Sędzia Ochocki po wpisie na temat Andrzeja Dudy: "Mam prawo do własnych ocen, jest wolność słowa"

"Mam prawo do własnych ocen, jest wolność słowa. Jestem obywatelem zatroskanym o los ojczyzny" - napisał na Twitterze sędzia Jarosław Ochocki. Wcześniej stwierdził, że Andrzej Duda jest "marnym prezydentem", co zakończyło interwencją zastępcy rzecznika dyscyplinarnego.

"Mam prawo do własnych ocen, jest wolność słowa. Jestem obywatelem zatroskanym o los Ojczyzny. Moje słowa były podyktowane obawą o dobro wspólne. Nie można antagonizować ludzi. Nie było moją intencją urażenie kogokolwiek" - napisał w niedzielę na Twitterze sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu Jarosław Ochocki. Wcześniej Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych rozpoczął czynności sprawdzające w związku z "uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przewinienia dyscyplinarnego". Chodzi wpis, który Ochocki zamieścił dzień wcześniej.

Sędzia skrytykował Andrzeja Dudę. Może mieć kłopoty

"Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce! Sędzia Jarosław Ochocki" - napisał sędzia krótko po przemówieniu Andrzeja Dudy w Katowicach. Według sędziego Radzika Ochocki znieważył prezydenta.

>>> Andrzej Duda w Zwoleniu: Nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć

Zobacz wideo

Wpis Ochockiego pojawił się po szeroko komentowanym wystąpieniu Dudy w Katowicach. Prezydent, uzasadniając konieczność przeprowadzenia przez PiS reformy systemu sprawiedliwości, podczas spotkania z górnikami powiedział o sędziach tak: "Oni mają swoje możliwości oddziaływania międzynarodowego, mają kolegów, swoich ludzi w trybunałach. Opowiadają różne bzdury, zaprzeczają prawdziwym, trudnym dla nich faktom, jak te nagrania, których można wysłuchać w internecie. (...) Tak jak udało się kiedyś pokonać komunę, tak samo wierzę, że uda się oczyścić do końca nasz polski dom. Żeby był czysty, porządny, piękny".

Więcej o:
Komentarze (521)
Sędzia Ochocki po wpisie na temat Andrzeja Dudy: "Mam prawo do własnych ocen, jest wolność słowa"
Zaloguj się
 • seboc

  Oceniono 109 razy 97

  Taki ubezwlasnowolniony prezydent, ktorego szefem jest szeregowy posel, jest dla Polski bardzo niebezpieczny. To jest dno dna.

 • seryja

  Oceniono 88 razy 74

  Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce!
  Dariusz Chrzanowski

 • Łukasz Durlak

  Oceniono 69 razy 59

  Przeciez prawde powiedział nie dość ze marnym to jeszcze niesamodzielnym

 • claudiusz

  Oceniono 66 razy 52

  sedzia mial racje.....skundlony idiota dudus jest posmiewiskiem na cala Europe i dobrze wypada tyko w remizie i na stoku narciarskim....ten gluptas nie posiada charakteru,wiedzy,madrosci i odwagi....pomiata nim nawet Kaczynski ale toleruje bo jest mu potrzebny jako posluszny "dlugopis" -- skundlony dudus to najgorszy prezydent w historii Polski.....szambo wybilo na powierzchnie i udaje pawia...sic!

  Odpowiedz

 • artau

  Oceniono 57 razy 47

  "Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce! Sędzia Jarosław Ochocki" i ja.

 • polakadam

  Oceniono 54 razy 46

  Prawdę napisał o Dudzie. Nie ma się o co czepiać. Chyba że o to że to nie prezydent tylko popychadło kaczora.

 • urian

  Oceniono 51 razy 43

  Brawo Panie Sędzio !!!!
  Miernoty nie chcą przyjąć prawdy o sobie, ale prawda i tak zwycięży.
  To Pan przejdzie do historii jako bohater walki o demokrację w Polsce , a Dudę będą w podręcznikach opisywać jako przykład bezwolnej marionetki wprowadzonej na urząd prezydenta przez neobolszewików którzy zamierzają zniewolić własny naród.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX