Rola Szydło w kampanii Dudy pod znakiem zapytania. Przyczyną może być syn byłej premier

Wciąż nie wiadomo, czy europosłanka PiS Beata Szydło będzie szefową sztabu w kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. Jak mówi w rozmowie z "Polityką" osoba z kręgów prezydenckich, "sprawa stoi pod znakiem zapytania" w związku z tym, że syn byłej premier, Tymoteusz Szydło, postanowił odejść z kapłaństwa.

O tym, że europosłanka i była premier Beata Szydło może ponownie stanąć na czele kampanii prezydenta Andrzeja Dudy media spekulują od wielu tygodni. - Można by to ładnie ograć. Andrzej i Beata, zwycięski duet z 2015 r, drużyna pierścienia, znowu razem - mówił w grudniu jeden z informatorów tygodnika "Wprost".

>>> Krzysztof Łapiński: Urzędujący prezydent ma łatwiej w kampanii wyborczej

Zobacz wideo

Beata Szydło nie będzie szefową sztabu Andrzeja Dudy?

Jak podaje "Polityka", europarlamentarzystka "bardzo chce znów nabrać znaczenia na krajowym podwórku". Według osoby z kręgów prezydenckich, jeszcze na początku grudnia wydawało się pewne, że to właśnie Beata Szydło pokieruje kampanią przed majowymi wyborami. Taką decyzję miał podjąć Andrzej Duda. Sytuację miało jednak zmienić to, co działo się ostatnio wokół syna byłej premier - Tymoteusza. W grudniu ogłosił, że zamierza porzucić stan kapłański z powodu "kryzysu wiary i powołania".  

- Nie mówię, że prezydent zmienił zdanie, ale dziś sprawa stoi pod znakiem zapytania, właśnie w związku z tym, że Tymoteusz zrzucił sutannę - mówi "Polityce" anonimowy rozmówca.

Prezydent Andrzej Duda nie ogłosił jeszcze oficjalnie chęci ubiegania się o reelekcję. O fotel prezydencki walczyć będą wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, lider Wiosny Robert Biedroń, dziennikarz Szymon Hołownia i prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Swojego kandydata wyłania w prawyborach Konfederacja.

Więcej o:
Komentarze (184)
Rola Szydło w kampanii Dudy pod znakiem zapytania. Przyczyną może być syn byłej premier
Zaloguj się
 • iso669

  Oceniono 66 razy 56

  Czyżby Adrian Doopa bał się faktu, że synek Szydło zrobił dziecko dziecku ?

 • 13sw

  Oceniono 48 razy 46

  No dalej Becia, drzyj znowu mordę: "za co chcecie mnie odwołać?!"

  Tylko nie za głośno, bo wnuczka obudzisz albo synowej przeszkodzisz w pracy domowej.

 • arreis65

  Oceniono 47 razy 39

  beata szydło bardzo się nadaje - bo jedyne co tak naprawdę potrafi to drzeć mordę i łgać - jak beata szydło !!!

 • mcguirre

  Oceniono 38 razy 36

  Przecież wszyscy się domyślają, że tu nie chodzi o odejście z kapłaństwa tylko powód tego odejścia. Pan synek ksiądz ma sporo za paznokciami i tego co wycieknie podczas kampanii obawia się paraprezydent Duda.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 36 razy 34

  cyt.:
  "europarlamentarzystka "bardzo chce znów nabrać znaczenia na krajowym podwórku"
  ================================
  b. polska premier zamiast nabierać znaczenia w europarlamencie, chce nabrać znaczenia w Polsce?! To po kiego wystawił ją PiS w wyborach do UE skoro NIE DAJE RADY w gremium europejskim?
  No cóż, matce b.księdza ciężko było nakłaniać do tzw. rechrystianizacji Europy, skoro w najbliżej rodzinie jest coś nie tak z dekalogiem...

 • gapcio2010

  Oceniono 38 razy 34

  Banda kretaczy i hipokrytów. Prymityw i szambo to największa zaraza i dżuma z cholera razem wzięte.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX