Joanna Mucha wycofuje się ze startu na szefa PO: Dzisiaj nie jest czas realizowania własnych ambicji

Joanna Mucha ogłosiła rezygnację ze startu w wyborach na stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Polityczka poparła na tym stanowisku Borysa Budkę.
Zobacz wideo

Joanna Mucha ogłosiła rezygnację z kandydowania na stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej. Posłanka PO poinformowała o tym na konferencji prasowej oraz udzieliła poparcia Borysowi Budce.

Joanna Mucha rezygnuje z kandydatury na szefa PO

"Nie wygrałabym tych wyborów. W normalnych okolicznościach nie wycofałabym się, ale dzisiaj nie jest czas realizowania własnych ambicji. Rozstrzygnijmy te wybory w pierwszej turze! Dajmy Małgorzacie Kidawie-Błońskiej dwa dodatkowe tygodnie kampanii! I wygrajmy wybory prezydenckie!" - napisała Joanna Mucha na swoim Twitterze. 

W niedzielę z kandydowaniu na szefa PO wycofał się także europoseł Bartosz Arłukowicz. Polityk powiedział, że chce, by wybory skończyły się już w pierwszej turze.

- Od początku mówiłem, że najważniejszym celem, jaki stawiam przed sobą i nami jest to, żebyśmy potrafili zbudować zespół, który poprowadzi Platformę do wyborczych zwycięstw. (...) Dlatego podjąłem decyzję, aby poprzeć Borysa Budkę, żeby te wybory skończyły się w pierwszej turze - powiedział Bartosz Arłukowicz.

Po rezygnacji Arłukowicza i Joanny Muchy o stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej zawalczą: Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bogdan Zdrojewski oraz Bartłomiej Sienkiewicz.

Więcej o: