Posłowie PO zabrali głos ws. zarobków Karczewskiego, polityk zapowiada pozwy. "Znów nakłamali"

"Posłowie PO znów nakłamali dzisiaj na mój temat. Reakcją na tę zorganizowaną nagonkę budowaną na kłamstwie będą sądowe pozwy" - napisał na Twitterze senator PiS Stanisław Karczewski. Skomentował w ten sposób czwartkową konferencję prasową, podczas której politycy Platformy Obywatelskiej zarzucili parlamentarzyście obchodzenie prawa.

W grudniu portal tvn24.pl poinformował, że ówczesny senator, a później wicemarszałek PiS Stanisław Karczewski w latach 2009-2015 współpracował jako lekarz ze szpitalem w Nowym Mieście nad Pilicą na podstawie umowy o dzieło. Zarobił ok. 400 tys. zł, jednocześnie pobierając parlamentarne uposażenie.

- Działałem w pełnym przekonaniu, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Decyzje o mojej aktywności były starannie konsultowane z prawnikami z kancelarii Senatu i nie znaleziono przeszkód prawnych, bym mógł pracować - mówił Stanisław Karczewski w ubiegłym miesiącu w rozmowie z dziennikarzem tvn24.pl.

Posłowie PO zabrali głos ws. zarobków Stanisława Karczewskiego

Posłowie Platformy Obywatelskiej po tej publikacji zwrócili się o opinie do Głównego Inspektoratu Pracy i Kancelarii Senatu. Właśnie dostali odpowiedzi. - Mówią o jednym: pan senator, pan wicemarszałek Karczewski obchodził prawo, naruszał prawo i prawdopodobnie w sposób nielegalny uzyskiwał uposażenie senackie - skomentował poseł Michał Szczerba.

- W ciągu kilku lat między rokiem 2009 a 2015 prawdopodobnie w kilku miejscach senator Karczewski złamał prawo. Wtedy, kiedy pobierał uposażenie senatorskie, nie informując marszałka Senatu o podjęciu działalności zarobkowej oraz wtedy, kiedy został wicemarszałkiem Senatu i wykonywał de facto działalność gospodarczą, która była w jego przypadku zakazana - dodał Szczerba.

Wraz z posłanką Moniką Wielichowską parlamentarzysta zapowiedział skierowanie pism do Głównego Inspektoratu Pracy, do prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Rozważane jest też skierowanie sprawy do prokuratury.

>>> Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel o utajnionych listach poparcia do KRS

Zobacz wideo

Stanisław Karczewski: Nagonka budowana na kłamstwie

Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował czwartkową konferencję parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej na Twitterze. Napisał, że posłowie PO "znów nakłamali na jego temat".

"Reakcją na tą zorganizowaną nagonkę budowaną na kłamstwie będą sądowe pozwy. Mój pełnomocnik już je przygotowuje" - zapowiedział.

Więcej o:
Komentarze (354)
Posłowie PO zabrali głos ws. zarobków Karczewskiego, polityk zapowiada pozwy. "Znów nakłamali"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 133 razy 129

  Okazuje się że Karczewski to stary oszust i przekrętas , oj nie ładnie .

 • urian

  Oceniono 79 razy 77

  Rzeczywiście, niech rozstrzygnie to sąd, ale niezawisły. I skaże go jeśli uzna że Karczewski naruszył prawo.
  Karczewski, zrzeknij się immunitetu, pozwól by śledczy mogli działać.

 • baca124

  Oceniono 67 razy 65

  Ludzie co wy? On pracował dla idei bo jemu tylko kurki i jajeczka przynosili aby nie umarł z głodu.

 • polakadam

  Oceniono 64 razy 62

  Nie ma co udawać oburzonego panie karczewski.
  Są precyzyjne przepisy które to regulują i łatwo będzie ustalić kto kłamie.
  Proszę podawać do sądu a sąd to orzeknie.
  Ale raczej pan nie poda bo to nie oni kłamią.

 • sprawazlewa

  Oceniono 65 razy 61

  Panie Karczewski! "Nie strasz nie strasz, bo się zesrasz"! Pytał prawników z kancelarii Senatu? Teraz widać, jak koledzy mgr Zerro znają prawo! Tak dokładnie jak Zerro!

 • czechy11

  Oceniono 54 razy 52

  Macierewicz tez już 5 rok niesie pozew do sądu na Puatka alw chyba dostał Alzheimera bo zapomniał adresu 😂😂

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX