"To wygląda na Klątwę Dublera". Komisja etyki poselskiej ukarze Annę Marię Żukowską?

Poseł Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski zapowiedział, że złoży wniosek do komisji etyki poselskiej. Parlamentarzysta chce ukarania rzeczniczki Lewicy Anny Marii Żukowskiej, która umieściła w mediach społecznościowych kontrowersyjny wpis o śmierci sędziego Trybunału Konstytucyjnego prof. Grzegorza Jędrejka.
Zobacz wideo

"To wygląda na Klątwę Dublera" - w taki sposób Anna Maria Żukowska skomentowała informację o śmierci prof. Grzegorza Jędrejka. Posłanka Lewicy została za to skrytykowana zarówno przez użytkowników Twittera, jak i wielu polityków. Jeden z nich to Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski, który był studentem sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

- Wydawało się, że Lewica niżej upaść nie może. Jednak pani Żukowska wytyczyła nowe standardy. Okazała się żenującą osobą - powiedział Ozdoba na antenie Polskiego Radia.

Jacek Ozdoba złoży wniosek o ukaranie rzeczniczki Lewicy za "hańbiące posła słowa"

Parlamentarzysta przypomniał, że prof. Jędrejek nigdy nie był nazywany "dublerem". Tym terminem określa się sędziów, którzy w 2015 roku zostali wybrani na sędziów Trybunały Konstytucyjnego przez Sejm VIII kadencji i obsadzeni w miejsce sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji. Chodzi o Henryka Ciocha, Mariusza Muszyńskiego i Lecha Morawskiego, który zmarł w 2017 roku. Prof. Grzegorz Jędrejek został wybrany legalnie i zastąpił w TK prof. Andrzeja Wróbla, który zrezygnował ze swojej funkcji.

- Należałem do studentów prof. Jędrejka. Był wspaniałym człowiekiem. Złożę do komisji etyki wniosek o ukaranie pani poseł Żukowskiej za skandaliczne i hańbiące posła RP słowa. Nie mieszczą się one w ramach cywilizacji, w której funkcjonujemy. Nic nie usprawiedliwia tego wpisu. Rodzina pana prof. Jędrejka pogrążona jest w żałobie, a pani poseł robi sobie żarty. To nie są normalne zasady - powiedział Jacek Ozdoba.

TVP Info podaje, że poseł Solidarnej Polski ma złożyć wniosek o ukaranie Anny Marii Żukowskiej we wtorek 21 stycznia. Szef sejmowej komisji etyki poseł Jacek Świat powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską, że komisja, którą kieruje, czeka na ten wniosek.

-  Kary finansowe na posła może nałożyć jedynie marszałek Sejmu, komisja etyki może parlamentarzystę upomnieć lub ukarać naganą. Być może stanie się to na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Liczę, że pani Żukowska przeprosi za swój wpis i zachowa się mimo wszystko honorowo - powiedział Świat.

Choć Anna Maria Żukowska została wezwana do przeprosin i usunięcia kontrowersyjnego wpisu przez wiele osób z różnych storn sceny politycznej, do tej pory tego nie zrobiła. 

Więcej o:
Komentarze (152)
"To wygląda na Klątwę Dublera". Komisja etyki poselskiej ukarze Annę Marię Żukowską?
Zaloguj się
 • 1moco2

  Oceniono 45 razy 37

  Przecież nie wyraziła się o nieboszczyku źle. Zauważyła tylko pewną prawidłowość.

 • mjs05

  Oceniono 39 razy 33

  Tylko, że to naprawdę wygląda na klątwę dublera lub jak kto woli palec Boży. W 35-letniej historii TK w trakcie kadencji zmarło 6 sędziów, z czego 3 to "sędziowie" powołani przez Dudę w ostatnich 5 latach.

  Oczywiście można to tłumaczyć racjonalnie stresem i wyrzutami sumienia związanymi z zaprzeczeniem swojej dotychczasowej ścieżce życiowej i zawodowej, pogwałceniem zasad etyki i ostracyzmem środowiskowym.

 • konsulhonorowypernambuco

  Oceniono 38 razy 30

  A za "zdradzieckie mordy" kurdupla nie ścigali, nieprawdaż?
  Za użycie słowa "kurdupel" w zdaniu omawiającym Kaczelnika powinna być kara więzienia - tak, wiem.

 • 12reyez

  Oceniono 30 razy 24

  Za co?

 • grundol1

  Oceniono 34 razy 22

  A PIS może bez żadnych problemów kłamać o zamachu w Smoleńsku? I jeszcze niezłą kasę na tym zarabiać?

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 25 razy 21

  W Trybunale Kaczyńskiego będzie teraz brakować specjalisty od prawa kanonicznego. Powinno się natychmiast wypełnić tą bolesną lukę, gdyż to niedopuszczalne by w państwie wyznaniowym nie było w takim trybunale takiego eksperta.

 • wojtant

  Oceniono 28 razy 20

  Skoro Duda przekracza granice i tworzy nowe standardy to innym też można.

 • dexter1970

  Oceniono 22 razy 18

  Coś się wam pisiory nie mieści w ramach cywilizacji ? A to co pier....olicie w tej swojej TVP to się mieści? Mam was w du..je , klątwa jest klątwą i czekamy na następnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX