Tusk pisze o "niszczeniu sądów" przez PiS. Mazurek: Żałosne konwulsje lipnego moralisty

- Żałosne konwulsje lipnego moralisty i politycznego obłudnika - tak pisze o Donaldzie Tusku europosłanka PiS Beata Mazurek. To odpowiedź na wpis byłego premiera na temat "niszczenia sądów" i "szczuciu Polaków" przez partię rządzącą.

>>> Konieczny o ustawie dyscyplinującej sędziów. Zobacz wideo:

Zobacz wideo

W piątek Donald Tusk zamieścił na Twitterze wpis, w którym napisał o "wyprowadzaniu Polaków z Unii Europejskiej" i "niszczeniu sądów" przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość. Tym samym odniósł się do tzw. ustawy kagańcowej, którą w piątek głosami opozycji odrzucił Senat.

Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz

- napisał na Twitterze przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

W sobotę wpis Tuska skomentowała Beata Mazurek. Słowa byłego premiera i byłego przewodniczącego Rady Europejskiej nazwała "żałosnymi konwulsjami lipnego moralisty i politycznego obłudnika".

Kłamca, który jak się pomyli, to może powie prawdę. Tusk pisze o szczuciu, dzieleniu, złodziejstwie - powinien spojrzeć w lustro, to zobaczy idealnego adresata. Na szczęście jego polit. znaczenie, to już tylko prymitywne wpisy

- napisała europosłanka Prawa i Sprawiedliwości.

W piątek Senat odrzucił tzw. ustawę kagańcową. Głosowało 99 senatorów, za odrzuceniem opowiedziało się 51, przeciwko było 48, żaden się nie wstrzymał. Nowele sądowe wrócą teraz do Sejmu.

Na Gazeta.pl gramy #JedenDzieńDłużej z WOŚP. Tutaj możesz wesprzeć naszą zbiórkę:

Więcej o: