Ujawniono notatkę ze spotkania Grodzkiego z ambasadorem Rosji. Rozmawiali o współpracy

Tomasz Grodzki proponował ambasadorowi Rosji m.in. odnowienie kontaktów na szczeblu wicemarszałków izb obu krajów - wynika z opublikowanej we wtorek notatki ze spotkania marszałka Senatu z ambasadorem Rosji Siergiejem Andriejewem. Spotkanie wzbudziło kontrowersje, ponieważ miało miejsce w tym samym dniu co propagandowy atak Putina na Polskę.

Grodzki zaproponował również, by kontakty te prowadził wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (w 2015 r. polityk ten znalazł się na liście osób z zakazem wjazdu do Rosji w odpowiedzi na sankcje nałożone na kraj Putina przez państwa Zachodu).

Według notatki ze spotkania w rozmowie z ambasadorem Federacji Rosyjskiej Grodzki zaznaczył, że oczekiwania Polski wobec Rosji nie zmieniły się: nadal oczekujemy pilnego zwrotu wraku TU-154, pełnej realizacji postanowień mińskich i Formatu Normandzkiego, otwarcia rynku rosyjskiego dla polskich towarów eksportowych oraz odnalezienia i udostępnienia dokumentów z rosyjskich archiwów dotyczących Obławy Augustowskiej i miejsca pochówku jej ofiar.

Spotkanie z rosyjskim ambasadorem

Spotkanie Grodzkiego i Andriejewa stało się przedmiotem kontrowersji, ponieważ miało miejsce 19 grudnia, czyli tego samego dnia, w którym Putin zaatakował Polskę mówiąc, że nasze władze miały rzekomo współpracować z nazistowskim rządem w celu przeprowadzenia eksterminacji Żydów. Ta wypowiedź była powszechnie krytykowana nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 

Spotkanie to było jednak - jak poinformowało Centrum Informacyjne - "kolejnym z serii kurtuazyjnych spotkań" z ambasadorami. "Wcześniej Marszałek przyjmował w tym samym trybie m.in. ambasadorów Ukrainy, Włoch, Francji czy Niemiec. Spotkanie trwało mniej niż pół godziny" - podało CIS. Centrum podkreśla, że Grodzki powiadomił wcześniej o spotkaniu ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza i "ustalił z nim planowane tematy rozmów, zgodne z polską racją stanu".

>>> Co politycy opozycji mówią o atakach obozu władzy na marszałka Grodzkiego? Zobacz rozmowę z Adrianem Zandbergiem:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (215)
Ujawniono notatkę ze spotkania Grodzkiego z ambasadorem Rosji. Rozmawiali o współpracy
Zaloguj się
 • darek655

  Oceniono 82 razy 66

  A to się porobiło ta totalna opozycja upomina się o wrak samolotu,o którym PIS zapomniał.

 • fakiba

  Oceniono 67 razy 43

  Opozycja chce choć trochę poprawić stosunki , opozycja chce zwrotu wraku , a pis tylko pluć potrafi i nic więcej .

 • rbobin22

  Oceniono 45 razy 39

  Polski rząd nie jest w konflikcie tylko z Bałtykiem. Choć i tu nie ma pewności.

 • jedyny_times

  Oceniono 36 razy 26

  Co to się porobiło. Wraży typ i zdrajca Polski upomina się o zwrot wraku Tu-154, który pis zaraz po wygraniu wyborów obiecał. Niesamowite, że Niemcy, Francja, USA mają relacje z Rosją i rozmawiają z Putinem, a tylko Polska nie ma praktycznie stosunków z Rosją. A może ma takie relacje z Rosją o których się fizjonomom nie śniło. Kupa węgla przy polskich kopalniach, a ruskie rżną nam miliony ton.

 • zsm-5

  Oceniono 46 razy 24

  Focha strzelić do wielkiego sąsiada-wroga? - trzeba mieć pisi tupet połączony z odwieczną "wielkością". Nie da się współpracować?. Nawet jeśli tylko kurtuazyjnie?.
  Kiedy wreszcie Polaczki wyciągną wnioski z położenia geograficznego, histori i własnej małości?.

 • ziggybam

  Oceniono 26 razy 20

  W tym kraju monopol na (tajne) rozmowy z Rosją ma tylko Antoni i jego świta cherubinków! Pozostali to zdrajcy.

 • acototak

  Oceniono 23 razy 15

  Przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej
  Brawo, panie Grodzki.

 • Dariusz ******

  Oceniono 33 razy 15

  PiSie kundle wystartowały jak na psim wyścigu. Przekaż dnia z Nowogrodzkiej już dotarł???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX