Kempa domaga się dymisji Grodzkiego. "Miejsce bijących w Polskę jest na śmietniku politycznym"

- Każdy, kto bije w Polskę w jakikolwiek sposób, powinien sobie zdawać sprawę z tego, że jego miejsce jest na śmietniku politycznym - mówiła w TVP Info europosłanka Solidarnej Polski Beata Kempa. Stwierdziła, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki "powinien złożyć urząd, ponieważ go nie udźwignął".

Przedstawiciele Komisji Weneckiej przyjechali w ubiegłym tygodniu z dwudniową wizytą na zaproszenie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Marszałek poprosił o wydanie opinii w sprawie nowelizacji m.in. Prawa o ustroju sądów i ustawy o Sądzie Najwyższym.

Nowelizacja zakłada odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, za działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz za "działalność publiczną niedającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów".

>>> Adrian Zandberg o atakach na marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego

Zobacz wideo

Beata Kempa: Tomasz Grodzki powinien złożyć urząd

Europosłanka Solidarnej Polski Beata Kempa, komentując we wtorek w TVP Info zaproszenie Komisji Weneckiej stwierdziła, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki "nie ma w sercu polskiej racji stanu". Powiedziała też, że "marszałek Senatu powinien złożyć urząd, ponieważ go nie udźwignął".

- Niektórzy mówią, że ktoś nie dorasta, żeby być wójtem w gminie. Podejrzewam, że wójt poradziłby sobie zdecydowanie lepiej niż marszałek Grodzki na swojej funkcji. Jestem oburzona jego postępowaniem - mówiła Beata Kempa.

- Każdy, kto bije w Polskę w jakikolwiek sposób, powinien sobie zdawać sprawę z tego, że jego miejsce jest na śmietniku politycznym - dodała.

Więcej o:
Komentarze (547)
Kempa domaga się dymisji Grodzkiego. "Miejsce bijących w Polskę jest na śmietniku politycznym"
Zaloguj się
 • stachkaz1947

  Oceniono 138 razy 136

  KIM by w życiu mogła być taka Kempa , Szydło , Mazurek--gdyby nie było PiS i kościoła???

 • kac

  Oceniono 117 razy 115

  "Każdy, kto bije w Polskę w jakikolwiek sposób, powinien sobie zdawać sprawę z tego, że jego miejsce jest na śmietniku politycznym" Tak Pani Beato, prędzej czy później tak właśnie się stanie... Nie można bezkarnie niszczyć Polski bez końca.

 • zwino

  Oceniono 105 razy 105

  Ci ludzie z PIS już naprawdę odpływają - to faktycznie jest inny stan świadomości.

 • robson15

  Oceniono 91 razy 89

  To chyba jakiś ponury żart, Kępa chce uchodzić za autorytet. Dawno się tak nie uśmiałem.
  Najlepiej by było gdyby ta pani nie zabierała głosu w sprawach o których nie ma bladego pojęcia....a przy swojej indolencji intelektualnej najlepiej gdyby się w ogóle nie udzielała publicznie. Nie oszukujmy kępa, Zalewska, jaki czy Rafalska tylko przynoszą wstyd nie tylko na forum krajowym ale i europejskim. PIS wraz ze swoimi aparatczykami i TV PIS od jakiegoś czasu prowadzą ohydną kampanie szczucia przeciw prof. Grodzkiemu. Teraz włączyła się w to "intelektualistka" Kępa.

 • wojtasar

  Oceniono 81 razy 81

  a ona wreszcie wydrukowała co miała opublikować ? czy papier w ksero utknął?

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 74 razy 74

  Klempą będzie można niedługo straszyć dzieci. Ta baba się wyjątkowo szpetnie starzeje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX