Jarosław Gowin o uchwale Sądu Najwyższego: Potrzeba dialogu, bo doszliśmy do ściany

Jarosław Gowin w wywiadzie odniósł się do uchwały Sądu Najwyższego dotyczącej sędziów wybranych przez nową KRS. Według wicepremiera uchwała jest spowodowana "troską o własny interes", a jej wprowadzenie będzie skutkowało chaosem.
Zobacz wideo

Jarosław Gowin był gościem programu "Kwadrans polityczny" w TVP 1. Wicepremier został zapytany o czwartkową uchwałę SN. Polityk ocenił, że jest ona wynikiem sporu, który obecny jest wewnątrz środowiska prawniczego i sędziowskiego w Polsce.

Wicepremier Jarosław Gowin o uchwale SN: Jest podszyta troską o własne interesy

Dodatkowo Jarosław Gowin uznał, że sędziowie Sądu Najwyższego kierowali się swoim "interesem", ignorując tym samym interes publiczny:

Sędziowie Sądu Najwyższego kierowali się przede wszystkim interesem swojej grupy zawodowej, ale nie interesem publicznym. I na to wskazuje ten element ich uchwały, który dotyczy Izby Dyscyplinarnej. Sędziowie powiedzieli: wyroki wydawane przez nowych sędziów są ważne, ale za wyjątkiem uchwał podejmowanych przez Izbę Dyscyplinarną, czyli uchwał dotyczących wykroczeń dyscyplinarnych samych sędziów. To pokazuje, że ta uchwała podszyta była przede wszystkim troską o własne interesy.

Według wicepremiera uchwała SN w sprawie nowej KRS będzie skutkować chaosem. - Sędziowie SN twierdzą, że sędzia, który wydawał wyrok legalny, dzisiaj wyda już wyrok nielegalny. Sytuacja wymaga refleksji ze wszystkich stron - argumentował przewodniczący Porozumienia. Polityk dalej tłumaczył, że uchwała wprowadziła poczucie niejasności, co może skutkować poczuciem utraty bezpieczeństwa wśród obywateli.

- Potrzeba dialogu, bo doszliśmy do ściany. Nie chcę formułować, że złamano prawo, ale mamy do czynienia z fundamentalnym sporem wewnątrz środowiska prawniczego - cytuje Jarosława Gowina portal WP.pl. Jarosław Gowin jest zdania, że podczas Okrągłego Stołu ws. sądownictwa, które ma odbyć się 31 stycznia, uda się wypracować rozwiązanie, które zadowolą także opozycję i środowisko sędziowskie.

Więcej o:
Komentarze (129)
Jarosław Gowin o uchwale Sądu Najwyższego: Potrzeba dialogu, bo doszliśmy do ściany
Zaloguj się
 • strange_email

  Oceniono 65 razy 63

  Gowin nie sciemniaj ty przydupasie prezesa.
  To nie jest spor wewnatrz srodowiska prawniczego, to jest spor o rozpiedrolenie trzeciego filaru wladzy przez rzad malomozgich mikropenisich prawaczkow ze snami o potedze. Ten zbior zawiera tez ciebie Gowin.

 • antymoher64

  Oceniono 37 razy 33

  Teraz się ocknąłeś Gowin ? A wcześniej udawałeś głupiego, choć nie musiałeś się specjalnie wysilać.

 • 43elvis

  Oceniono 27 razy 27

  Nie ma takiego tworu w Polskim Prawie jak izba dyscyplinarna.To jest wymysł niedouczonego magistra ze zgrają jemu podobnych durniów.

 • kabza1605

  Oceniono 25 razy 23

  Panie Gowin nie miaucz mi Pan! Na dialog był czas w sejmie , na komisjach ale uchwalacie taką ustawę w kilka godzin po nocach i Pan to popierasz! To teraz nie jęcz i nie udawaj aniołka. Jesteś tak samo winny jak wszyscy w PIS. Dla mnie przekreślony na zawsze!

 • feurig59

  Oceniono 23 razy 19

  No proszę, dialogu chcą. Pierwszy raz w historii tego ugrupowania chyba!
  Brawo SN!

 • stachkaz1947

  Oceniono 17 razy 17

  Burzyli system gdy rujnowali KRS.
  Gdzie wtedy byłeś łajdaku. Głosowałeś za.

 • 6or6

  Oceniono 19 razy 17

  Pajacu, wczoraj głosowałeś za ustawą a dziś chcesz dialogu??? Był czas na zastanowienie się, ale wolałeś wejść w dudę żoliborskiemu gnomowi.

 • the-only.charybdis

  Oceniono 18 razy 16

  I kto to mówi?
  Facet, który zawsze kieruje się swoim interesem (finansowym).
  Teraz już starcza do pierwszego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX