Kłótnia o głosowanie nad "ustawą kagańcową". Grodzki mówi o poniedziałku. Karczewski: To dzień spotkań z wyborcami

Marszałek Tomasz Grodzki zapowiedział, że prawdopodobnie nie uda się w piątek przeprowadzić głosowania nad tzw. ustawą kagańcową i zostanie ono przełożone na poniedziałek. O braku zgody Prawa i Sprawiedliwości na zmianę daty poinformował na Twitterze wicemarszałek Stanisław Karczewski. - Poniedziałek to dzień na spotkania z Wyborcami - napisał.

W czwartek po kilkugodzinnej dyskusji na temat zmian w prawie o sądach prezydium Senatu ogłosiło przerwę w pracy izby wyższej do piątku do godziny 9.30.

Senatorowie wysłuchali w czwartek wystąpień zaproszonych ekspertów oraz przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Na sali obrad głos zabrali między innymi prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego, wiceprezes Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.W piątek zmiany jakie przewiduje nowelizacja prawa o ustroju sądów powszechnych, zaprezentuje wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Jak powiedział marszałek Tomasz Grodzki, Senatowi nie uda się w piątek przeprowadzić głosowania nad tzw. ustawą kagańcową. Najprawdopodobniej odbędzie się ono w poniedziałek. Nie zgadza się na to Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ "poniedziałek to dzień na spotkania z Wyborcami". Poinformował o tym wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski na Twitterze.

Szanowny Panie Marszałku @profGrodzki czy to nowa tradycja powiadamiania senatorów i opinii publicznej o Pana decyzjach? Jutro jest konwent seniorów o 8:45. Tą drogą informuję Pana, że Klub PiS na to się nie zgodzi. Poniedziałek to dzień na spotkania z Wyborcami

- napisał na portalu społecznościowym.

Piątkowe obrady Senatu

Tomasz Grodzki ogłosił, że senatorowie piątkowe obrady rozpoczną od uchwały w sprawie Australii. Potem zajmą się przepisami dotyczącymi ASF, a następnie rozpoczną prace nad dwiema innymi uchwałami. Dopiero po zakończeniu tych punktów wrócą do prac nad projektem zmian w ustawach o sądach. Debata ma potrwać do wieczora.

Nad nowelizacją przepisów o ustroju sądów powszechnych oraz o Sądzie Najwyższym Senat pracuje od 8 stycznia. Sejm projekt przegłosował 20 grudnia ubiegłego roku. Nowe przepisy wprowadzają między innymi odpowiedzialność dyscyplinarną wobec sędziów, którzy podważają kompetencje prezydenta co do wyznaczania i mianowania sędziów.

>>> Łapiński: Prezydent nie zawetuje "ustawy kagańcowej". Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (180)
Kłótnia o głosowanie nad "ustawą kagańcową". Grodzki mówi o poniedziałku. Karczewski: To dzień spotkań z wyborcami
Zaloguj się
 • stamina

  Oceniono 90 razy 84

  Potraktował Karczewskiego jak PiS traktuje innych od czterech lat i zabolało biedaka :)

 • ochujek

  Oceniono 88 razy 80

  W Sejmie nocne głosowania to standard. Brawo prof. Grodzki. Z kulturką do chamów. Odwykli od normalności.

 • krynolinka

  Oceniono 78 razy 72

  Łobuz już zapomniał nocne głosowania. Poniedziałek mu przeszkadza. Już widzę te kilometrowe poniedziałkowe kolejki do biur senatorskich. Rżnięcie głupa nic innego.

 • mer-llink

  Oceniono 69 razy 61

  Jedna pani w Mogielnicy mówiła, że podobno jej znajomej mówiła druga pani o dr. KArczewskim z Nowego Miasta, że za przyjecie jej mamy do szpitala brał, a jakże...
  Ponadto wiadomo z mediów, że za "prace dla idei" w tytejszym szpitalu wziął niedrżącą rączką 400 ooo zł..
  Nie mówiąc już o tym, że bezprawnie naciągał podatników na opłacenie rządowej willi ku jego wygodzie.
  I ten "kryształ" chce kogoś pouczać?

 • ochujek

  Oceniono 54 razy 48

  PiS przejmuje się głosami opozycji? Jak w sali kolumnowej w Sejmie 😁

 • xsawer

  Oceniono 47 razy 43

  "Poniedziałek to dzień na spotkania z Wyborcami "
  -A noc do spania, ale wy pisożyty macie to głęboko w ... i "debatujecie".

 • maks1956

  Oceniono 48 razy 42

  akurat Karczewski dla idei spotyka się z wyborcami śmiechu warte, teraz zrozum Karczewski ze nie jesteś już marszałkiem a tylko wicemarszałkiem więc masz nie wiele do gadania a wyć se możesz

 • homo_lupus

  Oceniono 46 razy 42

  Stasiu, szumowino jedna - dostajesz grubą kasę za obecność i pracę w senacie, a nie za "spotkania z wyborcami"

 • fakiba

  Oceniono 44 razy 42

  Karczewski ma pewne dyżur ale w szpitalu i stąd ten wrzask .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX