Sędzia Ochocki po wpisie na temat Andrzeja Dudy: "Mam prawo do własnych ocen, jest wolność słowa"

"Mam prawo do własnych ocen, jest wolność słowa. Jestem obywatelem zatroskanym o los ojczyzny" - napisał na Twitterze sędzia Jarosław Ochocki. Wcześniej stwierdził, że Andrzej Duda jest "marnym prezydentem", co zakończyło interwencją zastępcy rzecznika dyscyplinarnego.

"Mam prawo do własnych ocen, jest wolność słowa. Jestem obywatelem zatroskanym o los Ojczyzny. Moje słowa były podyktowane obawą o dobro wspólne. Nie można antagonizować ludzi. Nie było moją intencją urażenie kogokolwiek" - napisał w niedzielę na Twitterze sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu Jarosław Ochocki. Wcześniej Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych rozpoczął czynności sprawdzające w związku z "uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przewinienia dyscyplinarnego". Chodzi wpis, który Ochocki zamieścił dzień wcześniej.

Sędzia skrytykował Andrzeja Dudę. Może mieć kłopoty

"Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce! Sędzia Jarosław Ochocki" - napisał sędzia krótko po przemówieniu Andrzeja Dudy w Katowicach. Według sędziego Radzika Ochocki znieważył prezydenta.

>>> Andrzej Duda w Zwoleniu: Nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć

Zobacz wideo

Wpis Ochockiego pojawił się po szeroko komentowanym wystąpieniu Dudy w Katowicach. Prezydent, uzasadniając konieczność przeprowadzenia przez PiS reformy systemu sprawiedliwości, podczas spotkania z górnikami powiedział o sędziach tak: "Oni mają swoje możliwości oddziaływania międzynarodowego, mają kolegów, swoich ludzi w trybunałach. Opowiadają różne bzdury, zaprzeczają prawdziwym, trudnym dla nich faktom, jak te nagrania, których można wysłuchać w internecie. (...) Tak jak udało się kiedyś pokonać komunę, tak samo wierzę, że uda się oczyścić do końca nasz polski dom. Żeby był czysty, porządny, piękny".

Więcej o: