Film ze spalenia kukły Żyda pokazano podczas Światowego Forum Holokaustu. Były też urywki z Marszu Niepodległości

W Jerozolimie rozpoczęło się 5. Światowe Forum Holokaustu. W filmie wyświetlonym przed inauguracyjnym wystąpieniem prezydenta Izraela Reuwena Riwlina pokazano antysemcikie incydenty z całego świata. Wśród nich znalazło się spalenie kukły stylizowanej na ortodyksyjnego Żyda dokonane przez Piotra Rybaka w 2015 roku we Wrocławiu.

W Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie rozpoczęło się 5. Światowe Forum Holokaustu. W wydarzeniu uczestniczą światowi przywódcy, m.in. prezydenci Francji i Rosji. Przed inaugurującym Forum wystąpieniem prezydenta Izraela Reuwena Riwlina wyświetlono film traktujący o Holokauście i współczesnych przejawach antysemityzmu z całego świata.

W tej drugiej grupie znalazło się nagranie, ukazujące spalenie kukły Żyda na wrocławskim rynku oraz urywki z Marszów Niepodległości, na których widać transparenty Młodzieży Wszechpolskiej. 

Spalił kukłę Żyda, teraz obraża żonę prezydenta. "Żydostwo zajęło moją ojczyznę">>>

18 listopada 2015 r., w trakcie jednej z manifestacji ONR we Wrocławiu, Piotr Rybak oblał benzyną i podpalił kukłę stylizowaną na ortodoksyjnego Żyda. Za ten czyn został skazany na 3 miesiące dozoru elektronicznego. W maju 2019 Rybak sąd skazał Rybaka na rok prac społecznych za publiczne nawoływanie do nienawiści pod bramą Auschwitz.

5. Światowe Forum Holokaustu w Jerozolimie

Organizatorem 5. Światowego Forum Holokaustu, które odbędzie się 23 stycznia w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie, jest fundacja założona przez Mosze Kantora, rosyjskiego oligarchę żydowskiego pochodzenia. W wydarzeniu ma wziąć udział około 40 przywódców i ważnych osobistości z Europy, Ameryki Północnej i Australii, między innymi prezydenci Francji, Niemiec, Włoch oraz Rosji. Polska będzie reprezentowana na Forum przez ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego.

Więcej o:
Komentarze (428)
Film ze spalenia kukły Żyda pokazany podczas Światowego Forum Holokaustu. Pojawiły się też urywki z marszu niepodległości
Zaloguj się
 • marikfox

  Oceniono 141 razy 121

  No to wstaliśmy z kolan.
  W TVP przemilcza albo powiedzą że to z rozdania nagród.

 • 99venus

  Oceniono 127 razy 105

  O czym dyskutować?O tym,że rząd PiS jest pobłażliwy dla nazioli i antysemitów?

 • polakadam

  Oceniono 116 razy 104

  Rybak swoim czynem pomógł putinowi głosić jego narrację o polskim antysemityzmie.
  Brawo polscy patrioci!

 • arreis65

  Oceniono 75 razy 69

  "Działamy. Jesteśmy aktywni i będziemy aktywni. Będziemy aktywni właśnie po to, żeby nasi sojusznicy widzieli, że działamy odpowiedzialnie ; Bardzo rozpychamy się na arenie międzynarodowej" powiedział na jakiejś wiosce dureń co to go mamy za prezydenta !!!!

 • spluwa-orginal

  Oceniono 66 razy 64

  No prosze . Przez przypadek Rybak zdobywa miedzynarodowa slawe . I wzorem innych celebrytek nawet rozbierac sie nie musial .

 • nick_bezimienny

  Oceniono 62 razy 58

  może i lepiej że tego gościa z pałacu namiestnikowskiego nie było... jeszcze byłby gotów bronić dobrego imienia Rybaka i dopiero wtedy by się narobiło

 • Renata Gorzowianka

  Oceniono 59 razy 49

  I co by w takim razie na forum holokaustu miał powiedzieć Duda.?
  Przyznać, że antysemityzm w Polsce bezkarnie pod rządami PiS-u pokazuje swoją wstrętną mordę?

 • arwena2010

  Oceniono 54 razy 46

  ale Rybak robi to co myśli jego bratnia formacja PIS. Wiec za co go karać? Adrian mógł pojechać do Jerozolimy i coś powiedzieć ,ale zapewne nie dostał pozwolenia z Nowogrodzkiej wiec siedzi sobie na stoku i jeździ na nartach. Jeszcze kłamał że mu nie pozwolili przemawiać..

 • holidays_in_cambodia

  Oceniono 51 razy 45

  .
  To tylko pokazuje że MSZ i po prezydenta Andrzej D. to amatorzy działający na szkodę Polski. Miernoty w pułapce populizmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX