Wyzwiska pod zdjęciami z dziećmi. Atak na Tomasza Frankowskiego po głosowaniu ws. praworządności

Po tym, jak Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie Polski i Węgier, na europosła Koalicji Obywatelskiej Tomasza Frankowskiego prawicowi użytkownicy Facebooka przypuścili atak. Odmawiają mu polskości, wyzywają od zdrajców i szmat, a nawet grożą śmiercią.

Hejt na profilu Tomasza Frankowskiego na Facebooku wylewa się od czwartku. Wtedy to europoseł Koalicji Obywatelskiej i 446 innych eurodeputowanych zagłosowało za rezolucją w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech. Rezolucja została przyjęta, a pod adresem polityka i byłego piłkarza posypały się wyzwiska.

"Ty zdradziecka szujo nigdy nie będziesz Polakiem" - czytamy w jednym z wielu prostackich komentarzy. "Ty sprzedajna ku*wo z sierpem i młotem na czole" - pisze kolejny użytkownik Facebooka. W kolejnych komentarzach pojawiają się zarzuty zdrady i porównania do Targowicy. Frankowski nazywany jest "szmatą", "szmaciarzem", "sprzedawczykiem", "folksdojczem" czy "parchem". "Takich jak ty się kiedyś wieszało" - czytamy w kolejnym wpisie. 

Atak na Tomasza Frankowskiego po głosowanie nad rezolucją

Wiele nienawistnych komentarzy pojawiło się pod postem Frankowskiego ze zdjęciami z konkursu "Boże Narodzenie w oczach dzieci", który odbył się w białostockiej podstawówce. "Faszystowski sprzedawczyku PLUĆ NA POLSKĘ WSTAJĄCĄ Z KOLAN po 30 latach upodlenia lewacko faszystowskiego, zeszmaciłeś sie za kilka srebrników unijnych, nie masz tu po co sprzedajna .... wracać" (pisownia oryginalna) - czytamy w komentarzu opublikowanym pod zdjęciami z dziećmi.

>>> Andrzej Duda w Zwoleniu: Nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć

Zobacz wideo

"Ja Wasz hejt wytrzymam. Ale miejcie choć tyle przyzwoitości i nie piszcie obraźliwych komentarzy pod zdjęciami dzieci. Skupcie swój jad pod tym tweetem. Rezolucja unijna nie jest przeciwko Polsce, a przeciwko działaniom rządu, który niszczy prawo. To nie jest szczucie na Polskę" - napisał na Twitterze Frankowski.

Rezolucja na temat praworządności w Polsce i na Węgrzech

W czwartkowej rezolucji znalazło się między innymi wezwanie do Komisji Europejskiej do "korzystania z przysługujących jej narzędzi w obronie traktatów". Zapisano w niej, że w ocenie Parlamentu Europejskiego sytuacja w Polsce i na Węgrzech pogorszyła się od czasu uruchomienia procedury artykułu siódmego. Jest też ponowne wezwanie do stworzenia mechanizmu corocznej, międzyinstytucjonalnej kontroli stanu rządów prawa we wszystkich państwach członkowskich. Przywołano też wcześniejszą rezolucję, w której mowa o możliwym powiązaniu dofinansowania unijnego z oceną praworządności w krajach europejskich. Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie z frakcji konserwatywnych, w tym z Prawa i Sprawiedliwości.

Początkowo rezolucja miała dotyczyć tylko Węgier. Polskę dopisano jednak między innymi po ostatnim sporze wokół Izby Dyscyplinarnej. W ocenie Komisji ma ona "mrożący wpływ" na sędziów, którzy chcą implementować orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości i Sądu Najwyższego. Rezolucja nie ma wiążącego charakteru, jest wskazaniem dla Komisji, Rady i państw członkowskich. 

Politycy krytykują TVP

Część polityków opozycji krytykowała sposób, w jaki o głosowaniu nad rezolucją informowała publiczna telewizja. W TVP Info pojawił się czerwony pasek z napisem "Polska opozycja przeciwko Polsce", nad którym pojawiały się zdjęcia opozycyjnych europosłów podpisane imieniem i nazwiskiem.

Na Gazeta.pl gramy #JedenDzieńDłużej z WOŚP. Tutaj możesz wesprzeć naszą zbiórkę:

Więcej o:
Komentarze (956)
Atak na Tomasza Frankowskiego po głosowaniu ws. praworządności. Wyzwiska pod zdjęciami z dziećmi
Zaloguj się
 • wnuczek_akowca

  Oceniono 226 razy 200

  Zwolennicy PiS uczynili z Polski prywatny folwark posła z Żoliborza, którym on rządzi wg swoich kaprysów. A tych, którzy domagają się aby PiS przestrzegał prawa, wyzywają od zdrajców.

 • koment7

  Oceniono 201 razy 179

  Brawo Tomek, a bezmózgich głupców, którzy nie zdają sobie sprawy co tracą wraz z niezawisłością Sądów po prostu ignoruj. Rozsądni, którzy na Ciebie głosowali na pewno to docenią i u nich będziesz miał duży szacunek.

 • Polak

  Oceniono 180 razy 160

  Zwolennicy pisu to bardzo pobożni ?atolicy jak cały pis a bliźniego utopiliby w łyżce wody ale co tam ważne ze w kościele siedzą w pierwszej ławce.

 • laik404

  Oceniono 148 razy 136

  Panie Tomku, jest Pan wartościowym człowiekiem. Życzę odwagi.

  Rozumiem jak może się czuć kulturalny i odpowiedzialny człowiek, gdy ujada na niego zdradziecka sfora pisowsko-folwarcznych, tchórzliwych kundli.
  Trzeba to przetrwać...

 • junk92508

  Oceniono 123 razy 115

  Polska jest opisana w Konstytucji RP - tak więc zdrajcami są ci co ją łamią jak PiS.

 • acide94

  Oceniono 110 razy 96

  Pierwszy piłkarz, którego szanuję. Brawo za postawę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX