Nowy sondaż prezydencki. Andrzej Duda daleko przed Małgorzatą Kidawą-Błońską. Hołownia wysoko

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w tym tygodniu, to Andrzej Duda zdobyłby w nich niemal 45 procent głosów i zostawił Małgorzatę Kidawę-Błońską (23 procent) daleko w tyle - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" i se.pl. Trzecie miejsce zająłby Szymon Hołownia.

Andrzej Duda mógłby liczyć na sukces w majowych wyborach prezydenckich  - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" i se.pl przez Instytut Badań Pollster. Z rozkładu głosów wynika, że urzędujący prezydent zostawiłby w tyle główną kandydatkę, Małgorzatę Kidawę-Błońską, a od wygranej w pierwszej turze dzieliłoby go zaledwie kilka punktów procentowych. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 14-16 stycznia na próbie 1075 osób. 

>>> Łapiński: Urzędujący prezydent ma łatwiej w kampanii wyborczej:

Zobacz wideo

Andrzej Duda "samotnym liderem". Hołownia na trzecim miejscu

Oddanie głosu na Andrzeja Dudę zadeklarowało 44,96 procent badanych, a na Małgorzatę Kidawę-Błońską - 23,11 procent. Na trzecim miejscu znalazłby się Szymon Hołownia z wynikiem 9,86 procent. Na kolejnych miejscach uplasował się kandydat Lewicy Robert Biedroń (9,09 procent), lider ludowców Władysław Kosiniak Kamysz (7,86 procent). Sondażową stawkę zamyka kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak - oddanie na niego swojego głosu zadeklarowało 5,12 procent badanych.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości prowadzi jak dotąd w badaniach wszystkich sondażowni. - Cieszę, że Andrzej Duda jest samotnym liderem. Ale do wyborów jeszcze trochę, więc przestrzegam naszych zwolenników, żeby nie dali się uśpić - komentuje w rozmowie z "Super Expressem" poseł PiS Ryszard Czarnecki.

Więcej o:
Komentarze (484)
Nowy sondaż prezydencki. Andrzej Duda daleko przed Małgorzatą Kidawą-Błońską. Hołownia wysoko
Zaloguj się
 • marc.pl

  Oceniono 83 razy 59

  Patrząc na niebotyczne poparcie sondażowe dla tego klauna widzimy dlaczego Polska jest i zawsze była biednym oraz zacofanym krajem - z tak myślącym społeczeństwem na zawsze zostaniemy skansenem biedy i zacofania, żyjącym w otępieniu religijnym.

 • a8ucewiczz

  Oceniono 69 razy 53

  Przyznać się, kto głosuje na tego tłuka-nieuka? Najlepszego kumpla Ruchadełka z lasu

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 85 razy 49

  Każdy sondaż jasno pokazuje to że Du. a nie wygra tych wyborów bo osiągnął już szklany sufit poparcia 43 - 45 %
  W drugiej turze ani wyborcy PO ani Lewicy przecież na niego nie zagłosuja

 • arnika8

  Oceniono 49 razy 35

  Jakie to żałosne, ze Polacy wskazują na przestępcę konstytucyjnego, p. Dudę - przecież on powinien być strażnikiem Konstytucji, a nie partyjnym prezydentem na skinienie Kaczyńskiego.

 • robmar2007

  Oceniono 44 razy 30

  Naród odlatuje. Najgorszy prezydent i pajac będzie rządził drugą kadencję? Ja pier...le!

 • stach_79

  Oceniono 49 razy 27

  To policzmy: 23,11% + 9,86% + 9.09% +7,86% + 5,12% = 55,04%! Nic nie jest stracone. Bo normalni ludzie co chcą normalnej Polski do wyborów pójdą. Mam nadzieję, że przegrana Dudy to początek końca PIS.

 • bronek176

  Oceniono 41 razy 23

  Opamiętajmy się!! Jak wskazuje życie cała władza w kaczych pazurach to Dyktatura. To pożegnanie Demokracji !

 • metaxo

  Oceniono 30 razy 22

  Super Expres to pożyteczni idioci PISu. Sondaże dla Budynia są stuningowane

 • oloros11

  Oceniono 20 razy 20

  az trudno uwierzyć ze w Polsce jest tylu ...idiotow?
  az trudno uwierzyć ze tak latwo po raz kolejny dadzą się zwieść kolejnym idiotom - ich duchowym braciom niesamowite po prostu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX