Opozycja ostro odpowiada PiS-owi w PE. "Orkiestra symfoniczna Putina, która wkracza do naszej Europy"

Opozycja ostro odpowiedziała partii rządzącej w Parlamencie Europejskim. - To jest orkiestra symfoniczna Putina, która wkracza od naszej Europy, do naszego domu - powiedział o politykach Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Arłukowicz. - Jeszcze sądy nie zginęły, póki my żyjemy - stwierdził Robert Biedroń.
Zobacz wideo

W środę w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat polskiej praworządności (naszą relację z niej można przeczytać tutaj). Wśród mówców byli Bartosz Arłukowicz (Platforma Obywatelska) i Robert Biedroń (Wiosna).

Mieliście dziś przykład tego, jaka ekipa rządzi w Polsce. Wrzask, agresja i tępa propaganda, która się leje od rana do nocy. Ale tak naprawdę to nie o Polsce jest dzisiaj debata. Ta debata jest o przyszłości Europy. O przyszłości i bezpieczeństwie naszych dzieci, ich wolności. Jeśli dopuścimy, aby gdziekolwiek w Europie rozgościło się bezprawie i łamanie konstytucji, to będzie nasza wina. Jeśli pozwolimy na to, by gdzieś w Europie łamano kręgosłupy, niszczono niezależnych sędziów tylko dlatego, że nie chcą słuchać partyjnych kacyków, to będzie nasza wina

- powiedział Bartosz Arłukowicz. Dodał, że jeśli pozwoli się, aby "tego typu propaganda zalewała nas codziennie, to przegramy Europę".

Są tacy, którzy mówią, że tego typu ludzie grają w orkiestrze Putina. To nie jest już orkiestra kameralna, to jest orkiestra symfoniczna, która wkracza od naszej Europy, do naszego domu

- podkreślił Arłukowicz.

Robert Biedroń do PiS-u: Stworzyliście w Polsce nową neokomunistyczną elitę

Prawo i Sprawiedliwość, mam dla was złą wiadomość. Jeszcze sądy nie zginęły, póki my żyjemy. Żebyście nie wiadomo jak krzyczeli, żebyście nie wiadomo ile kagańców próbowali narzucić, jakiekolwiek smycze próbowali wprowadzać, to polskie społeczeństwo będzie wychodziło na ulice w obronie praworządności i ładu konstytucyjnego

- powiedział Robert Biedroń. Dodał, że jest to zagrożenie nie tylko dla Polski, ale i całej Europy. Zaznaczył, że PiS swoimi manipulacjami zbliża się do Białorusi i Rosji.

Ostrzegam was. Jeżeli będziecie kontynuować tę drogę, to będziecie coraz bardziej osamotnieni. (...) Dużo mówicie o elitach, ale kto tworzy dzisiaj elity? To wy w Polsce stworzyliście nową neokomunistyczną elitę. Macie media publiczne w swoich rękach, macie parlament, macie prezydenta, swoich przedstawicieli w sądach, dlatego naszej solidarności nigdy nie złamiecie

- skończył Biedroń.

Więcej o:
Komentarze (307)
Opozycja ostro odpowiada PiS-owi w PE. "Orkiestra symfoniczna Putina, która wkracza do naszej Europy"
Zaloguj się
 • goldberg

  Oceniono 79 razy 77

  Statystyczny kowalski i tak ma ograniczony iloraz inteligencji i łyka np ściągniecie samolotu z aluminium magnesem na ziemię. To są dla suwerena zbyt skomplikowane sprawy. Ważne żeby się nażreć , szybki sex ( jakieś 10 sekund ) , grill i popijawa w weekend w rytmie zenka martyniuka a od poniedziałku do roboty i tak życie mija na kredycikach.

 • magda_breslau

  Oceniono 64 razy 60

  Moze pomoze Wam, bracia i siostry z PiS, zrozumiec te smutna sytuacje obraz Ziobry kablujacego na Polske z Europarlamencie, albo grupowy donos europoslow PiS i przesluchanie w sprawie "zagrozenia demokracji w Polsce", tamze. Albo Macierewicz donoszacy na Polske w Stanach. Albo Duda skarzacy na Polske w Londynie. Albo Jarek, ktory po przegranych wyborach w 2007 roku mowil, ze nowa wladza jest nielegalna. Albo Jarek, ktory po przegranych wyborach prezydenckich mowil o wyborczym falszerstwie. Albo Waszczykiewicz z donosem do Komisji Weneckiej.

  A moze zadna z tych rzeczy nie pomoze wam zrozumiec niczego... Nie wiem. Staralam sie jak moglam. Reszta zalezy od was.

 • zenekciec

  Oceniono 50 razy 50

  To jest orkiestra pod dyrekcja konusa , potomka NKWD-ystow naslanych na Polske .

 • jxl82

  Oceniono 45 razy 45

  Jaki się tak zapieklił że walną taki tekst -
  "Polska nie zgadza się na przyjmowanie technologii !!!!! " Hmm...Szkoda

 • jael53

  Oceniono 43 razy 43

  Bez obrazy, proszę, wspaniałych filharmoników piotrogodzkich i moskiewkich. Gdy jedni i drudzy grali Szostakowicza, to dech zapierało. A tu, pardon, ale zbieranina remizowych grajków, w najlepszym razie trzeciej obsady orkiestry garnizonowej z mordobijskiego powiatu.

 • feurig59

  Oceniono 42 razy 42

  No cóż tu żadna Witek, albo Terlecki nie może ograniczać wypowiedzi do 30 sekund...

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 42 razy 42

  Zdobyli mandaty aby spodobać się swoim wyborcom by teraz stać się europejskim koniem trojańskim. Ja rozpieprzyć to nie tylko stajnię w Janowie, ale wszystko w Europie. Wszystko.

 • ffstv

  Oceniono 39 razy 39

  Arłukowicz powinien być w Polsce, bo ma wolę walki, która tutaj bardzo by się przydała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX