Głosowanie w sprawie "ustawy kagańcowej" jeszcze dziś. Grodzki: Porozumienie ma zgłosić siedem poprawek

Marszałek Senatu przekazał, że głosowanie w sprawie "ustawy kagańcowej" może odbyć się jeszcze dziś. Tomasz Grodzki nie podał jednak szczegółów dotyczących m.in. godziny głosowania: "Tego nie wiem, to jest wolny Senat".
Zobacz wideo

Jak podaje Onet.pl, Tomasz Grodzki zmienił decyzję dotyczącą głosowania nad ustawą dyscyplinującą sędziów. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, głosowanie odbędzie się nie w poniedziałek, ale jeszcze w piątek, ostatniego dnia posiedzenia Senatu. - Konwent seniorów podjął jednoznaczną decyzję, że senatorowie chcą zakończyć obrady w piątek do godziny 22 - zaznaczył marszałek.

Senat: głosowanie w sprawie "ustawy kagańcowej" jednak w piątek

Wcześniej decyzję dotyczącą przełożenia głosowania na poniedziałek skrytykował były marszałek Senatu Stanisław Karczewski. -"Szanowny Panie Marszałku, czy to nowa tradycja powiadamiania senatorów i opinii publicznej o Pana decyzjach? Jutro jest konwent seniorów o 8:45. Tą drogą informuję Pana, że Klub PiS na to się nie zgodzi. Poniedziałek to dzień na spotkania z wyborcami"- napisał na Twitterze wicemarszałek Izby.

Senatorowie rozpoczną piątkowe obrady od głosowania nad projektem uchwały wyrażającej solidarność z narodem australijskim w związku z falą pożarów. Później politycy będą kontynuować prace nad nowelizacją Prawa o ustroju sądów powszechnych oraz ustawy o Sądzie Najwyższym. Wcześniej komisje opowiedziały się za odrzuceniem noweli w całości. Przed głosowaniem poprawki do ustawy dyscyplinującej sędziów ma zgłosić senator Porozumienia Józef Zając - Tomasz Grodzki poinformował dziennikarzy, że polityk chce przedłożyć około siedmiu poprawek. Z kolei senator PO Bogdan Zdrojewski przekazał, że Prawo i Sprawiedliwość złożyło jeszcze więcej poprawek do ustawy o ustroju sądów powszechnych. 

Więcej o:
Komentarze (310)
Głosowanie w sprawie "ustawy kagańcowej" jeszcze dziś. Grodzki: Porozumienie ma zgłosić siedem poprawek
Zaloguj się
 • latozradiem

  Oceniono 90 razy 84

  Karczewski, zapomniałeś jak na gwizdek konusa zaklepywaliscie ustawy w 5 minut po nocach. Bez zadnej dyskusji, opinii prawnych, itd.

 • acototak

  Oceniono 96 razy 80

  Libicki mówił z głowy i wypunktował całe draństwo tego projektu ustawy. Po nim głos zabrał sen.Zając z PiS i zaczął ledwo dukać z kartki. Nie dość, że ktoś mu to musiał napisać, to jeszcze wcześniej tego pewnie nie czytał.

 • mur67

  Oceniono 69 razy 65

  A co Karczewski? nie podoba się?
  Nocne głosowania, nagłe wrzutki do rozpatrzenia tuż przed posiedzeniem, przenosiny miejsca obrad, 15 sekund na wypowiedź opozycji na komisjach, odrzucanie opinii sejmowego biura analiz, zamykanie sejmu, blokowanie posłom opozycji wejścia na sale głosowań, powtarzanie głosowań wbrew regulaminowi - pasowało Ci gamoniu a teraz gdy opozycja postępuje wg pisowskich wzorców nagle jest 'be"?
  Jesteś pan (celowo z małej litery) wyjątkowo durny lub wyjąktowo uległy Jarkowi i aby tam się przypodobać zrobisz pan wszystko, nawet najgorszą durnotę

 • robson15

  Oceniono 63 razy 55

  Wydaję mi że jedynie co powinien Senat zrobić to ustawę kagańcową odrzucić w całości. Przecież tego legislacyjnego, niezgodnego z Konstytucją RP gniota nie można poprawić.
  Inna sprawa że zapewne zdominowany przez pisiorów Sejm , pod osłoną nocy ponownie kagańcową ustawę uchwali i prześle do Adriana. Ten "niezależny" od kurdupla z Nowogrodzkiej prezydent bez wahania jeszcze tego samego dnia podpisze. Pewnie już czeka z niecierpliwością z długopisem w ręce.
  Jedyna nadzieja w UE że powiąże praworządność ze środkami unijnymi i wtedy pisowska sekta stanie pod ścianą.

 • i.o.to.chodzi

  Oceniono 49 razy 43

  Karczewski: "Tą drogą informuję Pana, że Klub PiS na to się nie zgodzi. Poniedziałek to dzień na spotkania z wyborcami"

  Kiedyś to się nazywało "szewski poniedziałek". PiS nazywa to "dzień spotkań z wyborcami" :-)

  Nie chce im się z Podkarpacia przyjeżdżać do Warszawy w poniedziałek. Zrozumiałe. Traciliby prawo jazdy jeden po drugim. Tylko nazywajmy rzeczy po imieniu zamiast ściemniać z jakimiś spotkaniami.

 • piotraa81

  Oceniono 45 razy 39

  Karczewski - ty i pis nie macie moralnego prawa do pouczania innych jak prowadzić obrady. Chyba, że wolisz żeby pan Grodzki przeniósł obrady do innej sali i was nie wpuścił? To tylko jedna z waszych metod...

 • equaliser

  Oceniono 44 razy 38

  Czy w poniedziałek ktoś prześledzi i potwierdzi "spotkania z wyborcami" niejakiego Karczewskiego i jego kolesi? Przy okazji, jakimi środkami transportu?

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 45 razy 37

  I tak ustawa, nawet jak zostanie ponownie przyjęta przez sejm i podpisana przez....no wiecie kogo, zostanie wstrzymana przez TSUE.
  Jest w wielu punktach sprzeczna z prawem UE.
  Kluczem jest obsesyjne i pozbawione podstaw prawnych utajnienie list poparcia do NEO krs.
  Ciekawe, czego się boi PiS, że tych list nie chce ujawnić. Jakaż to tajemnica?
  Czyż dobry obyczaj, a nie tylko Prawo UE, nie nakazuje, by takie rzeczy robić JAWNIE?
  Ujawnijcie te listy !!!!!

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 35 razy 25

  karczewski a jak wy pis-dzielcy traktujecie opozycję .Teraz możecie się przekonać na własnej fałszywej skórze jak często czują się senatorowie i posłowie opozycji. Marszałek Grodzki prowadzi obrady wzorowo. Wy szmaciarze powinniście brać z niego przykład.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX