PiS: Opinia Komisji Weneckiej ws. "ustawy kagańcowej" zrobiona na konkretne zamówienie polityczne

Senatorowie PiS podczas konferencji prasowej skomentowali opinię Komisji Weneckiej na temat ustawy dyscyplinującej sędziów. Według polityków, komisja pracowała na "konkretne zamówienie polityczne".

Podczas czwartkowej konferencji politycy Praw i Sprawiedliwości krytykowali opinię Komisji Weneckiej, która zarekomendowała, by w całości odrzucić tzw. ustawę kagańcową, ponieważ ogranicza ona niezawisłość sądów.

Senatorowie PiS o opinii Komisji Weneckiej: To opinia kagańcowa

- Nie jest to poważna rozmowa prawników. Jest to opinia polityczna, na konkretne zamówienie polityczne i nie odzwierciedla ani polskiego stanu prawnego, ani polskiego porządku konstytucyjnego - mówił podczas konferencji Marek Pęk. Następnie polityk podkreślał, że jeśli Sejm nie przyjmie ustawy dyscyplinującej sędziów, to polski wymiar sprawiedliwości wróci do punktu, który wymaga pilnych napraw:

Korporacyjny charakter Krajowej Rady Sądownictwa został podkreślony już przez sędziego Rzeplińskiego. Funkcjonowanie KRS było oceniane negatywnie przez wielu prawników i ekspertów, a tymczasem z tej opinii, którą dzisiaj uzyskujemy, to KRS powinno wrócić do powszechnie krytykowanego stanu. Na to nie możemy się zgodzić.

- Opinia Komisji Weneckiej jest skandaliczna, to opinia kagańcowa. Mamy wrażenie, że ta opinia powstała przed wizytą Komisji w Polsce (...). Skandaliczny jest kategoryczny ton tej opinii, która wręcz rekomenduje nam konkretne kroki. To nie jest opinia, tylko polecenie - kontynuował dalej Marek Pęk.

Konferencja senatorów PiS zwołana została w sprawie opinii Komisji Weneckiej, według której przygotowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości ustawa dyscyplinująca sędziów powinna zostać w całości odrzucona przez Sejm. - "Niektóre z tych przepisów mogą być interpretowane jako skutkujące unieważnieniem wyroków, które już się uprawomocniły" - napisano w opinii komisji.  

Więcej o:
Komentarze (142)
Komisja Wenecka wydała opinię o ustawie kagańcowej. Senatorowie PiS "zrobiona na konkretne zamówienie polityczne"
Zaloguj się
 • bidzejkej

  Oceniono 50 razy 44

  kochany pisie, jest wielokrotnie sprawdzona zasada: jeżeli ktoś mówi ci , że jesteś pijany możesz mieć zdanie odrębne, jeżeli drugi niezależny to powtarza - głęboko się zastanów. Jeżeli przychodzi trzeci i mówi, że jesteś pijany to jesteś pijany, I kurczowe trzymanie się swojego stanowiska tylko potwierdza diagnozę.

 • fakiba

  Oceniono 35 razy 27

  Komisja Wenecka nie zostawiła na pisiej "ustawie" suchej nitki i bardzo dobrze , bo ona nadaję się tylko do kubła :)

 • jurek4491

  Oceniono 35 razy 27

  To nie pomoże żadna Komisja Wenecka - KRETYNÓW trzeba odsunąć od władzy .
  Najpierw co trzeba zrobić to wygrać wybory prezydenckie a wtedy pójdzie jak po maśle .

 • chi-neng

  Oceniono 25 razy 23

  Przypominam:

  „IZBA DYSCYPLINARNA”, NICZYM SFABRYKOWANY ZA-MACH/ MORDERSTWO SMOLEŃSKIE, wszelkie inne stwory/ twory z pompatycznymi i szumnymi nazwami, komisje, pod- i nad-komisje szalonego Antka, i bardziej szalonego JK, TUDZIEŻ „USTAWA KAGAŃCOWA” I WSZELKIE INNE USTAWY, SPŁODZONE PRZEZ PISO- KOŚCIELNO SEKTO-MAFIĘ w okresie ich rządów, SĄ NICZYM INNYM, JAK INSTRUMENTAMI mającymi przyśpieszyć absolutum dominium w Polsce i totalne zawłaszczenie Polski przez JK i sterowanie Jej wg jego woli i upodobania.
  Konkretne mówiąc;
  Wszystko TO, co sekto-mafia JK czyniła i nadal czyni; OD KATASTROFY SAMOLOTOWEJ, do której sami doprowadzili, BYŁO. JEST I BĘDZIE „ZAMÓWIENIEM POLITYCZNYM dyrektora 'Kaczego Cyrku', niejakiego wolskiego JK, srebrzystego gangstera nad gangsterami

 • babiluka

  Oceniono 30 razy 22

  senatorowie PIS powtarzają brednie z Nowogrodzkiej .

 • stfur0000

  Oceniono 25 razy 21

  Pisiorki, zrozumcie wreszcie, że Polska to nie jest wasz prywatny folwark i niebawem skończycie w więzieniach.

 • polakadam

  Oceniono 21 razy 17

  Pis nigdy nie przestanie głosić swoich kłamstw i manipulacji. Sączą to od rana do wieczora jak mówił Arłukowicz.
  Tak się składa że liczne wypowiedzi autorytetów prawniczych były też zgodne z opinią KW.
  Na zamówienie polityczne jest jedynie pisowska propaganda.
  Zobaczymy co psiarnia powie po decyzji TSUE? Pewnie zaczną doszukiwać się komuchów w jego składzie.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 22 razy 14

  "Korporacyjny charakter Krajowej Rady Sądownictwa został podkreślony już przez sędziego Rzeplińskiego." - Zadam pytanie prostoduszne a fundamentalne: czy korporacja to dobrze, czy kiepsko? I zaraz na nie odpowiem w imieniu senatora Pęka: otóż korporacja to oczywiście kiepsko, bo korporacja to z definicji coś, na czym nie trzyma łapy gejowy Jarucha. A gejowy Jarucha powinien trzymać łapę na wszystkim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX