Nowy sondaż prezydencki. Andrzej Duda daleko przed Małgorzatą Kidawą-Błońską. Hołownia wysoko

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w tym tygodniu, to Andrzej Duda zdobyłby w nich niemal 45 procent głosów i zostawił Małgorzatę Kidawę-Błońską (23 procent) daleko w tyle - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" i se.pl. Trzecie miejsce zająłby Szymon Hołownia.

Andrzej Duda mógłby liczyć na sukces w majowych wyborach prezydenckich  - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" i se.pl przez Instytut Badań Pollster. Z rozkładu głosów wynika, że urzędujący prezydent zostawiłby w tyle główną kandydatkę, Małgorzatę Kidawę-Błońską, a od wygranej w pierwszej turze dzieliłoby go zaledwie kilka punktów procentowych. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 14-16 stycznia na próbie 1075 osób. 

>>> Łapiński: Urzędujący prezydent ma łatwiej w kampanii wyborczej:

Zobacz wideo

Andrzej Duda "samotnym liderem". Hołownia na trzecim miejscu

Oddanie głosu na Andrzeja Dudę zadeklarowało 44,96 procent badanych, a na Małgorzatę Kidawę-Błońską - 23,11 procent. Na trzecim miejscu znalazłby się Szymon Hołownia z wynikiem 9,86 procent. Na kolejnych miejscach uplasował się kandydat Lewicy Robert Biedroń (9,09 procent), lider ludowców Władysław Kosiniak Kamysz (7,86 procent). Sondażową stawkę zamyka kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak - oddanie na niego swojego głosu zadeklarowało 5,12 procent badanych.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości prowadzi jak dotąd w badaniach wszystkich sondażowni. - Cieszę, że Andrzej Duda jest samotnym liderem. Ale do wyborów jeszcze trochę, więc przestrzegam naszych zwolenników, żeby nie dali się uśpić - komentuje w rozmowie z "Super Expressem" poseł PiS Ryszard Czarnecki.

Więcej o: