Komentarze (439)
Ziobro i wiceministrowie o uchwale Sądu Najwyższego: Procedował z rażącym naruszeniem prawa
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • next-mcgyver2

  Oceniono 21 razy 21

  Zero, przegrałeś. Sędziowie zachowają się przyzwoicie. Już nawet rzecznik KRS Mitera powiedział, że zastosowałby się do wyroku SN.

 • barakuda62

  Oceniono 20 razy 20

  tak zwana uchwała nie powoduje żadnych skutków prawnych... rzekło tak zwane ZERO

 • emigrant_1984

  Oceniono 19 razy 19

  Oni są porażający. Swoim chamstwem i głupotą. Pewnie maja małe no te jak one tam. Musza się dowartościować.

 • bunga-bunga

  Oceniono 19 razy 19

  Zebrała się banda groteskowych absolwentów prawa z zerowym dorobkiem i autorytetem...

 • marek_k62

  Oceniono 18 razy 18

  A od kiedy jakieś ministerstwo wydaje interpretację uchwał SN?
  Z mocy prawa te interpretacje nie istnieją...

 • szambolan_prezydenta

  Oceniono 20 razy 18

  Oglądałem i słyszałem tę wypowiedź.
  Zero raczył odpowiedzieć na trzy pytania i uciekł jak tchórz.
  Co to za harcownik co serwuje się ucieczką?

 • feurig59

  Oceniono 17 razy 17

  Pytania do zwolenników tej "reformy":

  1.Dlaczego, skoro władza permanentnie powołuje sie na "lud" i "suwerena" i jego pragnienia regulacje nie mogą iść na przykład w tym kierunku, że 15 członków KRS wybieranych jest w powszechnych wyborach - przez Polaków, a nie partię?
  2. Dlaczego ta "reforma" przeprowadzana jest bez jakichkolwiek konsultacji społecznych?
  3. Dlaczego nie rozmawia się z samymi sędziami szukając jakiegokolwiek kompromisu czy prozumienia, tylko obrzuca cały stan sędziowski błotem?
  4. Dlaczego tę reformę tak ważną i tak istotną dla zycia publicznego w Polsce naskrobało trzech magistrów z mlekiem pod nosem, a nie byli konsultowani wybitni uniwersyteccy prawnicy - autorytety w swojej dziedzinie?

 • emigrant_1984

  Oceniono 16 razy 16

  To juz nie maja na swoich parszywych mordach (Krysia mowi ze to OK tak mowic) tych cynicznych usmieszkow jak jeszcze wczoraj w sejmie w komisji "PISSdzielskiej sprawiedliwosci" ? Takie zatroskane te pyski. Czuja ze piniāchy ta lewacka Europa zabierze ? Yes Sir, that's right !

 • dadelog

  Oceniono 18 razy 16

  Słowa ministra zero nie mają żadnej mocy prawnej i jest to jedyna możliwa interpretacja, która wynika z obowiązującego w Polsce prawa.

 • wikal

  Oceniono 16 razy 16

  Warchoł? Nazwisko pasuje do osoby i jej poglądów, sorry, zachowania, bo poglądów to takie szumowiny nie mają. Też trójkowy magister przepchnięty przez studia jak jego szef?

 • feurig59

  Oceniono 16 razy 16

  Łachacha powiedział sobie pan Zbysio i co teraz? Dalej? Bo sądy będą się kierować uchwałą SN - to oczywiste. Co zrobisz magisterku? Może włączyć TSUE, ach nie oni sie juz wypowiedzieli, że to SN ma podjąć uchwałę w tej sprawie. Milicja? Czołgi?

 • ivan_basso

  Oceniono 16 razy 16

  Wszyscy obywatele równi wobec prawa, a podejrzany o wrecznie 50.000 PLN #kaczynski nie został nawet przesluchany, swoją morda, zdradzieckia morda i kanali, katolik i Polak

 • ivan_basso

  Oceniono 16 razy 16

  Konfidenci i kapusie Zjednoczona Prawica

 • dama_z_bagien

  Oceniono 18 razy 16

  Ja powiem krótko - Ziobro byłeś, jesteś i zostaniesz nieukiem, który miał problemy z przyswajaniem wiedzy już na uczelni i nadal je ma. Nie masz prawa krytykować Sąd Najwyższy, bo nie sięgasz mu do pięt. Naucz się na pamięć KONSTYTUCJI RP , którą ciągle łamiesz wraz ze swoją bandą przydup...ów, ale wierz mi - pójdziesz za to siedzieć a ja czekam czasów, kiedy to nastąpi...Zabierzesz ze sobą swoich kompanów z PiS-u...kara was nie ominie.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 17 razy 15

  To jest Sąd NAJWYŻSZY, panie magistrze.

 • emigrant_1984

  Oceniono 15 razy 15

  Co oni tacy zasmuceni jacys ? Boli dupa ? I dobrze !!

 • emigrant_1984

  Oceniono 15 razy 15

  "Konstytucja jasno stanowi, że sędziowie podlegają konstytucji i ustawom. " I tu jest male"ale". Nie ustawom lamiacym Konstytucje ktorw w nocy mafia PISSdzielska przepchala.

 • claudiusz

  Oceniono 15 razy 15

  zagraniczni inwestorzy zaczna sie wycofywac z Polski bo w Polsce nie dziala prawo...z powodu takich ludzi jak skundlony dudus czy arogancki ziobro....

 • tinorossi

  Oceniono 15 razy 15

  Jak widać Ziobro idzie na zwarcie już z druga grupa zawodowa . Najpierw byli lekarze , teraz sędziowie , a wszystko to z prywata w tle . Polityk , który zalatwia swoje prywatne rozliczenia ( uważa , ze jego ojciec był zle leczony , a następnie sędziowie zle sadzili ), ziejąc nienawiscia do wszystkich na polityka się nie nadaje . W sprzyjających warunkach , bo namacic , namieszać i naszczuc to credo tej partii , jeszcze funkcjonuje . I nikt nie widzi , ze to już człowiek szalony .

 • bazyli.ehler

  Oceniono 15 razy 15

  Ziobro i wiceministrowie: "Procedował z rażącym naruszeniem prawa".

  Urzędnik państwowy o Sądzie Najwyższym...

  Kolejny odcinek serialu z cyklu "Wszyscy ludzie don Kaczyńskiego".

  Jaki don tacy jego ludzie.

 • Kazia Mali

  Oceniono 15 razy 15

  To jest naprawdę żenada że taki magisterek zjadł wszystkie rozumy to jest dopiero Alfa i Omega

 • eba_k

  Oceniono 15 razy 15

  Ja tam będę się będę trzymał orzeczenia SN a nie urojeń Ziobry.

 • obywalet

  Oceniono 16 razy 14

  Polglowek który ledwo skończył studia poucza Sędziów SN co jest zgodne z prawem?

 • zgredzik01

  Oceniono 16 razy 14

  Muszę przyznać, że zawiodłem się na ministrze Zbigniewie Ziobro. Gdy zaczynał, myślałem, że będzie reprezentował interes Ojczyzny, czyli i mój, on jednak zaczął od prywaty i ścigania lekarza, który miał nieszczęście leczyć jego ojca, a potem już tylko było gorzej. Obsadzanie ludźmi MBW stanowisk w sądach i "reforma" sądownictwa. Dzisiejsza wypowiedź, to chyba szczyt wszystkiego, ale może go nie doceniam i jutro każe na przykład aresztować sędziów SN?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 14 razy 14

  Niech Ziobro ignoruje decyzję SN. Wtedy KE szybciej zamrozi transfery środków unijnych do Polski z powodu chaosu prawnego do którego doprowadził PiS, i który uniemożliwia jalokąlwiek niezależną od polityków kontrolę ich wydatkowania.

  I niech sobie PiS z własnej kieszeni wypłaca rolnikom dotacje, albo niech robi to ze zlikwidowanego 500+. Na dokończenie rozgrzebanych autostrad nijak nie starczy, więc trzeba będzie przerwać budowy, zapłacić wykonawcom kary oraz zwrócić do budżetu UE dotychczas wykorzystane środki.

 • gj61

  Oceniono 15 razy 13

  Magister Przyłębska i magister Zero pouczają profesorów... Hunwejbini wiecznie żywi!!!
  A TW Wolfgang pewnie pisze donosik...?

 • hansolo88

  Oceniono 13 razy 13

  Millerze, Tusku dlaczego go nie udupiliscie za Blidę? Odpusciliście Zbysiowi, bo myśleliscie ze spokornieje? A Zbysiu po cichu stał sie rakiem, który toczy to społeczeństwo. Współwinni jesteście i tyle.

 • andrzej.bak

  Oceniono 13 razy 13

  Życzę każdemu wyborcy PiS aby miał spór z instytucją państwową albo z jakimś klakierem pisowskim. Będzie pysznie, choć wszyscy mamy przejeb...nie.

 • pe_ro

  Oceniono 13 razy 13

  Urzędnik Ziobro decyduje, że uchwała 3 izb Sądu Najwyższego jest nieważna !!!!! Bantustan.

 • skipper52

  Oceniono 13 razy 13

  Kaleta, Wójcik i Warchoł razem z ministrem Zero (Miller tak mówił) orzekli, że 59 sędziów Sądu Najwyższego nie maja prawa mówić o prawie bo urzędnicy wiedzą lepiej. Ja pie%^$#@( może sowiety i sądy ludowe, może ustanowimy królestwo "Jarkowe"... a może prościej - cała czwórka przed trybunał stanu za niewykonywanie wyroków sądu. CAŁY SYSTEM PAŃSTWA opiera się na wyrokach sądu - anarchiści mówią o anarchii, była Pani Premier też stawiała się ponad Trybunałem Konstytucyjnym. Może jednak trzeba powiedzieć DOŚĆ!!! Nie wiem co może Trybunał Stanu ale jakieś 40 lat w kamieniołomach na Syberii - ruskie z radością się zgodzą.

 • w-zadnym-trybie

  Oceniono 13 razy 13

  Przypomina mi się marzec 1968, a może nawet lata 50., czasy ZMP. Aktywiści bez żadnych poglądów, gotowi dla awansu uzasadnić każde świństwo. Na razie tylko grożą, ale za chwilę wyjmą kastety z kieszeni. I jeszcze ta pogarda dla profesorów z Sądu Najwyższego...
  Na szczęście marcowych kasteciarzy nikt już nie pamięta. Dziś jest się ministrem, jutro siedzi się w kryminale.

 • adoomer

  Oceniono 13 razy 13

  Na te wszystkie powtarzane w nieskończoność kłamstwa o wchodzeniu w kompetencje należy z równą konsekwencją odpowiadać, przypominając fundamentalne (i do tego naprawdę proste do zrozumienia) zasady wynikające z Konstytucji. Mianowicie Sejm jako organ ustawodawczy tworzy przepisy, natomiast to sądy, w tym Sąd Najwyższy, są powołane do dokonywania interpretacji i zastosowania tych przepisów. Sejm nie ma kompetencji do dokonywania wiążącej wykładni przepisów, które uchwala.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 13 razy 13

  " Sędziowie są nieusuwalni".- powiedział Warchoł.
  Tyle e Warchole nikt ich nie usuwa. O tym już nie raczyłeś wspomnieć.

 • marchwianka.0

  Oceniono 13 razy 13

  Od kiedy to ministerstwo decyduje o tym co jest zgodne z prawem? Proszę pana Ministra o przedstawienie odpowiedniego przepisu. Jeśli takowego nie ma domagam się PRZEPROSIN od Ministra!

 • asr1

  Oceniono 13 razy 13

  ot zebrało się paru niedouczonych magistrów gamoni i bredzą natomiast czas już aby UW usunął z grona wykładowców niejakiego nomen omen warchoła, nie może taki nieuk deprawować studentów !!! czas też aby UJ usunął z grona urlopowanych wykładowców niejakiego dudę i wniosek ogólny : matoły możecie SN cmoknąć w dudę.

 • spyderman2

  Oceniono 13 razy 13

  a co na to ten 'narciasz' duda??? po tym jak go ruskie wydmuchali w izraelu dalej go go boli czerwona duda??

 • spyderman2

  Oceniono 13 razy 13

  miejsce zera i dudopisa jest w wiezieniu!!! was już nie ma wśród wolnych, prędzej czy poźniej . stąd to wasze wycie

 • rejestracjanowegokonta

  Oceniono 13 razy 13

  "wiedza prawnicza ministra ziobry jest równa zeru" uwaga, to cytat.

 • minkipinki

  Oceniono 12 razy 12

  Opinia tzw. Zero czy innego pisowskiego Warchoła nie ma żadnych skutków prawnych.

 • doronocka

  Oceniono 12 razy 12

  Niedouczone "magistry" z Ministerstwa kontra doświadczeni sędziowie z Sądu Najwyższego, w tym część z nominacji Lecha Kaczyńskiego. Zacietrzewiony Ziobro z tym swoim dyszkantem i jego buraczani . Byłoby śmieszne, gdyby nie to, że niszczą Polskę .

 • felekstankiewicz

  Oceniono 12 razy 12

  co moze teraz zrobic pislam......No np oglosic Stan Wojenny,moze tez nieuznac wyroku swojego,czyli POLSKIEGO,SN,ale co dalej...........

 • claudiusz

  Oceniono 12 razy 12

  konsekwencje stanowiska rzadu beda powazne....od teraz kazdy adwokat w kazdej sprawie moze powiedziec,ze nie zgadzam sie z sadem i mam go gdzies gleboko....rozpad panstwa nastepuje na naszych oczach....mafijny pis majacy przeciwko sobie cala Europe popelnia samobojstwo polityczne....grozi nam wojna domowa - to nie sa zarty...

 • arreis65

  Oceniono 14 razy 12

  zbigniew ziobro - niedouczona prawnicza miernota, za głupi żeby zostać sędzią ale wystarczająco głupi, szmatławy i podły żeby zostać wycierusem kaczyńskiego !!!!

 • peteroski

  Oceniono 12 razy 12

  Ja nie uznaję tego rzadu

 • grosz-ek

  Oceniono 12 razy 12

  Po tym orzeczeniu nasuwa się mi kilka konkluzji:
  1. Sędziowie są lepiej chronieni, niż zwykli obywatele, ale dzięki temu został uniknięty chaos prawny, a powojni mordercy nie będą wychodzili na wolność tylko dlatego, że sądził ich sędzia zaproponowany przez "neoKRS";
  2. Sądownictwo dyscyplinarne dla zawodów prawniczych (nie tylko dla sędziów) niniejsza uchwałą przestało istnieć. Rząd może uważać, że nic nie stało i udawać, że mechanizm dyscyplinarny dla zawodów prawniczych nadal istnieje, chociaż żaden z prawników nie będzie respektował jego orzeczeń, albo przyjąć fakt do wiadomości i uchwalić nową ustawę z nowym systemem dyscyplinarnym;
  3. Trybunał Konstytucyjny stracił resztki autorytetu i jest ciałem na ten moment zbędnym z punktu wszystkich stron konfliktu. Nawet strona rządowa nie czuje się związana jego zarządzeniami, co dobitnie udowodniła przegłosowując odrzucenie uchwały Senatu w sprawie ustawy kagańcowej. Julia Przyłębska jest grabarzem tej instytucji.
  4. Rolę Trybunału Konstytucyjnego w Polsce przejął TSUE i do niego będą składane wnioski i skargi zarówno przez obecną opozycję, jak i w przyszłą. TSUE staje się istotną częścią polskiego porządku instytucjonalnego i smutnym jest, że bezwzględna, ale też niekompetentna walka z opozycją i gorszym sortem polskiego społeczeństwa skutkuje mimowolnym pogłębianiem zależności od Brukseli.;
  5. PiS przegrał sądownictwo, a całkiem możliwe, że i prezydenturę. Teraz zacznie się ucieczka szczurów z tonącego statku.
  6. Można się spodziewać podobnego wniosku odnośnie sędziów NSA oraz została otwarta furtka wobec sędziów-dublerów w TK.

 • kdoe76

  Oceniono 12 razy 12

  To tylko prywatna opinia zera z wymeczonym magistrem

 • lblblblb

  Oceniono 13 razy 11

  Jaki przepis prawa daje temu trójkowemu magistrowi prawo do oceny wyroków i uchwał Sądu Najwyższego?

 • przemkowski64

  Oceniono 13 razy 11

  Nie moge doczekac sie tej chwili gdy w TVP Info zobacze Ziobre, Warchola,Wojcika,Kanthaka, Kalete i Ozdobe w mundurkch w pasy i lancuchach na nogach prowadzonych na rozprawe sadowa. Na pasku TVP info zobaczymy wtedy napis, zbrodniarze co chcieli podpalic Polske.

 • bolko_w_majtach

  Oceniono 13 razy 11

  Ziobro,pamietasz jak zawyles z bolu gdy tobie scierwojadzie dohhhjebalem mailem (gdy jeszcze za nasze byczyles sie w Bruxeli) kilka lat temu? Wiem ze pamietasz. To byl poczatek. Wtedy dupa zabolala wirtualnie. Czas na real. Trybunal stanu masz psie jak w banku.
  Zyj dlugo. Zdychaj powoli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX