Film ze spalenia kukły Żyda pokazano podczas Światowego Forum Holokaustu. Były też urywki z Marszu Niepodległości

W Jerozolimie rozpoczęło się 5. Światowe Forum Holokaustu. W filmie wyświetlonym przed inauguracyjnym wystąpieniem prezydenta Izraela Reuwena Riwlina pokazano antysemcikie incydenty z całego świata. Wśród nich znalazło się spalenie kukły stylizowanej na ortodyksyjnego Żyda dokonane przez Piotra Rybaka w 2015 roku we Wrocławiu.

W Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie rozpoczęło się 5. Światowe Forum Holokaustu. W wydarzeniu uczestniczą światowi przywódcy, m.in. prezydenci Francji i Rosji. Przed inaugurującym Forum wystąpieniem prezydenta Izraela Reuwena Riwlina wyświetlono film traktujący o Holokauście i współczesnych przejawach antysemityzmu z całego świata.

W tej drugiej grupie znalazło się nagranie, ukazujące spalenie kukły Żyda na wrocławskim rynku oraz urywki z Marszów Niepodległości, na których widać transparenty Młodzieży Wszechpolskiej. 

Spalił kukłę Żyda, teraz obraża żonę prezydenta. "Żydostwo zajęło moją ojczyznę">>>

18 listopada 2015 r., w trakcie jednej z manifestacji ONR we Wrocławiu, Piotr Rybak oblał benzyną i podpalił kukłę stylizowaną na ortodoksyjnego Żyda. Za ten czyn został skazany na 3 miesiące dozoru elektronicznego. W maju 2019 Rybak sąd skazał Rybaka na rok prac społecznych za publiczne nawoływanie do nienawiści pod bramą Auschwitz.

5. Światowe Forum Holokaustu w Jerozolimie

Organizatorem 5. Światowego Forum Holokaustu, które odbędzie się 23 stycznia w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie, jest fundacja założona przez Mosze Kantora, rosyjskiego oligarchę żydowskiego pochodzenia. W wydarzeniu ma wziąć udział około 40 przywódców i ważnych osobistości z Europy, Ameryki Północnej i Australii, między innymi prezydenci Francji, Niemiec, Włoch oraz Rosji. Polska będzie reprezentowana na Forum przez ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego.

Więcej o: