Sikorski: Od lat polski prezydent i premier nie spotkali się ze swoimi rosyjskimi odpowiednikami

Radosław Sikorski w Porannej Rozmowie Gazeta.pl komentował ostatnie ruchy Rosji na polu polityki historycznej. - Nasza polityka też nie pomaga. To mówienie: Putin zły. I żadnych relacji, żadnych rozmów z Federacją Rosyjską. To jednak ważny kraj sąsiedzki - powiedział europoseł i były szef MSZ.

- Przypominam, gdzie byliśmy parę lat wcześniej. W 2009 roku to Władimir Putin pielgrzymował do Polski, na Westerplatte. Samą swoją obecnością wśród kilkudziesięciu państw i rządów potwierdzał, że II wojna światowa rozpoczęła się w Gdańsku i Polska była jej ofiarą - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Radosław Sikorski. - Rok później Putin jako pierwszy władca Rosji oddał hołd polskim jeńcom pomordowanym w Katyniu. Gdy Putin był na trajektorii zbliżenia z nasza narracja historyczną, było dobrze, a nie źle - dodał.

Jak stwierdził europoseł, "nasza polityka też nie pomaga". - To polityka imienia redaktora Rachonia, czyli mówienia: Putin zły. I żadnych relacji, żadnych rozmów z Federacją Rosyjską. To jednak ważny kraj sąsiedzki, a od pięciu lat polski premier, polski prezydent ani razu nie spotkali się z rosyjskimi odpowiednikami - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (101)
Sikorski: Od lat polski prezydent i premier nie spotkali się ze swoimi rosyjskimi odpowiednikami
Zaloguj się
 • kiesier

  Oceniono 23 razy 13

  Prawda jest taka, że obecnie polski prezydent ma szansę na spotkanie kogokolwiek znaczącego dopiero jak zaczai się przy WC-cie podczas jakiegoś szczytu z których jeszcze nas nie wypisali.
  Żaden poważny kraj nie zaprasza nas jeśli nie musi.
  To mniej więcej jak zaproszenie menela na urodziny: coś tam pomamrocze wypije, rzygnie i obrazi gospodarza. Na koniec powie że wstał z kolan i więcej jego noga nie postanie.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 24 razy 12

  Premier i prezydent to mogą się najwyżej z oficerem prowadzącym spotkać, Putin nie spotyka się z pomniejszą agenturą.

 • braksel

  Oceniono 13 razy 11

  Ciekawe jest to, że żaden nasz sojusznik nie protestuje na słowa Putina.
  Oto stan naszej dyplomacji.

 • ks.pedofil

  Oceniono 20 razy 8

  Sikorski wciaz klasa. A jak tam prezio NIK? Dalej krysztal? W koncu to protegowany KACZYNSKIEGO. Ciekawe ile razem jeszcze nakradli.

 • djenn

  Oceniono 11 razy 7

  Ja oczekuję od tego rządu i każdego kolejnego, naprawy stosunków z Rosją i doprowadzenie do jakiej względnej sąsiedzkiej normalności, czy poprawnosci.

 • po_co_mi_konto

  Oceniono 17 razy 7

  Putin gra na reelekcję Dudy. Stwarza pozorne zagrożenie, żeby Polacy zagłosowali na Dudę, który rzekomo jest patriotyczny i antyrosyjski.

 • lolik52

  Oceniono 9 razy 5

  1) przyjaciół szuka się blisko,wrogów daleko.
  2) sasiadów się nie wybiera,sasiadów się ma.

 • piss.off

  Oceniono 10 razy 4

  relacje p-is z rosją to małostkowość szczerbatego i "na-pie-rda,la.ni/e się" (mimo ze przodek Lecha Kczynskiego był generalem w armii carskiej, LK sam o tym pisał na stronach prezydenckich) .... a rynek wart 300 milionow ludzi tuz pod bokiem...... kretynizm

 • talbor73

  Oceniono 10 razy 4

  Patrząc na to co się w Polsce dzieje to spotykają sie i to dość często. Tylko, że nie przed kamerami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX