Tusk na Twitterze o "niszczeniu sądów" i "wyprowadzaniu Polski z UE". Zwraca się też do wyborcy PiS

"Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz" - napisał na Twitterze przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. W piątek Senat odrzucił nowelizację ustaw sądowych zgłoszoną przez posłów PiS.

"Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim" - wyliczał w piątek na Twitterze były szef Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

"Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz" - dodał były szef polskiego rządu.

>>> Andrzej Duda w Zwoleniu: Nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć

Zobacz wideo

Nowelizacja ustaw sądowych wraca do Sejmu

W piątek Senat odrzucił nowelizację ustaw sądowych. Za uchwałą odrzucającą ustawę, którą przygotowało Prawo i Sprawiedliwość głosowało 51 senatorów, 48 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Decyzja Senatu oznacza, że ustawa trafi z powrotem do Sejmu.

Projekt nowel sądowych został zgłoszony w Sejmie w połowie ubiegłego miesiąca jako projekt poselski. Ustawa została przegłosowana przez posłów 20 grudnia. Nowelizacja zakłada m.in. kary za podważanie statusu sędziów czy też decyzji podejmowanych przez Krajową Radę Sądownictwa. Wobec sędziów przewidywany jest szereg kar: odsunięcie od sprawowanej funkcji, grzywna lub przeniesienie.

Ustawa wprowadza też zmiany w procedurze wyboru pierwszego prezesa SN

Klimat i ekologia są dla ciebie ważne? Najnowsze informacje, ciekawe teksty i praktyczne porady zbieramy dla Was w naszym nowym, copiątkowym Zielonym Newsletterze. Możesz dopisać się pod tym linkiem. Zobacz, jak wygląda przykładowy newsletter.

Więcej o:
Komentarze (334)
Tusk na Twitterze o "niszczeniu sądów" i "wyprowadzaniu Polski z UE". Zwraca się też do wyborcy PiS
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 97 razy 63

  Jak wyprowadzą Polskę z UE to będzie fajnie :
  - wizy
  - paszporty
  - zamknięte granice
  - problemy handlowe
  PiS-owi to wisi i dynda bo to jest WIOCHA , oni tylko do kościółka i do domu po kościółku , berety za granicę nie wyjeżdżają .

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 90 razy 60

  Klasa Tuska zawsze będzie klasą.
  Pisie szambo zawsze będzie szambem. Nawet zawinięte w Bóg, honor, ojczyzna.

 • red.leszek

  Oceniono 83 razy 59

  święta racja. Dziś PAD w Zwoleniu znowu dał pokaz marnego aktorstwa i wiecowej demagogii dla gawiedzi w jakiejś Pipidówce

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 72 razy 48

  Prosto bez owijania w bawełnę. Cała prawda o PiS w 2 zdaniach. Dziękujemy p. Premierze!

 • yeronimo

  Oceniono 68 razy 42

  PiS nie chce wyjść z UE - oni chcą aby unia nas wyrzuciła!!! Wówczas powiedzą, że my chcieliśmy dobrze, chcieliśmy zmienić unię, ale oni są źli i nie chcieli!!! PiS to V kolumna Putina, co widać po imporcie węgla...a Śląsk popierał PiS brawo górnicy!!!

 • goldberg

  Oceniono 54 razy 40

  Co tam jakaś Polska - nakraść się poustawiać rodziny a później jak przyjdą ruscy wpuścić ich i powitać z szeroko otwartymi ramionami jak teraz ruski węgiel.

 • swru

  Oceniono 55 razy 37

  Dobrze napisał. Mógłby jeszcze dodać że to tępe buraki, czuć od nich wiochę zabitą deskami. Oglądałem wczoraj te Klępy w parlamencie. Buractwo takie że aż wstyd być Polakiem

 • mikejar

  Oceniono 59 razy 29

  Brawo TUSK !!!! TAK TRZEBA KOMENTOWAC POSUNIECIA PIS DZIELCW !!!!!!!!!!!

  POLEXIT TO DRAMAT DLA POLSKI. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX