Tusk pisze o "niszczeniu sądów" przez PiS. Mazurek: Żałosne konwulsje lipnego moralisty

- Żałosne konwulsje lipnego moralisty i politycznego obłudnika - tak pisze o Donaldzie Tusku europosłanka PiS Beata Mazurek. To odpowiedź na wpis byłego premiera na temat "niszczenia sądów" i "szczuciu Polaków" przez partię rządzącą.

>>> Konieczny o ustawie dyscyplinującej sędziów. Zobacz wideo:

Zobacz wideo

W piątek Donald Tusk zamieścił na Twitterze wpis, w którym napisał o "wyprowadzaniu Polaków z Unii Europejskiej" i "niszczeniu sądów" przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość. Tym samym odniósł się do tzw. ustawy kagańcowej, którą w piątek głosami opozycji odrzucił Senat.

Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz

- napisał na Twitterze przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

W sobotę wpis Tuska skomentowała Beata Mazurek. Słowa byłego premiera i byłego przewodniczącego Rady Europejskiej nazwała "żałosnymi konwulsjami lipnego moralisty i politycznego obłudnika".

Kłamca, który jak się pomyli, to może powie prawdę. Tusk pisze o szczuciu, dzieleniu, złodziejstwie - powinien spojrzeć w lustro, to zobaczy idealnego adresata. Na szczęście jego polit. znaczenie, to już tylko prymitywne wpisy

- napisała europosłanka Prawa i Sprawiedliwości.

W piątek Senat odrzucił tzw. ustawę kagańcową. Głosowało 99 senatorów, za odrzuceniem opowiedziało się 51, przeciwko było 48, żaden się nie wstrzymał. Nowele sądowe wrócą teraz do Sejmu.

Na Gazeta.pl gramy #JedenDzieńDłużej z WOŚP. Tutaj możesz wesprzeć naszą zbiórkę:

Więcej o:
Komentarze (601)
Tusk pisze o "niszczeniu sądów" przez PiS. Mazurek: Żałosne konwulsje lipnego moralisty
Zaloguj się
 • ksiadz.teofil

  Oceniono 137 razy 119

  Imerium Zła zaczyna się sypać. Bardzo agresywne zachowanie Betki to wynik wewnętrznych podchodów pod nią w partii. Próbuje zaznaczyć swoim pisiorem swój teren przez odpowiednie nawilżenie WuC-owi Jarkowi.

 • dyskootantka

  Oceniono 128 razy 108

  Mazurek w walce o urodę przegrałaby nawet z Grodzką. Skąd oni je biorą? A co do Tuska, mogłaby mu co najwyżej buty czyścić, chociaż pewnie by się brzydził.

 • krynolinka

  Oceniono 110 razy 92

  Wychamiać pani poseł to potrafi rewelacyjnie. Aż mnie zatkało. Agonia kultury politycznej właśnie się dokonała na naszych oczach.

 • jkpo1

  Oceniono 106 razy 90

  Mazurek, ty Panu Tuskowi nie dorastasz do pięt , bez komentarza zostawiam twoje żałosne, poniżej wszelkiej krytyki , prostackie komentarze

 • wernyh

  Oceniono 91 razy 79

  Najbardziej to jest żałosny to jest PiS, czyli Targowica XXI wieku:
  - krytykowanie obowiązującej Konstytucji
  - wrogość wobec wszelkich "nowinek" z Zachodniej Europy
  - poparcie ze strony dostojników kościelnych
  - zwalczenie "nieprawomyślnej kasty" sędziowskiej
  - gorliwe deklarowanie patriotyzmu, katolicyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości...

  Krótko mówiąc: PiS to wierna kopia XVIII-wiecznej Targowicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX