Szymon Hołownia powoli odkrywa karty. Jego doradcą ekonomista zwolniony z państwowego banku

Wybory prezydenckie coraz bliżej, więc Szymon Hołownia uchylił rąbka tajemnicy. Kandydat na prezydenta ogłosił nazwisko jednego ze swoich doradców. Jest nim Piotr Kuczyński, ceniony ekonimista, który został zwolniony z państwowego banku za krytykę demontażu OFE.

>>> Rozsądny konserwatyzm Hołowni i Kosiniaka-Kamysza wg Zanberga. Zobacz wideo:

Zobacz wideo

Szymon Hołownia zamieścił na Facebooku wpis, w którym przedstawił pierwszą osobę, która pracuje z nim przy kampanii prezydenckiej. Ekonomista Piotr Kuczyński został koordynatorem zespołu doradców gospodarczych dziennikarza. Przez 13 lat Kuczyński pracował jako główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion należącego do Peako. W maju ubiegłego roku został zwolniony za krytykę demontażu OFE.

Najczęściej zadawane pytanie na mój temat: kto stoi za Szymonem Hołownią? Odpowiadam. Jest nas wielu. Dziś przedstawiam Wam Piotra Kuczyńskiego. O pieniądzach, budżetach i finansach wie on wszystko. Państwo solidarnego dobrobytu, stabilnych warunków dla gospodarki, mądrego zarządzania wspólną kasą, tak by nie przejeść wszystkiego dziś i zostawić coś dla naszych dzieci - koordynowany przez niego zespół moich doradców gospodarczych dowiedzie, że to może się wreszcie stać, że to może się udać

- napisał Szymon Hołownia. Podkreślił, że jest dumny, że może współpracować z Kuczyńskim. Dodał również, że kolejnych współpracowników przedstawi w przyszłym tygodniu.

Szymon Hołownia kandydatem na prezydenta. Piotr Kuczyński doradcą ds. gospodarki

Szymon Hołownia chęć kandydowania na urząd prezydenta w 2020 roku ogłosił w Gdańsku na początku grudnia.

My naprawdę idziemy wygrać te wybory. Przekonać kilka milionów Polaków, że jedynym szefem prezydenta powinien być naród, my, wy

- mówił wtedy. Dodał, że pokazywanie, że "niemożliwe jest możliwe" jest "specjalnością Polaków".

Według najnowszego sondażu Estymator dla portalu Dorzeczy.pl Szymon Hołownia może liczyć na 6,9 proc. głosów.

Na Gazeta.pl gramy #JedenDzieńDłużej z WOŚP. Tutaj możesz wesprzeć naszą zbiórkę:

Więcej o:
Komentarze (216)
Szymon Hołownia powoli odkrywa karty. Piotr Kuczyński doradcą ds. gospodarki
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 45 razy 29

  Piotr Kuczyński jest rzeywiscie dobry.
  A pisiarnia zwalnia takich ludzi bo ośmielają się skrytykować majstrowanie przy OFE przez Pinokia.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 28 razy 14

  Niezwykle przenikliwy umysł Michalkiewicza, który z za YouTuba śledzi wszelkie spiski i nieletnie prostytutki demoralizujące księży, już dawno ujawnił kto stoi za Hołownia. To Żydzi! :-)

 • peryligwiantum

  Oceniono 40 razy 12

  Dla mnie Hołownia to trochę taki koń trojański... Zupełnie niewyczuwalny ideowo - bałbym się mu zaufać, szczególnie przez jego narodowo-kościelną fascynację z przeszłości. Niby spuścił z tonu, zaczął zauważać inne poglądy w społeczeństwie, ale jakieś to takie... nieszczere?

 • me_on_gazeta

  Oceniono 14 razy 10

  To nie Duch Św. jest jego doradca? Ojej...

 • yaro1771

  Oceniono 36 razy 8

  słuchałem kilku analiz Kuczyńskiego. Nigdy się nie sprawdziły. To typowy facet z anegdoty o astronomach i ekonomistach. Kto nie zna to przypomnę. Czym się różnią ekonomiści od astronomów ? Ci drudzy zdają sobie sprawę z tego, że nie maja wpływu na ruchy ciał niebieskich.

 • magda_breslau

  Oceniono 20 razy 8

  Ten ktory lapie hostie na wietrze jednà rekà, kontra ten, ktoremu ksiadz odmawia konunii nawet w kosciele.

  Co za pasjanujacy pojedynek. Rumble in the jungle.

 • stachududa

  Oceniono 17 razy 7

  Proszę zlikwidujcie 500+ i wprwadźcie większą ulgę na dzieci dla rodziców uczciwie pracujących przez całe życie, np. po 6 tysi rocznie na dziecko....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX