Sondaż. PiS wciąż liderem, ale poparcie dla partii Kaczyńskiego spada. KO poprawia wynik

Jak pokazuje najnowszy sondaż, spada poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Przy takim wyniku partia Jarosława Kaczyńskiego nie miałaby szansy na to, aby rządzić samodzielnie.

Sondaż Instytutu Pollster przeprowadzony dla "Super Expressu" daje Prawu i Sprawiedliwości wynik na poziomie 41,10 proc. To o 2,35 punktów procentowych mniej, niż wynikało z grudniowego sondażu gazety. Zyskuje Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 27,51 proc. Lewicę natomiast poparłoby 14,51 proc. głosujących.

Sondaż. PiS wciąż liderem, ale poparcie dla partii spada. KO poprawia wynik

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, w Sejmie znalazłyby się jeszcze dwa ugrupowania: PSL-Koalicja Polska (8,53 proc.) oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość (8,09 proc.).

Sondaż Instytutu Badań Pollster zrealizowano w dniach 14-16 stycznia 2020 roku na próbie 1075 pełnoletnich Polaków.

Na Gazeta.pl gramy #JedenDzieńDłużej z WOŚP. Tutaj możesz wesprzeć naszą zbiórkę:

>>> Zgorzelski o utracie i odbudowie poparcia dla PSL na wsi. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (258)
Sondaż. PiS wciąż liderem, ale poparcie dla partii Kaczyńskiego spada. KO poprawia wynik
Zaloguj się
 • kichchi

  Oceniono 84 razy 64

  zwyciestwo wyborcze z pisem to nie jest zwyciestwo. zwyciestwem bedzie delegalizacja tej partii i jej ideologii i wiezienie długoletnie na jej działaczy, ku...zji i prawackich gadzinowek, rydzykowców

 • Jan Nowak

  Oceniono 52 razy 40

  Nie ma co się cieszyć. Jeszcze jesteśmy głęboko w bagnie. Rozawnictwo socjalne jeszcze utrzymuje Populistów i Socjalistów na szczycie sondaży.

 • stachkaz1947

  Oceniono 43 razy 35

  5 lat na razie POLACY stracili patrząc na twoje i twojego ''prezydenta " SZCZUCIE.
  Maj już niedługo .
  Przez 5 lat płacę i nie jestem w stanie oglądnąć wiadomości.DOŚĆ.

 • andmas

  Oceniono 39 razy 31

  Pisowcy są zdolni do każdego świństwa , pomówienia , bezpodstawne oskarżenia to ich chleb powszedni ,potrafią każdego przeciwnika zniszczyć ,bez względu czy jest winien , czy niewinny , wszystko robią żeby zadowolić Wodza Wodzów . Przyjdzie czas, że zapłacą wysoką cenę za szczucie i dzielenie Polaków .

 • nikonades

  Oceniono 41 razy 25

  Kiedyś oglądałem wywiad z kmiotkiem z tygodniowym zarostem i trzema zębami w gębie. Zapytany czemu głosował na PiS powiedział "Bo dajom! Piniondze dajom!"

  Dlaczego Adrian i inne pisobolszewiki jeżdżą po wiochach i małych miasteczkach? Dlatego, że tamtejszy suweren z wyższym wykształceniem podstawowym uwierzy, że Unia się na Polskę uwziela i zagraża naszej suwerenności, wcześniej uwierzyli, że Rzeplinski i Gersdorf chcą im zabrać Pińcet Plus. Tak jak ich rodzice, którzy wierzyli Bierutowi, że stonke na pola zrzucali z samolotów amerykańscy imperialisci. Ci ludzie nie potrafią patrzeć dalej niż miesiąc naprzód do następnej wypłaty Pińcet Plus.

  W miastach jak Wawa, Wrocław, Poznań czy nawet Lublin nikt tych bredni nie kupi i pisobolszewia o tym doskonale wie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX