Mateusz Morawiecki odpowiada Władysławowi Frasyniukowi. "Moja rodzina stała się celem ataków"

"Od pewnego czasu moja rodzina stała się celem niewybrednych ataków ze strony pana Władysława Frasyniuka" - pisze premier Mateusz Morawiecki w wydanym przez siebie oświadczeniu. Chodzi o słowa byłego opozycjonisty, który w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" stwierdził m.in. : "Morawieccy walczyli z komunizmem? Błagam... Jeden wyjechał, o drugim nic nie słyszałem".

Premier Mateusz Morawiecki wydał oświadczenie, w którym odnosi się do rozmowy Władysława Frasyniuka we wrocławskiej "Gazecie Wyborczej". Były opozycjonista skrytykował w nim twierdzenie premiera, że "komunistyczni sędziowie wychowali sobie następców", a o rodzinie Morawieckich powiedział: "Morawieccy walczyli z komunizmem? Błagam... Jeden wyjechał, o drugim nic nie słyszałem".

>>> Maciej Konieczny: PiS traci monopol na sprawy społeczne i reaguje nerwowo:

Zobacz wideo

Morawiecki o atakach na rodzinę. "Pal diabli, gdy ataki te są kierowane pod moim adresem"

"Pal diabli, gdy ataki te - mówiąc delikatnie - bardzo niegrzeczne, są kierowane pod moim adresem. Jeśli uznam że warto, mogę odpowiedzieć, mogę przedstawić wielu świadków zdarzeń, mogę odesłać do różnych opracowań i wspomnień" - pisze Morawiecki w swoim oświadczeniu. Jak zaznacza, czuje się w obowiązku reagować, bo Frasyniuk uderza w jego nieżyjącego ojca, Kornela Morawieckiego.

Ojciec już nie może się bronić przed wypowiedziami, które fałszują jego działalność w podziemiu, a także próbują przemilczeć lub ośmieszyć (stara strategia (post)komunistów) rolę Solidarności Walczącej w odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Dlatego trzeba zareagować

- pisze Morawiecki.

Solidarność Walcząca, to tysiące do dziś bezimiennych drukarzy, to odważna walka z komuną wbrew beznadziei, na którą liczyli Kiszczak i Jaruzelski wprowadzając stan wojenny, to 600 audycji radiowych, to kontrwywiad i mrówczy kolportaż setek tytułów przez dziesiątki tysięcy zaangażowanych działaczy i sympatyków. Agenci SB nie przeniknęli do władz Solidarności Walczącej, co było ich wielkim celem, nie zniszczyli struktur (Kiszczak: nie szczędzić sił i środków dla zniszczenia Solidarności Walczącej)

- dodaje. Premier zaznacza także, że ma przekonanie, iż ludzie "Solidarności" dobrze pamiętają jego ojca. "On przez ponad 50 lat i do końca był wierny tym zasadom. Z komunistycznym złem, z ustrojem PRL, odważnie i ofiarnie walczył od 1968 roku" - kończy swoje oświadczenie. 

Starcie siostry premiera z żoną Władysława Frasyniuka

Jak opisywaliśmy, w niedzielę słowa Frasyniuka skrytykowała siostra premiera, Anna Morawiecka, która starła się na Facebooku z żoną opozycjonisty, Magdaleną Dobrzańską-Frasyniuk. "Faktycznie coś mu piętno na mózgu odcisnęło" - napisała o Władysławie Frasyniuku siostra Mateusza Morawieckiego. Była to odpowiedź na słowa byłego opozycjonisty:, który w wywiadzie dla "GW" powiedział także: "Za moich czasów mówiło się, że komunizm odciska na mózgu swą matrycę. Jak widać, u Mateusza Morawieckiego wykonano tę operację wyjątkowo starannie". 

Żona Władysława Frasyniuka odpowiedziała jej wówczas słowami: "Pani Anno, rozumiem, że to podziękowanie i przeprosiny dla W. Frasyniuka. Podziękowanie za obronę ojca w czasach, kiedy niewielu miało odwagę bronić kolegów, mimo ich słabości, a przeprosiny głównie za brata, który pluje na bohaterów i niszczy demokratyczne państwo prawa".

Więcej o:
Komentarze (332)
Mateusz Morawiecki odpowiada Władysławowi Frasyniukowi. "Moja rodzina stała się celem ataków"
Zaloguj się
 • Maciej O

  Oceniono 177 razy 153

  Ale jak sie grzebalo w przeszlosci"resortowych dzieci",to wtedy morawieckiemu nie przeszkadzalo,ze atakuje sie rodziny...zalgani ludzie

 • 99venus

  Oceniono 146 razy 132

  Odnoszę wrażenie,że dla pewnej opcji politycznej mówienie/pisanie prawdy jest atakiem.
  Premier Morawiecki urodził się w 1968 roku.W 1980 miał 12 lat.Na czym ta walka polegała?

 • barbarella.net

  Oceniono 125 razy 111

  "Morawieccy walczyli z komunizmem? Błagam... Jeden wyjechał, o drugim nic nie słyszałem"

  Premierze, to jest atak?
  Czy tylko ujawnienie tajemnicy państwowej? :D

 • krynolinka

  Oceniono 130 razy 100

  Cała formacja pana Morawieckiego od lat robi kariery na trumnach. Nie mają pisiorki żadnych zahamowań żeby niszczyć ludzi. Pamiętamy panie Mateuszu ustawkę z pana dziećmi. Warto czasem zamilknąć niż okazać się bardziej solidnym idiotą niż zwykle.

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 111 razy 99

  Pamiętajcie! Nie wolno atakować rodziny Morawieckiego czy Szydło! Można atakować rodzinę Tuska, Brejzy albo Wałęsy.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 88 razy 74

  Czy Pan premier zechciałby równie żarliwie stanąć w obronie Pana marszałka Grodzkiego, na którego Wiadomości TVP na oczach oglądających je wyborców PiS już wydały wyrok? Pan Grodzki nie nawet formalnego aktu oskarżenia.

 • wlodwoz

  Oceniono 88 razy 72

  Stare powiedzenie: "Na złodzieju czapka gore" jest jak najbardziej na miejscu!

 • latozradiem

  Oceniono 78 razy 64

  Panie niedouczony magistrze historii, banksterze Morawski! sprostowanie kłamstw, rozsiewanych przez pana to nie jest atak, to jest sprostowanie kłamstw w celu wydobycia prawdy. Nie uczyli pana tego na studiach?

 • fakiba

  Oceniono 78 razy 54

  Pan Frasyniuk powiedział prawdę i tylko prawdę , a ten jęczy że go prześladują , idź popłacz do Rydzyka a;bo na KUL .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX