Zmiany w sądownictwie wpłyną na wynik Dudy? Kownacki: Przeciętny Polak i tak nie wie, o co chodzi

Czy sprawa wymiaru sprawiedliwości przeszkodzi Andrzejowi Dudzie w reelekcji? Bartosz Kownacki z PiS twierdzi, że nie. - Przeciętny Polak naprawdę już nie rozumie, nie wie, o co chodzi w tym wymiarze sprawiedliwości - przekonywał polityk.

W Polsat News Bogdan Rymanowski poruszył temat tego, jakie przeszkody mogą spotkać Andrzeja Dudę w kampanii na wybory prezydenckie 2020. Dziennikarz dopytywał też, czy ostatnie wydarzenia wokół ustaw sądowych i ewentualnego konfliktu z Brukselą nie zaszkodzą urzędującemu prezydentowi w reelekcji.

Były wiceminister obrony narodowej, poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki, dowodził, że Andrzej Duda był w każdym powiecie w Polsce przez pięć lat.

- Sondaże są niedoszacowane (...). Rozmawiał z setkami tysięcy ludzi. Podawał im rękę i to zaprocentuje. Ta normalna Polska, ta masa, zagłosuje na pana prezydenta Dudę i może być niespodzianka w pierwszej turze, może być zwycięstwo - mówił Kownacki.

>>> Były rzecznik Andrzeja Dudy wyjawia, czy prezydent zawetuje "ustawę kagańcową":

Zobacz wideo

Kownacki o wpływie reformy na wybory: Polacy nie wiedzą, o co chodzi

Polityk PiS na tym nie poprzestał, ponieważ ocenił, że sprawy tzw. ustawy kagańcowej, zmian w wymiarze sprawiedliwości, nie wpłyną na poparcie dla prezydenta.

Nie zgodzę się z tym, że kwestie wymiaru sprawiedliwości mogłyby zaważyć na wyniku. Znaczy... W jakimś niedużym zakresie oczywiście, że zaważą (...). Tu wracam do swojej pierwotnej wypowiedzi: przeciętny Polak naprawdę już nie rozumie, o co chodzi w tym wymiarze sprawiedliwości. Rozumie, że politycy z jednej i drugiej strony, walczą, jeżdżą do Brukseli i zapraszają kogoś, kłócą się, oni nie wiedzą o co chodzi, wielu prawników nie wie, o co chodzi

- mówił w Polsat News Kownacki.

Jak obecnie przedstawia się sprawa z reformą wymiaru sprawiedliwości? Tu krótkie podsumowanie wydarzeń tylko z wtorku:

Więcej o: