Zmiany w sądownictwie wpłyną na wynik Dudy? Kownacki: Przeciętny Polak i tak nie wie, o co chodzi

Czy sprawa wymiaru sprawiedliwości przeszkodzi Andrzejowi Dudzie w reelekcji? Bartosz Kownacki z PiS twierdzi, że nie. - Przeciętny Polak naprawdę już nie rozumie, nie wie, o co chodzi w tym wymiarze sprawiedliwości - przekonywał polityk.

W Polsat News Bogdan Rymanowski poruszył temat tego, jakie przeszkody mogą spotkać Andrzeja Dudę w kampanii na wybory prezydenckie 2020. Dziennikarz dopytywał też, czy ostatnie wydarzenia wokół ustaw sądowych i ewentualnego konfliktu z Brukselą nie zaszkodzą urzędującemu prezydentowi w reelekcji.

Były wiceminister obrony narodowej, poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki, dowodził, że Andrzej Duda był w każdym powiecie w Polsce przez pięć lat.

- Sondaże są niedoszacowane (...). Rozmawiał z setkami tysięcy ludzi. Podawał im rękę i to zaprocentuje. Ta normalna Polska, ta masa, zagłosuje na pana prezydenta Dudę i może być niespodzianka w pierwszej turze, może być zwycięstwo - mówił Kownacki.

>>> Były rzecznik Andrzeja Dudy wyjawia, czy prezydent zawetuje "ustawę kagańcową":

Zobacz wideo

Kownacki o wpływie reformy na wybory: Polacy nie wiedzą, o co chodzi

Polityk PiS na tym nie poprzestał, ponieważ ocenił, że sprawy tzw. ustawy kagańcowej, zmian w wymiarze sprawiedliwości, nie wpłyną na poparcie dla prezydenta.

Nie zgodzę się z tym, że kwestie wymiaru sprawiedliwości mogłyby zaważyć na wyniku. Znaczy... W jakimś niedużym zakresie oczywiście, że zaważą (...). Tu wracam do swojej pierwotnej wypowiedzi: przeciętny Polak naprawdę już nie rozumie, o co chodzi w tym wymiarze sprawiedliwości. Rozumie, że politycy z jednej i drugiej strony, walczą, jeżdżą do Brukseli i zapraszają kogoś, kłócą się, oni nie wiedzą o co chodzi, wielu prawników nie wie, o co chodzi

- mówił w Polsat News Kownacki.

Jak obecnie przedstawia się sprawa z reformą wymiaru sprawiedliwości? Tu krótkie podsumowanie wydarzeń tylko z wtorku:

Więcej o:
Komentarze (104)
Wybory 2020. Zmiany w sądownictwie wpłyną na wybory? Kownacki: Przeciętny Polak nie wie, o co chodzi
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 40 razy 38

  "Przeciętny Polak naprawdę już nie rozumie, nie wie, o co chodzi w tym wymiarze sprawiedliwości". Czyli taki opis "ciemnego luda" słowami dyplomatycznymi.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 37 razy 35

  " Przeciętny Polak naprawdę już nie rozumie, nie wie, o co chodzi ..."
  EFEKT WSPANIALE DZIAŁAJĄCEJ PROPAGANDY PIS I OHYDNYCH KŁAMSTW ...

 • siwywaldi

  Oceniono 31 razy 31

  I własnie w ten sposób POZNALIŚMY tajemnice sukcesów PiS. Ich specjaliści od socjotechniki, doskonale wiedzieli na której strunie zagrać. Bo poziom wiedzy prawniczej w Polsce, jest dziś, w XXI wieku NIŻSZY niż poziom podstawowej oświaty wśród pańszczyźnianych chłopów.
  A do tego rzucono tej prymitywnej ciemnocie kasę na 2 tanie wina dziennie, czyli to co nazwano "pińcet plus". Więc ogień buzuje jak cholera...

 • SHOGUN WORKOUT

  Oceniono 25 razy 23

  Obecny prezydent niech przestrzega konstytucji na którą przysiegał, że będzie ją bronił. Teraz chce zmieniać konstytucję na taką, którą mu pasuje albo ściemnia, że Polacy nic nie rozumieją.

 • hatteras

  Oceniono 24 razy 20

  wychowalem sie w komunie i co by najgorszego o niej nie mowic to jedno musze przyznac .Komuna starala sie na sile wyciagnac ciemne masy z odchlani zabobonow,zacofania i ciemnoty.Radio Maryja i jej PiS lancuchowy zgromadzily masy autentycznych glupcow i oglupily je do reszty .Teraz glupcy ida za nimi jak stado baranow,pozbawieni wlasnej woli,niezdolni do samodzielnego zycia i myslenia.

 • iiiiaaaa

  Oceniono 25 razy 19

  "Nasi wyborcy są idio tami, więc to nie będzie miało wpływu ".
  Coś w tym stylu.

 • tetradrachma

  Oceniono 20 razy 18

  Jest paru "nieprzeciętnych" Polaków...... Dudów, Kownackich, Kalet, Szydłow, Ziobrów, Jakich, Suskich i ch... wie kto jeszcze, którzy WIEDZĄ !!!!!

 • stachkaz1947

  Oceniono 21 razy 17

  TY PiSiorze niemyty- CIEMNY LUD nie jest tak całkiem ciemny--nawet ten wasz.
  A ty nie ma nic do ROZUMIENIA--
  POLITYCY chcą przejąć kontrolę nad SĄDAMI-tak jak było za KOMUNY.
  WTEDY NIKT wyżej wacka nie podskoczy.PEŁNA KONTROLA nad LUDŹMI.
  WIĘC NARODZIE w maju pogonimy PiSiego DŁUGOPISA bo się już WYPISAŁ.
  Od razu rządzącym wróci ROZUM.

 • polakadam

  Oceniono 19 razy 17

  Może to i racja że przeciętny Polak nie wie o co chodzi z tym sądownictwem. Pisowcy bardzo się starają żeby zaciemnic obraz. Głoszą setki kłamstw i manipulacji w swojej katolickiej propagandzie.
  A ogłupianie ludzi jest celowe. Gdyby nie oglupuali to by nie rządzili.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX