Jarosław Kaczyński mówi o zamachu na niepodległość: Nam, Polakom, należy się własne państwo

Prezes PiS odwiedził Starachowice, gdzie odbyła się msza w intencji jego matki Jadwigi Kaczyńskiej. Po uroczystościach Jarosław Kaczyński przemówił do zebranych: "Polska suwerenna, wolna, w UE i wspólnocie wolnych narodów, to jest ta przyszłość, o którą musimy walczyć".
Zobacz wideo

W czwartek w Starachowicach odbyła się msza święta odprawiona w intencji Jadwigi Kaczyńskiej w przeddzień siódmej rocznicy jej śmierci. W kościele Wszystkich Świętych zjawili się czołowi działacze świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, parlamentarzyści, samorządowcy oraz prezes tego ugrupowania.

Jarosław Kaczyński w trosce o suwerenną Polskę: "To jest ta przyszłość, o którą musimy walczyć i którą wywalczymy"

Jarosław Kaczyński po mszy i złożeniu kwiatów przed tablicą poświęconą pamięci jego matki i brata przemówił do zgromadzonych. Polityk podkreślał, że to pokoleniu, w których czasach przyszło żyć jego matce, Polacy zawdzięczają wolny kraj. - Dopiero w jej ostatniej części życia przyszła wyczekiwana wolna Polska. Jednak musimy pamiętać, że właśnie temu pokoleniu zawdzięczamy to, że przyszła wolna Polska, zawdzięczamy jej trwanie - cytuje Jarosława Kaczyńskiego portal WP.pl.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do współczesnych wydarzeń. Polityk podkreślił, że Polakom należy się suwerenne państwo:

Nam, Polakom, należy się własne państwo, państwo niepodległe, suwerenne, demokratyczne, które jest organizacją wspólnoty Polaków. Dziś w tym znów pięknym, ale niełatwym czasie musimy o tym pamiętać. To jest coś, co łączy okres życia tego pokolenia, którego w większość już odeszło, z tym dzisiejszym czasem. Z tym wszystkim, co dziś czynimy po to, by Polska była lepsza. By Polska była suwerenna i niepodległa, by ten nowy zamach na naszą suwerenność i niepodległość został odparty.

- Polska suwerenna, wolna, w Unii Europejskiej, we wspólnocie wolnych państw i wolnych narodów, to jest ta przyszłość, o którą musimy walczyć i którą wywalczymy - mówił dalej Jarosław Kaczyński.

Więcej o: