Sondaż: wyborcy wskazali, kto powinien być następcą Jarosława Kaczyńskiego

Sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster miał na celu sprawdzić, kogo wyborcy widzą jako następcę Jarosława Kaczyńskiego w PiS. Najwięcej głosów ankietowanych zdobył premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz wideo

Sondaż został wykonany przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu". Ankietowanym zadano pytanie: "Kto powinien zostać następcą Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku prezesa PiS?".

Sondaż: Mateusz Morawiecki powinien zostać następcą Jarosława Kaczyńskiego

Najwięcej głosów ankietowanych zdobył premier Mateusz Morawiecki. Na szefa rządu zagłosowało 36 proc. badanych. Na drugim miejscu, z poparciem wynoszącym 27 proc. głosów, uplasował się prezydent Andrzej Duda.

Dalej respondenci wskazali: byłą premier i obecną europosłankę Beatę Szydło (18 proc.), byłego szefa MSWiA i europosła Joachima Brudzińskiego (10 proc.) oraz ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka (9 proc.).

Badanie zrealizowano w dniach od 14 do 16 stycznia na próbie 1075 dorosłych Polaków. - Te wyniki pokazują, że wyborcy nie wyobrażają sobie, że na czele PiS mógłby stanąć ktokolwiek inny niż Jarosław Kaczyński - skomentował dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Daszyńskiego.

Ostatni, styczniowy sondaż przeprowadzony również przez Instytut Pollster dla "SE" sprawdził poparcie wyborców dla partii politycznych. Mniejsze poparcie odnotowało Prawo i Sprawiedliwości, który teraz mógłby liczyć na 41,10 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 27,51 proc. badanych. Na podium uplasowała się też Lewica, która zdobyła 14,51 proc. głosów.

Więcej o:
Komentarze (186)
Sondaż: wyborcy wskazali, kto powinien być następcą Jarosława Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 68 razy 64

  Żeby autorom sondażu nie postawiono zarzutów karnych.. Jak tak można w biały dzień sugerować, że pan prezes potrzebuje następcy..Będzie żył i rządził wiecznie!

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 38 razy 32

  A czy wyborcy Pis zdają sobie sprawę jak mały posłuch w partii ma Mateuszek? Nawet niezbyt lotna Becia w sojuszu z Ziobrą z Solidarnej rozjechaliby go na miazgę.

 • baby1

  Oceniono 38 razy 28

  Po śmierci wiecznie panującego Naczalnika PiS się rozleci w dwa miesiące.

 • fakiba

  Oceniono 32 razy 26

  Matusz to "godny" następca , najlepiej kłamie i oszukuje pis "suwerena" , potwierdzają to wyroki .

 • bogaty2

  Oceniono 23 razy 17

  Hmm, a ja myslalem ze nie bedziemy juz mianowac jakichs posrednikow i od razu postawimy Ojca Rydzyka na stanowisko.
  Wtedy przynajmnie dotacje beda funkcjonowac jak nalezy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX