Duda spotkał się z Grodzkim. Wiceszef KPRP: Nie rozmawiali o szczegółach "ustawy kagańcowej"

W środę odbyło się spotkanie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego z prezydentem Andrzejem Dudą. Nie dotyczyło ono szczegółów nowelizacji ustaw sądowych, a poświęcone zostało problemom reformy wymiaru sprawiedliwości.

W spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim wziął udział także wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

To była wymiana poglądów związanych z potrzebą reformy wymiaru sprawiedliwości

- powiedział Mucha. Dodał, że prezydent podkreślił, że "dzisiaj w powszechnym odczuciu społecznym tego rodzaju reforma powinna być dalej prowadzona". Zwrócił także uwagę na istniejące "określone oczekiwania społeczeństwa wobec funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości".

"Obaj panowie byli zgodni co do tego, że obiektywnie istnieje potrzeba przeprowadzenia reformy wymiaru sprawiedliwości"

Jak powiedział Paweł Mucha, w rozmowie z marszałkiem prezydent wskazywał na cele i uwarunkowania reformy oraz kwestie związane z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości.

Myślę, że mogę powiedzieć, że obaj panowie byli zgodni co do tego, że obiektywnie istnieje potrzeba przeprowadzenia reformy wymiaru sprawiedliwości, że dzisiaj funkcjonowanie tej sfery władzy jest wielkim wyzwaniem

- stwierdził wiceszef Kancelarii Prezydenta. Podkreślił, że Andrzej Duda "bardzo wyraźnie zaznaczył, że co do kwestii treści ustawy nie będzie się wypowiadać na tym etapie procesu legislacyjnego".

Pan prezydent bardzo wyraźnie wskazał panu marszałkowi, że jeżeli chodzi o kwestie związane z tym procesem legislacyjnym, to jego gospodarzem jest dzisiaj Senat Rzeczypospolitej Polskiej

- powiedział Paweł Mucha. Minister podkreślił, że na tym etapie prezydent "nie jest w żaden sposób bezpośrednio w ten proces legislacyjny zaangażowany". Dodał, że Kancelaria Prezydenta śledzi trwające prace nad ustawą, a służby prawne prezydenta badają przepisy, które trafią na biurko Andrzeja Dudy. Podkreślił gotowość prezydenta do wysłuchania argumentów.

Prezydent mówił marszałkowi, że drzwi Pałacu Prezydenckiego - tak jak zawsze to podkreśla - są otwarte. Jeżeli w innych sprawach będą tego rodzaju potrzeby, żeby prowadzić jakieś się rozmowy, czy żeby jakaś sprawa była przedstawiana w imieniu Senatu przez pana marszałka, to zaproszenie ze strony pana prezydenta jest otwarte

- zaznaczył Mucha.

"Poważna, rzeczowa rozmowa w dobrej atmosferze"

Sam Grodzki powiedział tylko, że "była to poważna, rzeczowa rozmowa w dobrej atmosferze". Szczegółów dziennikarzom zdradzić nie chciał.

W środę nad "ustawą kagańcową" debatował Senat. Kiedy zostanie ona przedłożona prezydentowi, zgodnie z konstytucją będzie on miał 21 dni na rozstrzygnięcie co do jej losu - czy to przez jej podpisanie czy weto, czy przez skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego.

>>> Łapiński: Prezydent nie zawetuje "ustawy kagańcowej". Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (88)
Duda spotkał się z Grodzkim. Wiceszef KPRP: Nie rozmawiali o szczegółach "ustawy kagańcowej"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 26

  Lepiej uważać. Dziś Andżej koncyliacyjny i do rany przyłóż. Przyjdzie rozkaz z Nowogrodzkiej bić marszałka, retoryka poranna odwróci się o 180 stopni. Będzie pałac prezydencki pluł i atakował. Gryzł i szarpał.

 • siwywaldi

  Oceniono 24 razy 20

  Podejrzewam, że ta rozmowa, przypominała dyskusję pana Zagłoby z Rochem Kowalskim :-)

 • marymania

  Oceniono 20 razy 18

  Maliniak nie może z nikim wymieniać poglądów ponieważ ich nie posiada.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 18 razy 14

  czyli, maz stanu spotkal sie z urzednikiem Kaczynskiego...
  urzednik Kaczynskiego podobno niczego na stojaka nie zgodzil sie podpisac

 • owca888

  Oceniono 26 razy 14

  Jaka jest różnica między Grodzkim a Dudą? Taka, że Grodzki ma klasę, a duda tylko udaje, że ją ma.

 • majkel33

  Oceniono 19 razy 13

  Szkoda czasu Panie Marszalku...

 • earthboundmisfit

  Oceniono 10 razy 10

  Obawiam się, że to tylko rzucanie grochem o ścianę.

 • justas32

  Oceniono 15 razy 9

  Jak to wymiana poglądów ? Przecież Duda nie ma własnych poglądów - to czym się wymieniał...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX