Kempa domaga się dymisji Grodzkiego. "Miejsce bijących w Polskę jest na śmietniku politycznym"

- Każdy, kto bije w Polskę w jakikolwiek sposób, powinien sobie zdawać sprawę z tego, że jego miejsce jest na śmietniku politycznym - mówiła w TVP Info europosłanka Solidarnej Polski Beata Kempa. Stwierdziła, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki "powinien złożyć urząd, ponieważ go nie udźwignął".

Przedstawiciele Komisji Weneckiej przyjechali w ubiegłym tygodniu z dwudniową wizytą na zaproszenie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Marszałek poprosił o wydanie opinii w sprawie nowelizacji m.in. Prawa o ustroju sądów i ustawy o Sądzie Najwyższym.

Nowelizacja zakłada odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, za działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz za "działalność publiczną niedającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów".

>>> Adrian Zandberg o atakach na marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego

Zobacz wideo

Beata Kempa: Tomasz Grodzki powinien złożyć urząd

Europosłanka Solidarnej Polski Beata Kempa, komentując we wtorek w TVP Info zaproszenie Komisji Weneckiej stwierdziła, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki "nie ma w sercu polskiej racji stanu". Powiedziała też, że "marszałek Senatu powinien złożyć urząd, ponieważ go nie udźwignął".

- Niektórzy mówią, że ktoś nie dorasta, żeby być wójtem w gminie. Podejrzewam, że wójt poradziłby sobie zdecydowanie lepiej niż marszałek Grodzki na swojej funkcji. Jestem oburzona jego postępowaniem - mówiła Beata Kempa.

- Każdy, kto bije w Polskę w jakikolwiek sposób, powinien sobie zdawać sprawę z tego, że jego miejsce jest na śmietniku politycznym - dodała.

Więcej o: