Wałęsa apeluje ws. działań PiS. "Kartką wyborczą to załatwimy. Jeśli nie, to spotkamy się na kryterium ulicznym"

Lech Wałęsa zabrał głos w sprawie działań Prawa i Sprawiedliwości, które poprzez tzw. ustawę kagańcową kontynuuje reformowanie systemu w Polsce. Zdaniem byłego prezydenta partia Jarosława Kaczyńskiego działa przeciwko interesowi Polski. "Chcą przejąć sądy, by nie dać się rozliczyć za nadużycia. To, co głoszą prezydent Duda i premier Morawiecki, to perfidna manipulacja i kłamstwa" - wskazuje.

Były prezydent Lech Wałęsa zamieścił na Twitterze wpis, w którym krytycznie odnosi się do rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz ostatnich działań ugrupowania. Przypomnijmy, że partia Jarosława Kaczyńskiego w ekspresowym tempie przegłosowała w Sejmie nowelizację ustawy o sądach, która zakłada dyscyplinowanie sędziów oraz kary za podważanie statusu innych sędziów czy decyzji podejmowanych przez Krajową Radę Sądownictwa. Projekt został w całości odrzucony przez Senat, a w nadchodzących dniach wróci do Sejmu. PiS sprzeciwia się też decyzji Komisji Europejskiej, która zawnioskowała do TSUE o wstrzymanie działań Izby Dyscyplinarnej. 

Czytaj też: Wzburzony Duda w Zwoleniu: Nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki mamy mieć ustrój

Wałęsa: "Musimy zrobić wszystko, by jak najszybciej odstawić obecnie urzędujących"

Lech Wałęsa napisał, że PiS niszczy osiągnięcia Solidarności i działa przeciwko interesowi naszego kraju.

"Ja, Lech Wałęsa, proszę wszystkich ludzi walczących i budujących w 1980 r. Solidarność - musimy zrobić wszystko, by jak najszybciej odstawić obecnie urzędujących w obrębie władz. To, co wyprawiają i jak to wyprawiają. To jest niszczenie naszych osiągnięć i przeciw interesowi Ojczyzny"

- napisał w niedzielę na Twitterze były prezydent.

"Chcą przejąć sądy, by nie dać się rozliczyć za nadużycia. To, co głosi prezydent Duda, premier Morawiecki, to perfidna manipulacja i kłamstwa. Mam nadzieję, że rodacy nie nabiorą się i kartką wyborczą to załatwimy, i o to Was proszę, jeśli nie, to spotkamy się na kryterium ulicznym".

- dodał w kolejnym wpisie.

W piątek do zmian wprowadzanych przez PiS po raz kolejny odniósł się były premier i obecny szef Europejskiej Partii Ludowej, Donald Tusk.

"Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz" - napisał.

>>> Łapiński: Prezydent nie zawetuje 'ustawy kagańcowej':

Zobacz wideo

***

Na Gazeta.pl gramy #JedenDzieńDłużej z WOŚP. Tutaj możesz wesprzeć naszą zbiórkę:

Więcej o:
Komentarze (339)
Lech Wałęsa apeluje ws. działań PiS. "Chcą przejąć sądy, by nie dać się rozliczyć za nadużycia"
Zaloguj się
 • Mr. X

  Oceniono 91 razy 37

  Już dawno temu pisałem, że UB-ek Jarosław Kaczyński vel TW Balbina jest zwolennikiem PRL-owskiego systemu władzy.
  Ten KACZY KUPER i jego PiSowska zaraza nie cofnie się przed niczym aby utrzymać władzę.
  Cena za oderwanie PiSowskiej zarazy będzie bardzo wysoka.
  Tą ceną będzie krew na ulicy.
  Dużo krwi.
  To co w 1989 nam się udało, teraz to nie przejdzie.
  Jarosław Kaczyński vel TW Balbina osiągnął to co chciał osiągnąć w latach 80-tych.
  Wtedy już PRL-owska władza poznała się na nim i trzymali go na dystans.
  W opozycji był tylko bratem Lecha i szpiegiem PRL-owskiej władzy.
  To wyjątkowo wredny, zawistny i mściwy człowiek.
  Jego partia jest jak krzyżówka pająków: Atraxa, Phoneutria fera i Czarnej wdowy.
  Taki polityczny PiSspider.
  Taki najbardziej jadowity, agresywny i podstępny polityczny pająk.

 • artau

  Oceniono 71 razy 31

  Lech Wałęsa ma całkowitą rację. Idzie wiosna, czas wyjść na spacer....
  Pomyślcie rodacy, jak będziecie się czuli jeśli grupa przestępcza zwana pis nie poniesie żadnych konsekwencji bo nie potrafimy jako społeczność wyzbyć się feudalnej mentalności?
  To o tyle groźne, że rozzuchwali jeszcze gorszych bandytów do przejęcia władzy i okradzenia Nas.

 • marywil2012

  Oceniono 66 razy 30

  10mln zniknęło w CBA. Czy dymisja Bejdy została.przyjeta? Nie. CBA zreformowana? Czy znalazł się ktoś w ogóle kto by się w tej sprawie odezwał z pis samokrytycznie? Nie. To samo w innych aferach. Kuchcinski, glapinski, misiewicze, etc. Jak można ufać pisowi, skoro własnych ludzi w sprawach gdzie chodzi o miliony chronią a wszystkich sędziów chcą rozliczać za kiełbasę, którą skradł.przed lat jakiś sędzia? Debile wyborcy tego nie widzą. Słuchaj przyglupiego i małego czlowieka, który razem ze swym dworem szczuje na innych...

 • jxl82

  Oceniono 47 razy 25

  Z Jarkiem na kryterium ulicznym? Od stanu wojennego Jarek ma ciepłą miejscówkę w "swojej" willi. A poza tym nie przeszkadzajcie jest niedziela Jarek śpi.

 • tetradrachma

  Oceniono 64 razy 18

  Panie prezydencie, do kogo/czego Pan apeluje ?! Dla, zmanipulowanego motłochu jest Pan tylko …"Bolkiem" ! Podziwiałem Pana i nadal to czynie. Dwóch nygusów zrobiło z Pana "wała", ale miejsca w historii nik Panu nie odbierze. Po nich zostanie pogarda. Trzym się Pan w zdrowiu !

 • latozradiem

  Oceniono 26 razy 16

  PiS to agentura Kremla w Polsce, Putin zainstalował swoją forpocztę, odczekał do zawłaszczenia przez nich państwa i skłócenia z UE, co już się stało, jeszcze tylko sędziowie się bronią. A teraz na osłabioną Polskę ten cwany oficer NKWD uderza kłamstwami, ze to Polacy wywołali II wojnę, kompromitując nas w oczach świata, Osamotnionej Polski nie ma komu bronic,, a Kaczyński wyprowadza nas z EU prosto w ramiona Wołodi.

 • czarnyminio

  Oceniono 31 razy 15

  Coraz bardziej wierzę że ruchy oporu przeciwko komunie w 1980 r to nie była walka o swobody obywatelskie , o demokrację , o obalenie komuny. Polakom chodziło o żarcie i dostęp do innych pierdół , o kiełbachę , o cukier , o gorzałę, o watę. Tak , komuna padła przy okazji. Bohaterami zostaliśmy jak Franek Dolas , który rozpętał II wojnę światową?

 • andrzej.bak

  Oceniono 64 razy 14

  Jesteśmy marnym i głupim narodem. Dajemy sobą manipulować. Zapominamy o prawdziwych bohaterach: Wałęsa, Mazowiecki, Geremek, Kuroń, Balcerowicz...to dzięki nim z bankruta staliśmy się demokratycznym krajem, który dostał zaproszenie do UE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX