Prezydent Andrzej Duda powo豉 sztab kryzysowy. Wszystko w zwi您ku ze 安iatowym Forum Holokaustu

Jak informuje radio RMF FM, prezydent Andrzej Duda powo豉 sztab kryzysowy przed zbli瘸j帷ym si 5. 安iatowym Forum Holokaustu, kt鏎e odb璠zie si 23 stycznia w Jerozolimie. Prezydencki zesp馧 ma "na bie膨co wychwytywa k豉mstwa W豉dimira Putina", kt鏎y wybiera si do Izraela i ma wyg這si tam przem闚ienie. Polskie w豉dze planuj te publikacj serii artyku堯w w zagranicznych mediach.

Piąte Światowe Forum Holokaustu odbędzie się 23 stycznia w siedzibie Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie. Głównym organizatorem wydarzenia jest fundacja założona przez Mosze Kantora, rosyjskiego oligarchę żydowskiego pochodzenia. W Forum ma wziąć udział kilkudziesięciu przywódców i ważnych osobistości, między innymi prezydenci Francji, Niemiec, Włoch oraz Rosji (prezydent Władimir Putin ma zresztą wygłosić tam przemówienie). Do Jerozolimy nie poleci natomiast prezydent Andrzej Duda - nasz kraj będzie reprezentowany przez ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego.

Sejm przyjął uchwałę ws. manipulacji i zakłamywania historii przez polityków Rosji

Zobacz wideo

Władimir Putin będzie obecny na Piątym Światowym Forum Holokaustu

Prawdopodobny jest scenariusz, w którym rosyjski przywódca ponownie wygłosi niepochlebne słowa o Polsce - tym razem podczas Światowego Forum Holokaustu. Jak dowiedziało się radio RMF FM, w związku z tym w Kancelarii Prezydenta ma zostać utworzony sztab kryzysowy, a obecni w nim eksperci mają "na bieżąco wychwytywać kłamstwa Władimira Putina". Co więcej, w najbliższy czwartek Andrzej Duda udzieli też serii wywiadów w polskich mediach, natomiast rząd Mateusza Morawieckiego planuje publikacje szeregu płatnych artykułów w izraelskiej i amerykańskiej prasie. Mają one ukazywać polską wersję wydarzeń historycznych.

Pod koniec grudnia rosyjski prezydent wygłosił szereg publicznych wypowiedzi, w których podważył znaczenie paktu Ribbentrop-Mołotow jako umowy, która przyczyniła się do wybuchu II wojny światowej, a przedwojennemu ambasadorowi II RP w Berlinie Józefowi Lipskiemu zarzucił antysemityzm. Słowa Putina potępił zarówno polski Sejm, jak i Komisja Europejska. - W pełni odrzucamy wszelkie fałszywe twierdzenia, które próbują zniekształcać historię II wojny światowej lub przedstawiać ofiary, takie jak Polska, jako sprawców - stwierdziła niedawno wiceprzewodnicząca KE Viera Jourova.

Rosja odtajniła dokumenty z Powstania Warszawskiego. Morawiecki: "Jesteśmy manipulowani"

Do kampanii informacyjnej przeciw Polsce włączyło się też rosyjskie ministerstwo obrony narodowej. 16 stycznia resort opublikował odtajnione dokumenty dotyczące Powstania Warszawskiego oraz wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy w styczniu 1945 roku. Zgodnie z zamieszczonym na Facebooku oświadczeniem rosyjskiego MON-u, archiwalne raporty wskazują m.in. na to, że Armia Czerwona "pomimo ograniczonych zasobów próbowała udzielić Powstańcom wszelkiej możliwej pomocy", a "żołnierze Armii Krajowej unicestwili pozostałych w mieście Żydów i Ukraińców".

- Jesteśmy manipulowani. Jesteśmy atakowani przez najwyższych urzędników Federacji Rosyjskiej. Mówimy temu stanowczo, nie. Będziemy na całym świecie walczyć o dobre imię Polski. To nie tylko walka o przeszłość, o pamięć. Kto nie szanuje swoich przodków, swoich bohaterów, ten nie szanuje siebie i nie ma prawa do przyszłości - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania ze związkowcami i górnikami w ramach Karczmy Piwnej w Katowicach. 

Wi璚ej o:
Komentarze (520)
Prezydent Andrzej Duda powo豉 sztab kryzysowy. Wszystko w zwi您ku ze 安iatowym Forum Holokaustu
Zaloguj si
 • vegemot

  Oceniono 167 razy 155

  Bohater maliniak. Gdy Putin obra瘸 Polak闚 to siedzia schowany i ba si odezwa. Gdy mial spotkanie z Trumpem to mu nawet krzes豉 nie dali i sta o鄉ieszony. Ale gdy stoi w jakiej wiosce w鈔鏚 swojego ciemnego, niewykszta販onego elektoratu to krzyczy nag這郾iej i najg這郾iej poucza innych i obra瘸 np s璠zi闚. Prawdziwy m捫 narodu! Dzi瘯ujemy bohaterze!

 • andmas

  Oceniono 136 razy 110

  Nie lubi Putina ,ale to PIS rozpocz掖 zak豉manie historii ,zrobili Polsce ogromn krzywd .

 • logedout

  Oceniono 103 razy 93

  B璠zie likwidowa kryzys, kt鏎y sam sprowokowa?
  To si nazywa samowystarczalno嗆

 • staem

  Oceniono 78 razy 70

  Po co sztab kryzysowy...
  Wystarczy dobra dyplomacja pod nadzorem Osoby odpowiedzialnej za nadz鏎 nad polityk zagraniczn..
  Przypomina m si czas PRL : co軼ie towarzyszu zrobili? Powo豉貫m komisj do zbadania sprawy- dobrze towarzyszu , dobrze, Tak trzyma....

 • szaramuszka1

  Oceniono 66 razy 62

  No chwil, a co z Polsk Fundacj Narodow, kt鏎a ma grube miliony na w豉郾ie tak dzia豉lno嗆????

 • C ZA

  Oceniono 59 razy 57

  Kryzys pa雟twowy z powodu forum po鈍i璚onego wydarzeniom sprzed 70 lat.
  Strach pomy郵e, co si stanie w obliczu realnego zagro瞠nia pa雟twa.

 • jurek4491

  Oceniono 57 razy 51

  Ha ha ha , ale panika w PiS-e , wygl康a na III wojn 鈍iatow , wojn informacyjn kt鏎 PiS przegra bo na arenie mi璠zynarodowej si nie liczy jako uczestnik .

 • szaman2011

  Oceniono 56 razy 50

  W Jerozolimie b璠 gada o nas bez nas. Polska wsta豉 z kolan.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX