Tomasz Grodzki "wygumkowany" ze zdjęć Kancelarii Sejmu? Tym razem chodzi o wizytę w Auschwitz

Internet obiega porównanie dwóch zdjęć z wizyty przewodniczącej Izby Reprezentantów USA w Oświęcimiu - jedno z nich zostało opublikowane przez Kancelarię Sejmu, drugie przez Kancelarię Senatu. Na pierwszym z nich, nawet gdybyśmy bardzo chcieli, nie odnajdziemy marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który towarzyszył Nancy Pelosi.

21 stycznia marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Tomasz Grodzki i przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi złożyli kwiaty przy Ścianie Śmierci na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz I. Zdjęcia z tego wydarzenia pojawiły się w kanałach social media Sejmu i Senatu. Uwagę użytkowników Twittera przykuło jednak to, że na zdjęciu opublikowanym przez Kancelarię Sejmu nie widać marszałka Tomasza Grodzkiego.

>>> Adrian Zandberg o atakach na marszałka Grodzkiego

Zobacz wideo

"Znajdź różnicę". Kancelaria Sejmu kadruje zdjęcia tak, by nie było na nich Tomasza Grodzkiego?

Reporter RMF FM Patryk Michalski zestawił ze sobą zdjęcia opublikowane przez Kancelarie Sejmu i Senatu. Na fotografii opublikowanej przez Senat widać, że Nancy Pelosi stoi pomiędzy Elżbietą Witek a Tomaszem Grodzkim. Sejm opublikował inne zdjęcie - takie na którym Tomasz Grodzki został zasłonięty. W opisie fotografii również nie ma wzmianki o obecności marszałka Senatu. "Pewnie stało się tak zupełnie przypadkiem" - ironizuje Michalski.

Na stronie internetowej Sejmu opublikowano więcej zdjęć ze spotkania Elżbiety Witek i Tomasza Grodzkiego z przewodniczącą Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi. Choć na niektórych fotografiach widać marszałka Senatu, wiele z nich zostało wykadrowanych w taki sposób, że widoczny jest na nich tylko fragment ramienia Tomasza Grodzkiego (co można zobaczyć w galerii zdjęć powyżej).

Wielu komentujących nie ma wątpliwości - marszałek Tomasz Grodzki nie jest widoczny na zdjęciu opublikowanym przez Sejm, bo obóz rządzący nie darzy go sympatią. "Zgubić III osobę w państwie? Nieładnie", "Etatowi kłamcy. Wszystko zmanipulują", "Strasznie to żałosne, a jednocześnie groźne...bardzo groźne" - piszą zbulwersowani użytkownicy Twittera.

Więcej o:
Komentarze (413)
Tomasz Grodzki "wygumkowany" ze zdjęć Kancelarii Sejmu? Tym razem chodzi o wizytę w Auschwitz
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 162 razy 142

  Prostacka, małostkowa propaganda. taka dratwą na okrętkę szyta. Poniekąd zgodna z umiejętnościami, typowymi dla tej ferajny. I oni chcą walczyć z Putinem na wizerunki...

 • krynolinka

  Oceniono 118 razy 102

  Pisiory naprawdę nie cofną się przed niczym. Wszystkie chwyty dozwolone. Tradycyjnie. Niech was szlag!

 • von_rosen

  Oceniono 71 razy 65

  Za towarzysza Stalina też usuwano ze zdjęć - tylko że za tym szło również usunięcie permanentne...

 • jo1952

  Oceniono 47 razy 45

  Na filmowych relacjach widać rozmawiającego z gośćmi Marszałka Grodzkiego i drepczącą obok,niemą,Marszałek Witek.

 • lucusia3

  Oceniono 50 razy 42

  Rosjanie dzielą się jak najbardziej swoja wiedzą z podwładnymi, a wycinanie niepotrzebnych osób ze zdjęć, doprowadzili do perfekcji już z 80 lat temu.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 49 razy 41

  NIE LĘKAJCIE SIĘ ... Ludzie ! Spójrzcie, gdzie podziała Wasza godność ! Czy naprawdę warto ?
  Niech słowa św. Jana Pawła II wyzwolą w Was odwagę sprzeciwu wobec tego, co pis wyprawia.
  Żeby 500+ nie było przez Wasze dzieci postrzegane jak 30 judaszowskich srebrników ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX