Justyna Socha asystentką społeczną Grzegorza Brauna. Aktywistka została prawomocnie skazana

Prezeska Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP Justyna Socha została asystentką społeczną Grzegorza Brauna. Przeciwniczka obowiązkowych szczepień w sierpniu została prawomocnie skazana za pomówienie lekarza.

Justyna Socha pochwaliła się swoją legitymacją asystentki na Facebooku. "Dziękuję za zaufanie. Działamy!" - napisała. Grzegorz Braun nie jest pierwszym posłem, któremu będzie asystowała kontrowersyjna aktywistka. W poprzedniej kadencji był asystentką posła Pawła Skuteckiego z Kukiz'15.

Justyna Socha asystentką Grzegorza Brauna

Socha jest prezeską Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Aktywistka w ubiegłym roku przegrała w sądzie z immunologiem dr. Pawłem Grzesiowskim. Lekarz wytoczył jej proces za petycję "Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publiczne", skierowaną m.in. do Beaty Szydło, wówczas szefowej rządu. W dokumencie pojawiła się sugestia, że dr Grzesiowski jest powiązany z koncernami farmaceutycznymi.

>>> Dr Grzesiowski: gdyby nie szczepienia, po wojnie nie byłoby połowy Polaków

Zobacz wideo

Mowa tam była o osobach, które "posiadają narzędzia do niszczenia ludzi, którzy występują w interesie obywateli, sprzecznym z interesami branży". Petycja została opublikowana w internecie i podpisana przez tysiące osób. Sąd Okręgowy w Poznaniu prawomocnie skazał Sochę na 5 tys. zł nawiązki na rzecz Grzesiowskiego. Aktywistka zapowiedziała, że skieruje sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

W ostatnich wyborach Socha z ramienia Konfederacji bezskutecznie ubiegała się o mandat poselski.

Więcej o: