygląda na to, że SN wydał wczoraj Najnieważniejszą Uchwałę Świata. Tak bezskuteczną, że ogłosił to natychmiast minister sprawiedliwości, a premier zamierza to podkreślić wnioskiem o unieważnienie (nieważności?) ważnym wnioskiem do uznawanego za nieważny Trybunału" - napisał.

"Czy premier skierował właśnie do TK wniosek ws. przepisów zastosowanych do wydania uchwały, która według Ministerstwa Sprawiedliwości nie wywołuje żadnych skutków prawnych?" - pisze Damian Cygan z "Do Rzeczy".

Więcej o:
Komentarze (113)
Ziobro nazwał uchwałę SN nieważną, a Morawiecki skierował wniosek do TK. "Najnieważniejsza uchwała świata"
Zaloguj się
 • rocznik59

  Oceniono 59 razy 57

  Nikt nie zwraca uwagi na to co jest najważniejsze, że Trybunał Konstytucyjny czy też żaden inny urząd NIE MA PRAWA oceniać wyroków SN ! I to jest najważniejsze! Może pewni niedouczeni prawnicy o tym nie wiedzą, albo nie chcą pamiętać, bo to im nie pasuje...

 • gj61

  Oceniono 50 razy 48

  Trybunalik będzie wyrokować w składzie:
  Julcia Wolfagangowa Przyłębska, magister - przewodnicząca
  Krystyna Parówa Pawłowicz, doktor
  Stanisław Ciumek Piotrowicz, zasłużony prokurator PRL
  Stenografuje i kabluje TW Wolfgang

  Kurtyyyyna!!!
  Braaaawaaaa!!!

 • Erwin Szkutas

  Oceniono 36 razy 34

  Ruscy Agenci, w postaci znanych osob kierujacych naszym Państwem, wreszcie powoli osiągają swój sukces. Putin juz czeka z armią...

 • def11

  Oceniono 35 razy 33

  Pogubili się bolszewicy w krótkich spodenkach z PiS-u :)

 • pawkalukasz

  Oceniono 28 razy 26

  Jakim prawem premier odrywa prezesa TK od smażenia naleśników naczelnikowi? To jest zamach na najwyższą władzę Wolski, na jego dietę!

 • pdppdp

  Oceniono 26 razy 26

  Gdyby pycha, buta, arogancja, zadufanie, zakłamanie a przy okazji kołtuństwo, paraliżujące zakompleksienie oraz paniczny strach były chodliwymi dobrami rynkowymi, pis-dzielskie karły stałyby się z miejsca krezusami, jakich świat nie widział. A Wolska - eksportując to - rzuciłaby na kolana wszystkie gospodarki globu.

 • jurek4491

  Oceniono 21 razy 21

  Wesoła trupa magistrów zwana KAKAO - mądrzejsza od 60 sędziów to jest jakaś kpina .

 • gj61

  Oceniono 23 razy 21

  Za "tworzenie wersji wydarzeń" odpowiada Prezes. A ON jeszcze nie wstał, dopiero raz mlasnął...

 • bog43

  Oceniono 18 razy 18

  nazwać to komedią to mało - Ziobro uznaje uchwałę SN za nieważną , to niemal tak jakby odźwierny uznał , że nie ma wejścia , którego pilnuje . Czy głupota ludzka ma jakieś granice ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX