Szymon Hoownia powoli odkrywa karty. Jego doradc ekonomista zwolniony z pastwowego banku

Wybory prezydenckie coraz bliej, wic Szymon Hoownia uchyli rbka tajemnicy. Kandydat na prezydenta ogosi nazwisko jednego ze swoich doradcw. Jest nim Piotr Kuczyski, ceniony ekonimista, ktry zosta zwolniony z pastwowego banku za krytyk demontau OFE.

>>> Rozsądny konserwatyzm Hołowni i Kosiniaka-Kamysza wg Zanberga. Zobacz wideo:

Zobacz wideo

Szymon Hołownia zamieścił na Facebooku wpis, w którym przedstawił pierwszą osobę, która pracuje z nim przy kampanii prezydenckiej. Ekonomista Piotr Kuczyński został koordynatorem zespołu doradców gospodarczych dziennikarza. Przez 13 lat Kuczyński pracował jako główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion należącego do Peako. W maju ubiegłego roku został zwolniony za krytykę demontażu OFE.

Najczęściej zadawane pytanie na mój temat: kto stoi za Szymonem Hołownią? Odpowiadam. Jest nas wielu. Dziś przedstawiam Wam Piotra Kuczyńskiego. O pieniądzach, budżetach i finansach wie on wszystko. Państwo solidarnego dobrobytu, stabilnych warunków dla gospodarki, mądrego zarządzania wspólną kasą, tak by nie przejeść wszystkiego dziś i zostawić coś dla naszych dzieci - koordynowany przez niego zespół moich doradców gospodarczych dowiedzie, że to może się wreszcie stać, że to może się udać

- napisał Szymon Hoownia. Podkreślił, że jest dumny, że może współpracować z Kuczyńskim. Dodał również, że kolejnych współpracowników przedstawi w przyszłym tygodniu.

Szymon Hołownia kandydatem na prezydenta. Piotr Kuczyński doradcą ds. gospodarki

Szymon Hołownia chęć kandydowania na urząd prezydenta w 2020 roku ogłosił w Gdasku na początku grudnia.

My naprawdę idziemy wygrać te wybory. Przekonać kilka milionów Polaków, że jedynym szefem prezydenta powinien być naród, my, wy

- mówił wtedy. Dodał, że pokazywanie, że "niemożliwe jest możliwe" jest "specjalnością Polaków".

Według najnowszego sondażu Estymator dla portalu Dorzeczy.pl Szymon Hołownia może liczyć na 6,9 proc. głosów.

Na Gazeta.pl gramy #JedenDzieńDłużej z WOŚP. Tutaj możesz wesprzeć naszą zbiórkę: