Wybory prezydenckie. Sondaż: Andrzej Duda w II turze niemal remisuje z Małgorzatą Kidawą-Błońską

Z sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych dla programu "Newsroom" wp.pl wynika, że Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie. Jednak jego przewaga nad Małgorzatą Kidawą-Błońską w II turze będzie minimalna.

Z sondażu IBSP dla portalu wp.pl  wynika, że w I turze na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 43,73 proc. wyborców. Na jego główną konkurentkę, Małgorzatę Kidawę-Błońską głos oddałoby 26,61 proc. respondentów. Trzeci na podium byłby Szymon Hołownia z wynikiem 9,56 proc. Władysław Kosiniak-Kamysz może liczyć na 7,77 proc. poparcia, a Robert Biedroń 7,26 proc. Zestawienie zamyka Krzysztof Bosak z wynikiem 5,97 proc. 

Krzysztof Łapiński: Urzędujący prezydent ma łatwiej w kampanii wyborczej

Zobacz wideo

Wybory prezydenckie. Andrzej Duda prawie remisuje w sondażu z Kidawą-Błońską

W badaniu założono, że w II turze Andrzej Duda zmierzy się z Małgorzatą Kidawą-Błońską. W omówieniu badania na stronie Stan Polityki, należącej do IBSP, obecnie urzędujący prezydent ma 46,65 proc., a Kidawa-Błońska 46,48 proc. 6,87 proc. to niezdecydowani. W programie "Newsroom" głosy niezdecydowanych zostały proporcjonalnie podzielone między kandydatów i tak Dudzie przypada 50,09 proc., a kandydatce Platform Obywatelskiej 49,91 proc.

Więcej o: