Bronisław Komorowski w Gazeta.pl: Relacje między obywatelami a wymiarem sprawiedliwości dziczeją

- Przejawem zdziczenia dla mnie jest to, że w obozie władzy pojawiają się urzędnicy państwowi, którzy odmawiają wykonania wyroku, wprost je lekceważą - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl były prezydent Bronisław Komorowski.

- Nie mam wątpliwości, że Sąd Najwyższy broni państwa prawnego i prawa, broni także swojej własnej pozycji, niekwestionowanego do tej pory autorytetu w ramach całego polskiego wymiaru sprawiedliwości - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Bronisław Komorowski. 

Jak stwierdził, Sąd Najwyższy "broni niezawisłości w sytuacji szczególnie trudnej". Były prezydent miał na myśli próby reformowania sądownictwa przez PiS. - Broni także kraju, który jednak dziczeje w wymiarze relacji nie tylko między trzema władzami, ale również jeśli chodzi o relacje między obywatelami a wymiarem sprawiedliwości - powiedział Komorowski. - Przejawem zdziczenia dla mnie jest to, że w obozie władzy pojawiają się urzędnicy państwowi, którzy odmawiają wykonania wyroku, wprost je lekceważą - dodał.

Więcej o:
Komentarze (46)
Bronisław Komorowski w Gazeta.pl: Relacje między obywatelami a wymiarem sprawiedliwości dziczeją
Zaloguj się
 • 20portal

  Oceniono 21 razy 9

  Panu Komorowskiemu proponuje milczenie. Pilnowanie żyrandola w Belwederze doprowadziło do tego co teraz mamy. Uważa się za człowieka odważnego. Faktycznie, nie wahał się wydać 100 mln złotych na tzw. referendum (temat sam w sobie o.k. tylko trochę za późno). Siedź waść w Budzie Ruskiej i milcz, bo twoje publiczne pojawianie się SZKODZI Koalicji Obywatelskiej.
  I jeszcze jedno pytanie: dlaczego razem z Tuskiem panowie "nadrządcy" postanowili nie podpisywać (w imieniu Polski) Karty Praw Podstawowych? Jest więcej mało znanych "kart" z historii sprawowania władzy tych dwóch panów m.in. serwilizm wobec kościoła.

 • nutka7.17

  Oceniono 13 razy 7

  Były panie prezydencie jeśli nie ma pan nic sensownego do powiedzenia, to proszę się nie wypowiadać, bo to co pan obecnie mówi to "ni z gruszki, ni z pietruszki". Jest pan tak samo żałosny jak ugrupowanie, z którego był pan desygnowany na urząd prezydenta, a które udaje opozycję tak słabą, że właściwie żadną.

 • jur56

  Oceniono 6 razy 6

  No cóż p. były Prezydent jest chyba symbolem klęski . To od fatalnej kampanii reelekcji zaczął się pochód zwycięstwa pis .

 • zgrzebnypomidor

  Oceniono 7 razy 5

  "Zmień pracę, weź kredyt". Pamiętam jak mi ręce opadły kiedy to usłyszałem.
  Pan Prezydent rzucił tę złotą radę, kiedy od pięciu lat zamrożone były płace w budżetówce.
  Pielęgniarkom też tak by radził? Nauczycielom? Mundurowym?
  Nic buc nie przemyślał.

 • matts06

  Oceniono 9 razy 5

  I co tu się dziwić, że facet przegrał z Dudą? 5lat, żadnej refleksji, że walnął wtedy głupotę i pokazał totalne oderwanie od rzeczywistości. Wstydzę się, że na niego głosowałem, ale nie chciałem Dudy, a 5lat wcześniej Kaczyńskiego. Jednak prawda jest taka, że ten facet nigdy nie powinien być prezydentem Polski.

 • a_weasley

  Oceniono 8 razy 4

  Czyli podsumujmy to o kredycie.
  Już wiemy, że to była ustawka. Odpowiedział głupio nie dlatego, że został zaskoczony. Zrobiono idiotyczną, przeciwskuteczną ustawkę.
  I po latach, wiedząc, jak to zadziałało, mówi, że powiedziałby to samo...

 • matts06

  Oceniono 7 razy 3

  Doda, że to "zmień pracę, weź kredyt" nie dość, że było pokazaniem, że ma w d... ludzi i jest totalnie oderwany od rzeczywistości, to jeszcze bardzo prawdopodobne, że przez te słowa przegrał wybory, bo pamiętajmy, że różnica była naprawdę bardzo mała.
  Nie przepadam za Kidawą, nie wiem co zrobię w 2turze, będę bacznie obserwował kampanię. Jeśli myśli, że jej się głosy osób o lewicowych poglądach należą i przez to może przesuwać się w kampanii do prawej ściany to się myli. Mój głos dostanie, jeśli choćby odrobinę postara się o głosy lewicowych wyborców, jeśli myśli, że ma je w kieszeni, a teraz będzie się zwracać do elektoratu konserwatywnego, to się może pomylić. I oby nie zaliczała podobnych gaf jak Komorowski, choć niestety, porównania są adekwatne, bo mam wrażenie, że Kidawa to taki Komorowski 2.0, już popełnia ten sam błąd lekceważąc innych przeciwników, mówiąc, że nie zamierza z nikim debatować przez 2turą, a tam będzie debata z Dudą...

 • excorporate

  Oceniono 6 razy 2

  PO jest oderwana od rzeczywistości i nie wyciągają żadnych wniosków ze swoich błędów. Ta odpowiedź Komorowskiego na ustawkę tylko potwierdzała, że dla ludzi z mniejszych miejscowości nie mają nic do zaoferowania poza "wyprowadź się do Warszawy, idź do korpo i weź kredyt". A potem wielkie zdziwienie, że są znienawidzeni na prowincji.
  Kilka lat minęło i nic się nie zmieniło. Kolejne wybory w małych miejscowościach też przerżną. Tylko teraz jest szansa, że przynajmniej nie z pisem a z Lewicą, która ma więcej oleju w głowach i zauważa nie tylko wielkomiejski elektorat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX