Członek nowej KRS Maciej Nawacki: uchwała SN zostanie powszechnie zignorowana

Członek nowej KRS Maciej Nawacki skomentował uchwałę Sądu Najwyższego dotyczącą legalności zasiadania w składach sędziowskich osób wybranych przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Sędzia jest zdania, że uchwała ta zostanie powszechnie zignorowana.

Uchwałę Sądu Najwyższego wydaną w czwartek 23 stycznia skomentował sędzia Maciej Nawacki. Członek nowej KRS zapewnił, że mimo uchwały, sędziowie będą dalej rozpatrywać sprawy.

Maciej Nawacki z KRS o uchwale SN: "To będzie najszybsze desuetudo w historii"

Sędzia uznał, że ustawa Sądu Najwyższego nie będzie przestrzegana, a opinię tę poparł regułą prawniczą desuetudo. Zgodnie z nią długotrwałe niestosowanie lub nieprzestrzeganie w praktyce danej normy prawnej, skutkuje utratą przez nią mocy obowiązującej:

Jedną z reguł uchylających normy jest desuetudo - odwyknienie. Norma zanika jak nikt jej przez lata nie stosuje. To będzie najszybsze desuetudo w historii. Jutro kilka godzin po uchwale SN nowi sędziowie KRS dalej będą sądzić. Uchwała zostanie powszechnie zignorowana.

Wczoraj Sąd Najwyższy w składzie trzech izb: Cywilnej, Karnej i Pracy, wydał uchwałę dotyczącą legalności zasiadania w składach sędziów wybranych przez nową KRS. Jej wprowadzenie nie skutkuje jednak podważeniem orzeczeń, które zostały już przez tych sędziów wydane. Jeśli jednak sędziowie ci będą orzekać dalej, to muszą się liczyć z wprowadzeniem wobec nich procedur sprawdzających.

Więcej o:
Komentarze (243)
Członek nowej KRS Maciej Nawacki: uchwała SN zostanie powszechnie zignorowana
Zaloguj się
 • tigr

  Oceniono 90 razy 90

  Młody człowieku, Kaczor w końcu umrze w niesławie, a ciebie rozliczy środowisko sędziowskie. Mam nadzieję, że rozliczy na tyle dotkliwie, że będziesz jak trędowaty błagał o jałmużnę.

 • majkel33

  Oceniono 75 razy 75

  Powiedział człowiek bez honoru, który wszelkimi sposobami przy pomocy aparatu władzy ukrywa listy własnego poparcia bo..? Się ich wstydzi? Bo są sfałszowane? Bo...?

 • magda_breslau

  Oceniono 66 razy 66

  Polska oficjalnie staje sie krajem bezprawia.

  I co teraz, Pisy. Wprowadzicie Stan Wojenny. Pisowski troll Pawlowicz, ktora jest dzis geba Partii w skopanym i ponizonym Trybunale Konstytucyjnym juz raz grozila poslom z komisji "obozami reedukacyjnymi, jak w Korei". Gdzie schowal sie Jarek, ten kieszonkowy Ducze?

 • magda_breslau

  Oceniono 58 razy 58

  Pozyteczni idioci Jarka,

  kiedy zmieni sie wladza, a zmieni sie na pewno, wszyscy bedziecie osadzeni.

 • 6or6

  Oceniono 46 razy 46

  Nawacki - pokaż podpisy!

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 49 razy 45

  Nie będzie wam do śmiechu jak UE was powszechnie zignoruje.

 • viaac

  Oceniono 39 razy 37

  Maciej Nawacki, to ten szerzej znany jako Wróżbita Maciej, że mówi co będzie?
  Nigdy nie wierzyłem w te bzdury, to i teraz nie uwierzę.

  A może to ten, co się bladym świtem zrywał żeby uniemożliwić sędziemu ze swojego sądu sprawdzenie list poparcia do KRS? Zależy coś bardzo Nawackiemu, aby nie wydało się... CO?

 • melon30

  Oceniono 36 razy 36

  Idź się Pan lepiej leczyć!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX