Pomysłodawcą zakupu jachtu przez Polską Fundację Narodową był Gliński. "Jestem starym żeglarzem"

Pomysłodawcą zakupu jachtu przez Polską Fundację Narodową był Piotr Gliński. - Jestem starym żeglarzem i to ja przekonywałem kolegów z fundacji, że warto zainwestować w ten projekt - powiedział wicepremier podczas posiedzenia sejmowej komisji.

W 2018 roku Polska Fundacja Narodowa wydała 5,5 mln zł na wyprawę biało-czerwonego jachtu "I love Poland". Miał ona promować Polskę z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Jednak jacht uległ uszkodzeniu w kwietniu 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. Od listopada ubiegłego roku stoi zacumowany w portugalskim porcie Cascais.

Pomysłodawcą projektu był Piotr Gliński

Jak informuje "Fakt", Piotr Gliński przyznał na posiedzeniu komisji kultury i środków przekazu, że zakup jachtu był jego pomysłem.

Jestem starym żeglarzem i to ja przekonywałem kolegów z fundacji, że warto zainwestować w ten projekt. Skoro Ameryka czy Nowa Zelandia promuje się na morzach, to Polska też może

- powiedział wicepremier na posiedzeniu komisji, w czasie której tłumaczył wielomilionowe przelewy ze spółek Skarbu Państwa do PFN.

>>> Tomczyk: Po co Janniger lata do USA za państwowe pieniądze? Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (139)
Pomysłodawcą zakupu jachtu przez PFN był Gliński. "Jestem starym żeglarzem"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 62 razy 58

  Jakbyś tak Piotruś swoje fantazje spełniał za prywatną kasę to nikt by się nie czepiał. Co następne? Zamarzy ci się willa na Lazurowym? Karczewski pewnie będzie za..

 • c.t.k

  Oceniono 50 razy 46

  A co tam w Luxemburgu słychać, tam też jakaś fundacja, coś... tego... no.
  "Fundacja, która za 100 mln euro sprzedała skarbowi państwa zbiory książąt Czartoryskich, w ciągu roku została bez grosza"
  Przegląd

 • niktwazny126

  Oceniono 39 razy 37

  Każdy ma jakieś hobby. Gliński żeglarstwo. Duda- narty. Prezes- wieżowce. Banas- kamieniczki. Kuchciński- latanie..... tylko dlaczego my mamy im kultywowanie hobby finansować?

 • ravkam1

  Oceniono 32 razy 30

  Mają gest panowie, szkoda tylko że nie za swoje....

 • fakiba

  Oceniono 26 razy 26

  Stary to ty jesteś na pewno , a z tym żeglarstwem to bym się nie zakładał .

 • strange_email

  Oceniono 27 razy 25

  Cieszcie sie, ze Gelinski nie jest starym kosmonauta bo powstalby plan odkupienia SpaceX od Muska. 50 lat bysmy to splacali.

 • wawiak57

  Oceniono 23 razy 23

  Dobrze, że Gliński nie jest starym marynarzem, bo fundacja kupiłaby lotniskowiec. Banda partaczy i idiotów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX