Zbigniew Girzyński o wypowiedzi Zbigniewa Ziobry: To jest błędne myślenie, szkodliwe dla państwa

- To jest błąd ministra Ziobro - powiedział Poseł PiS Zbigniew Girzyński w TVN24, odnosząc się do wypowiedzi Ziobry, który podczas senackiej debaty nad reformą sądownictwa usprawiedliwiał polityczne wskazywanie sędziów do KRS. Poseł PiS krytykował ministra sprawidliwości za posługiwanie się partyjną retoryką.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Girzyński w środowej "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 komentował reformę sądownictwa przeprowadzaną przez partię rządzącą.Skomentował m.in. wypowiedzi Zbigniewa Ziobry, które miały miejsce podczas senackiej debaty nad tzw. "ustawą represyjną".

Girzyński krytykuje Ziobrę

- Myśmy zgłosili takich sędziów, którzy naszym zdaniem byli gotowi współdziałać w ramach reformy sądownictwa - stwierdził wówczas Ziobro odnosząc się do nominacji sędziów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa Ziobro. - Państwo, jeśli wygracie wybory demokratyczne, będziecie mogli wybrać tych sędziów, których uznacie za właściwych przedstawicieli środowiska sędziowskiego - powiedział minister zwracając się do opozycji Ziobro, po czym dodał ironicznie: - Będzie to pewnie pan Żurek, pan Tuleya, pan Łączewski, sędziowie znani ze swojej powściągliwości używania języka, znani ze swojego dystansu do środowisk politycznej opozycji, znani ze swojej apolityczności.

W środę do wypowiedzi tej odniósł się Girzyński. Poseł PiS powiedział, że błędna jest retoryka "że byli źli sędziowie ci z Platformy, to teraz powołamy tych dobrych z Prawa i Sprawiedliwości" - To jest błędne myślenie - skwitował.

Girzyński dodał, że Ziobro popełnia błąd z dwóch powodów.  - Po pierwsze, to jest dla państwa szkodliwe. To jest najważniejszy powód - stwierdził poseł. - Po drugie, nawet gdyby uznać rację ministra Ziobry, to nie jest w stanie tego przeprowadzić, bo takiej liczby sędziów gotowych na tego typu działania nie znajdzie - dodał Girzyński.

Więcej o: