Senatorowie PiS odchodzą z komisji spraw zagranicznych. "Opuszczamy ją na znak protestu"

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że senatorowie PiS odchodzą z Komisji Spraw Zagranicznych i UE ze względu na jej przewodniczącego - Bogdana Klicha, który - jak uważa PiS - "ogranicza swą działalność do krytyki rządu PiS".

Na konferencji prasowej wicemarszałek Stanisław Karczewski poinformował, że senatorowie "na znak protestu opuszczają komisję" spraw zagranicznych. W komisji pozostanie tylko jeden członek PiS - Włodzimierz Bernacki, który będzie prezentował stanowisko partii. 

- Przewodniczącym tej komisji został Bogdan Klich, który w sposób agresywny ogranicza swoją działalność do krytyki i do ataku rządu Prawa i Sprawiedliwości - powiedział wicemarszałek. 

W Komisji Spraw Zagranicznych i UE z ramienia PiS zasiadali: Włodzimierz Bernacki (wiceprzewodniczący), Jerzy Chróścikowski, Stanisław Ożóg, Jacek Włosowicz, Józef Zając.

Karczewski: Zespół parlamentarny to TK-bis

Karczewski dodał, że senatorowie z PiS nie będą brali udziału w wyjazdach zagranicznych marszałka Tomasza Grodzkiego. - Nie będziemy legitymizować jego polityki zagranicznej. Polityka zagraniczna to domena prezydenta, premiera i ministra spraw zagranicznych - wyjaśnił. 

PiS zamierza również wystąpić z prośbą do marszałka o podanie kosztów debaty Parlamentarnego Zespołu Obrony Praworządności. - Zespół ekspertów (...) jest swoistego rodzaju Trybunałem Konstytucyjnym bis, nawet liczba 15 członków wskazuje, że uzurpuje sobie prawo bycia taką alternatywnym organem konstytucyjnym, właściwie niekonstytucyjnym, niepotrzebnie powołanym. W Senacie powinna się odbywać debata między senatorami z udziałem ekspertów, a nie ekspertów powołanych przez PO - ocenił Karczewski. 

Były rzecznik prezydenta: Ataki na Grodzkiego pokazują, że utrata Senatu przez PiS jest bolesna

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (360)
Senatorowie PiS odchodzą z komisji spraw zagranicznych. "Opuszczamy ją na znak protestu"
Zaloguj się
 • zdzich02

  Oceniono 172 razy 162

  Biedaczki, jak towarzysz prokurator Piotrowicz kneblował opozycję w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka to była to przecież demokracja. Więc opozycja stosuje zasady demokracji, jaką propaguje PiS.

 • prinsik

  Oceniono 139 razy 131

  A wypieprzajcie na Madagaskar i nigdy nie wracajcie skrajni hipokryci.

 • lica79

  Oceniono 99 razy 91

  Żałosny moralny bankrut Karczewski który z izby wyższej zrobił maszynkę do klepania pisowskich głupot ma czelność pouczać innych w temacie przyzwoitości to tak jakby gwiazda porno dawał rady dotyczące cnoty

 • antonikarcz

  Oceniono 94 razy 86

  Karczewski oddaj kasę i spadaj.

 • 500nakrowe

  Oceniono 90 razy 84

  Panie Karczewski, podobno zgłaszają się jacyś świadkowie, którzy mówią coś o kopertach jakie Panu dawali. Czy brał Pan łapówki? Zróbmy sondę ala TVPis :
  Czy wierzy pani/Pan, że lekarz Karczewski brał łapówki?
  TAK #
  NIE %
  NIE WIEM @
  😀

 • szmulkacenbogen

  Oceniono 76 razy 70

  Karczewski to postać mocno ambarasująca pytaniem jaki rodzi każda jego wypowiedź - jak ktoś tak bezdennie głupi mógł skończyć studia medyczne i prowadzić praktykę lekarską.

 • jarro69

  Oceniono 63 razy 59

  a niech sobie idą, najlepiej w piSSdu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX