Fatalny spot PFN zniknął po interwencji Andrzeja Dudy. Prezydent uznał, że to kompromituje Polskę

Andrzej Duda podczas pobytu w Davos zobaczył spot Polskiej Fundacji Narodowej, w którym Hitler i Stalin beztrosko omawiają na czacie atak na Polskę. Jak wynika z naszych ustaleń, prezydent stwierdził, że filmik kompromituje Polskę. Po jego interwencji PFN usunęła spot.

O interwencji Andrzeja Dudy w sprawie niefortunnego spotu Polskiej Fundacji Narodowej pierwszy poinformował portal 300polityka.pl. Jak podał, prezydent domagał się pilnego usunięcia filmiku z mediów społecznościowych.

Jak ustaliła Gazeta.pl w otoczeniu prezydenta, Duda w Davos rzeczywiście obejrzał spot. Jeden z urzędników prezydenta powiedział nam, że akcja PFN - delikatnie mówiąc - bardzo mu się nie spodobała. Andrzej Duda stwierdził nawet, że to "kompromituje Polskę" i był całą sprawą zażenowany.

Kuriozalny spot Polskiej Fundacji Narodowej

W czwartek Polska Fundacja Narodowa zamieściła na Twitterze zapis fikcyjnej rozmowy na Messengerze pomiędzy Stalinem a Hitlerem, w której planują oni atak na Polskę. Rozmowę zaczyna Stalin, mówiąc "Siema", po czym przekonuje Hitlera do ataku na Polskę. Gdy Führer oferuje, że "może zrobić z Polaków podludzi" i proponuje zajęcie polskich ziem, Stalin odpowiada: "Twoje myślenie jest OK. Pomogę Ci z ich wojskowymi i inteligentami, zbiorę ich w jednym miejscu i kula w łeb. Mamy taki dyskretny las koło Katynia". "A mi zostaw polskich Żydów. Zrobię im jesień średniowiecza" - odpowiada Hitler. W końcu wódz III Rzeszy i przywódca ZSRR dochodzą do porozumienia w sprawie tego, co z lekcji historii znamy jako pakt Ribbentrop-Mołotow. "Dobrze. Czyli za miesiąc Polska kaput?" - upewnia się Hitler. "Da da. Polsza ubita" - odpowiada Stalin. "Zawsze mówiłem, że komunista z nazistą się dogadają" - rzuca na koniec Stalin, po czym dodaje: "A za sto lat i tak powiemy, że to nie my".

>>> Zbigniew Girzyński komentuje ostre słowa prezydenta o sędziach

Zobacz wideo

Przeznaczony dla młodych ludzi

Podobny filmik PFN umieściła w mediach społecznościowych w języku angielskim i rosyjskim. Po około 30 minutach tweet został usunięty z oficjalnego konta PFN. Biuro prasowe fundacji tłumaczyło w tvn24.pl, że "spot skierowany był tylko i wyłącznie do osób młodych, w wieku 13-14 lat" i użyto w nim konwencji, "w jakiej młodzi ludzie funkcjonują".

Więcej o:
Komentarze (173)
Fatalny spot PFN zniknął po interwencji Andrzeja Dudy. Prezydent uznał, że to kompromituje Polskę
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 63 razy 63

  Du...a też kompromituje Polskę. Może by tak siebie interwencyjnie zniknął?

 • biesczad1

  Oceniono 54 razy 54

  To spot za moje pieniądze - chciałbym poznać imię i nazwisko tego kretyna, który to wymyślił???

 • fakiba

  Oceniono 40 razy 40

  Dudzie się nie podobał , dziwne bo spot był tak samo denny jak atrapa prezydnta .

 • konigin

  Oceniono 31 razy 29

  O, jaka piekna ustawka, zeby sobie duda mogla ocieplic wizerunek "meza stanu".

 • kosiarz69

  Oceniono 27 razy 27

  A minister Gliński był zachwycony.

 • 99venus

  Oceniono 26 razy 26

  PFN kompromituje Polskę,Duda kompromituje Polskę,Ziobro także.Oni wszyscy robia to nieustannie i skutecznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX