TVN24.pl: Kaczyński "wykorzystał sytuację, by grillować Ziobrę". Chodzi o ministra Wosia

Obóz rządzący od dwóch miesięcy pracuje nad ustawą, która pozwoli dokonać zmian w administracji, w tym podziału resortu środowiska. Według cytowanych przez TVN24.pl źródeł tak długi czas to m.in. efekt "przepychanek" między frakcjami koalicji rządzącej. Na tekę ministra środowiska czeka bowiem Michał Woś, człowiek Zbigniewa Ziobry.

Michał Woś, który ma być ministrem środowiska, na razie pozostaje ministrem-członkiem Rady Ministrów. Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że polityk Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry obejmie resort środowiska z mniejszym niż dotychczas zakresem kompetencji, ponieważ część z nich przejęło Ministerstwo Klimatu (dotychczasowe środowiska). 

Aby powstało nowe ministerstwo, którym pokieruje Woś, konieczna jest zmiana ustawy o działach administracji rządowej. Rzecznik rządu Piotr Müller w listopadzie tłumaczył, że dojdzie do niej "niedługo". Jednak ustawy wciąż nie zmieniono. Miesiąc później wicepremier Jacek Sasin mówił, że projekt jest już gotowy i ustawa może zostać przyjęta nawet w grudniu.

Jednak projekt trafił do Sejmu dopiero w tym miesiącu, a w środę odbyło się pierwsze czytanie. Zatem zanim zostanie uchwalony przez Sejm, a później Senat, może minąć jeszcze trochę czasu. Skąd ta zwłoka? Serwis TVN24.pl informuje, że ma to być celowe działanie. Wg cytowanego anonimowo rozmówcy Jarosław Kaczyński "wykorzystał sytuację", by w ten sposób "grillować" Zbigniewa Ziobrę, którego Woś jest współpracownikiem. Inny informator ocenia, że to "przepychanki i podgryzanie" to efekt "względów ambicjonalnych".

Sam Woś odniósł się do przedłużających się zmian na antenie RMF FM. - Myślę, że za miesiąc będzie to już w pełni prawda - tak odpowiedział na pytanie o to, kiedy będzie można przedstawiać go jako ministra środowiska. Zapewniał, że choć od miesięcy jest ministrem bez teki, to nie jest bez pracy. Mówił, że zajmował się przygotowaniem podziału na ministerstwa środowiska i klimatu i samą ustawą. - To rzeczywiście jest bardzo skomplikowana sprawa - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (135)
TVN24.pl: Kaczyński "wykorzystał sytuację, by grillować Ziobrę". Chodzi o ministra Wosia
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 49 razy 47

  Kaczor wie że Ziobro wbije mu nóż przy pierwszej okazji. Takie u prawakow zwyczaje.

 • phugoid

  Oceniono 42 razy 40

  koryto za krotkie? niech utworza jeszcze kilka dodatkowych ministerstw, kto im zabroni? dojnym koryciarzom

 • swru

  Oceniono 34 razy 32

  Szyszko zdewastował lasy i mordował dla rozrywki bażanty, Ardanowski pozwala mysliwym walić do wszystkiego co się rusza a kto dostanie w czapę to jeszcze musi przeprosić myśliwego (jak przeżyje). Ciekawe co kolejny pisomatoł wymyśli ?

 • rozterka47

  Oceniono 30 razy 30

  A Polska ich guzik obchodzi , bo to tylko o koryta chodzi .

  Taki PIS.

 • acototak

  Oceniono 29 razy 29

  Ministerstwo klimatu można by podzielić na ministerstwo deszczu, wiatru, śniegu i dobrej pogody.

 • polsz

  Oceniono 27 razy 27

  Hiszpania 11 ministrów i 19 wiceministrów
  Francja aż 18 i 20 wiceministrów
  Polska 24 ministrów i ponad 100 wiceministrów
  Kto bogatemu zabroni

 • spyderman2

  Oceniono 25 razy 25

  kolesie dudy kradną ile mogą. sztuczne resorty, stanowiska i ukrawają majątki przed Polakami jak pisi matousz

 • agenciputinawon

  Oceniono 27 razy 25

  Co za obrzydliwe, ale typowe dla pis.dzielców bagno walk niemalże mafijnych...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX