Jaki krzyczy w PE. "Przeszkadza wam, że Polska nie trzyma się niemieckiej nogawki, że wstaje z kolan"

- Przeszkadza wam, że Polska nie trzyma się niemieckiej nogawki, że wstaje z kolan - powiedział Patryk Jaki podczas debaty na temat polskiej praworządności w Parlamencie Europejskim.

W środę w Parlamencie Europejskim odbyła się debata (naszą relację z niej można przeczytać tutaj) na temat polskiej praworządności. Jednym z mówców był Patryk Jaki.  

To jest charakterystyczne, państwo mówcie dzisiaj bardzo ogólnie, że w Polsce jest łamane prawo. Nikt z państwa nie powiedział na czym konkretnie polega to, że w Polsce upolityczniony jest wybór sędziów. A wiecie państwo dlaczego? Bo gdybyście to zrobili, zaczęłyby powstawać pytania

- powiedział poseł do PE. 

>>> Łapiński: Prezydent nie zawetuje 'ustawy kagańcowej'. Zobacz nasz materiał wideo

Zobacz wideo

Patryk Jaki: To jest szczyt cynizmu

Następnie zwrócił się do wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Very Jourovej z pytaniem, w jaki sposób w Czechach wybierani są sędziowie.

Proszę to powiedzieć i porównać z Polską, i wtedy zobaczylibyście państwo, na czym polega to całe wielkie kłamstwo. (...) W Polsce sędziowie wybierają sędziów, a jak są wybierani w Niemczech? Całkiem niedawno poseł prosto z Bundestagu został sędzią i wy mówicie nam bezczelnie, że w Polsce jest upolityczniony wymiar sprawiedliwości, a w Niemczech nie. To jest szczyt cynizmu

- stwierdził Jaki. Dodał, że sędziowie, którzy siedzą w PE mieli ochronę polskiej policji, kiedy protestowali, a francuscy byli siłą wyprowadzani z sądu apelacyjnego.

I u nas jest łamana praworządność, a we Francji nie? Przecież to jest śmieszne. (...) Przeszkadza wam, że Polska nie trzyma się niemieckiej nogawki, że wstaje z kolan

- krzyczał Patryk Jaki.

Więcej o:
Komentarze (540)
Jaki krzyczy w PE. "Przeszkadza wam, że Polska nie trzyma się niemieckiej nogawki, że wstaje z kolan"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 237 razy 217

  - Wrzask, agresja i tępa propaganda, która się leje od rana do nocy - skwitował Arłukowicz..
  I nic więcej nie trzeba dodawać pod adresem pisiorków.

 • ps11111ps

  Oceniono 153 razy 145

  Brawo Jaki. To nieprawda ze dach przeciekał! Zresztą prawie w ogóle nie padało!

 • wpac

  Oceniono 153 razy 139

  Jakiego poebało. Cygan myśli, że w Brukseli będzie darł ryja jak w Polsce. Pozostawił po sobie trójkę nieuków, którzy pouczają profesorów prawa.

 • mark6

  Oceniono 114 razy 102

  Z tą PiSowską KLOAKĄ się nie polemizuje. Do czasu kiedy te śmiecia nie staną przed
  Trybunałami należy walić ich od razu w ........ a nie dyskutować.
  Szok kiedy słucha się ich pełnych nienawiści wypowiedzi, kiedy widzi się szaleństwo w ich oczach.
  Ci ludzie są niebezpieczni.

 • mopsek

  Oceniono 89 razy 87

  Jaki sieroto Merkel zawsze Wam d...e lizala bo uwazala, ze sierotom trzeba pomoc. Jaki nie wrzeszcz, ty lezysz krzyzem przed Putinem i druga czescia ciala, siedzisz w d....e Rydzyka.Jestes po prostu zalosny i bez kultury.

 • westgreg

  Oceniono 74 razy 70

  Jaki się robi na pitbulla. Musiał mieć jakieś dodatkowe szkolenia indywidualne, ale jeszcze ma pewne niedociągnięcia - mowa ciała nie do końca współgra ze słowami (ale kurskie go właściwie zmontują).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX