Wadim Tyszkiewicz jest gotów złożyć mandat senatora. Powodem "ogromna fala hejtu i nienawiści"

"Polityka jest obrzydliwa. To nie mój świat i błędem było wchodzenie w tę matnię" - napisał na Facebooku senator Wadim Tyszkiewicz. Polityk zadeklarował, że jest gotów oddać mandat, jeśli "zjednoczona opozycja wyrazi taką wolę".

Senator niezależny Wadim Tyszkiewicz napisał na Facebooku, że polityka krajowa to "chyba nie jego świat" już dzień po tym, jak wszedł do Senatu. Stwierdził wówczas, że nie interesują go "polityczne szachy", ale decyzję o starcie w wyborach parlamentarnych podjął świadomie, dlatego musi "godnie zjeść tę żabę". Sytuacja jednak się zmieniła. Tyszkiewicz zadeklarował, że jest w stanie oddać mandat senatora.

>>> Łapiński: Prezydent nie zawetuje 'ustawy kagańcowej'

Wadim Tyszkiewicz myśli o rezygnacji z mandatu. "Jestem gotów usunąć się w cień"

Senator niezależny Wadim Tyszkiewicz oświadczył na Facebooku, że odda mandat senatora, jeżeli będzie tego chciała zjednoczona opozycja. Tłumaczy, że jego decyzja ma związek "z ogromną falą hejtu i nienawiści", jaka wylała się na niego "po wybraniu innej drogi walki ze złem PiS-u w sprawie NeoKRS i braku komunikacji wewnątrz opozycji". Senator stwierdził, że honor jest dla niego ważniejszy niż jakakolwiek funkcja czy pieniądze.

"Jestem totalną opozycją, przeciwko totalnemu zawłaszczaniu państwa przez bezPrawie i nieSprawiedliwość. Jestem zwolennikiem aktywnej i skutecznej walki z tym złem, a nie tylko stosowania biernego oporu i kontestowania bezprawnych działań. Dlatego, jeśli nasze drogi co do skutecznego działania są różne i inne są oczekiwania szerokiej opozycji, dla dobra sprawy i kraju jestem gotów zejść z pierwszej linii walki politycznej w cień, rezygnując z zaszczytnej funkcji Senatora RP" - napisał Wadim Tyszkiewicz.

Wadim Tyszkiewicz: Opozycja nie może przegrać wyborów prezydenckich 2020

Senator stwierdził, że wybory prezydenckie 2020 będą najważniejszymi wyborami od 30 lat, a opozycja nie może ich przegrać, bo Jarosław Kaczyński "pokaże na co go stać" i nie zmieniając Konstytucji, zmieni ustrój Polski z demokratycznego na autorytarny.

"Tu są potrzebne wszystkie ręce na pokładzie i nie ma tu miejsca na pomyłki, spory czy nieporozumienia wewnątrz opozycji. Tu potrzebna jest jedność. Liczy się tylko cel. Tu trzeba być twardym, a nie miękkim. Tu nie ma miejsca na obrażanie się. Tu liczy się skuteczność" - napisał senator.

W ostatniej części oświadczenia Wadim Tyszkiewicz przeprosił swoich sympatyków. Stwierdził, że nie podejrzewał, że jego wcześniejsze sukcesy zostaną przekreślone ze względu na różnice zdań. "Polityka jest obrzydliwa. To nie mój świat i błędem było wchodzenie w tę matnię" - napisał Tyszkiewicz.

Więcej o:
Komentarze (356)
Wadim Tyszkiewicz jest gotów złożyć mandat senatora. Powodem "ogromna fala hejtu i nienawiści"
Zaloguj się
 • fisher1973

  Oceniono 157 razy 139

  Panie Wadim, nie po to na Pana glosowalem, zeby Pan teraz rezygnoewal.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 108 razy 98

  Może jednak p.Senator zmobilizuje opozycje do konstruktywnego działania,Odejśc jest najłatwiej,treba jednak w polityce walczyć o Racje.

 • 13sw

  Oceniono 98 razy 86

  Tyszkiewicz jest zbyt emocjonalny, ale to świetny człowiek i senator. I wybitnie cięty obrońca demokracji.

  Niestety wszystko się sprowadziło w mediach do prostego PiS - opozycja i jakiekolwiek głosowanie zgodnie z PiS powoduje falę hejtu, nawet gdy to drobna sprawa lub słuszna.

 • siwywaldi

  Oceniono 72 razy 62

  Kluczowe pytanie brzmi: czy Koalicja ma w jego obwodzie kogoś na tyle mocnego, że wygra z kandydatem PiS?
  Niestety już teraz widać jak KRUCHE jest to zwycięstwo w senacie. Dlatego uważam, że pan Tyszkiewicz powinien nieco powstrzymać emocje, a przede wszystkim nie bredzić jak dziecko, że NIE WIEDZIAŁ czym jest polityka w Polsce. Zwłaszcza w konfrontacji z ludźmi PiS. :-(

 • rozterka47

  Oceniono 66 razy 60

  Ja Pana Senatora rozumiem , ale Pan nam jest w Senacie potrzebny !
  I jeżeli tylu wyborców Panu zaufało to proszę zacisnąć zęby i zostać .

 • bostian

  Oceniono 57 razy 51

  Panie Wadim. Wspieramy Pana. Jest Pan jednym z niewielu sprawiedliwych w tym kraju, Przecież na Pana miejsce może przyjść jakaś sprzedajna szuja. Niech Pan wytrzyma. Dla nas, dla Polski a w konsekwencji i dla siebie.

 • myciel66

  Oceniono 58 razy 48

  Jeśli zaczniecie się wycofywać, to kto stanie na przecie Jadosława smoleńskiego. Wycofywanie się jest na rękę temu destruktorowi. To tchórzostwo i zdrada zasad. Bardzo proszę tego nie robić!!

 • takaprawda3000

  Oceniono 55 razy 45

  A kiedy mandat złoży KARCZEWSKI za wyłudzanie pieniędzy z kasy SENATU??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX