Nagły zwrot akcji. Andrzej Duda jednak porozmawia z Tomaszem Grodzkim o "ustawie kagańcowej"

Jednak dojdzie do spotkania prezydenta z marszałkiem Senatu - rozmowy zaplanowane są na godzinie 16 w środę. Andrzej Duda i Tomasz Grodzki mają rozmawiać o nowelizacji ustaw sądowych, nazywanych "kagańcowymi".

Informacje o spotkaniu potwierdziła zarówno Kancelaria Senatu, jak i rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski. Marszałek Senatu spotka się z Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim w środę o godzinie 16.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Tomasza Grodzkiego, tematem rozmów będzie tzw. ustawa kagańcowa, czyli nowelizacja szeregu ustaw sądowych, którą przyjął już Sejm. Obecnie nad nowelą pracuje Senat - zajmowały się nią komisje senackie, we wtorek w izbie wyższej zorganizowano debatę z udziałem ekspertów na jej temat.

>>> Czy prezydent zawetuje "ustawę kagańcową"? Były rzecznik Dudy nie ma wątpliwości:

Zobacz wideo

Grodzki "był do dyspozycji". Prezydencki minister pokpiwał

Spotkanie Duda-Grodzki kończy też przeciąganie liny między Senatem a Pałacem Prezydenckim. 11 stycznia Grodzki tweetował, że z chęcią porozmawia o ustawach sądowych z głową państwa.

Ustawy sądowe są w Senacie, ale na koniec trafią do Pana. Chętnie bym przyszedł do Pałacu, aby w gronie ekspertów obu stron podyskutować o kontrowersyjnych zapisach po to, żeby wypracować jak najlepsze rozwiązanie dla obywateli. Jestem do dyspozycji

- napisał Grodzki.

Czytaj więcej: Tomasz Grodzki: Senat "z dużym prawdopodobieństwem" odrzuci tzw. ustawę kagańcową

To zapoczątkowało spekulacje, czy prezydent zgodzi się na spotkanie. Jeszcze przed podaniem informacji o planowanej rozmowie, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski w radiowej Trójce mówił:

Ze strony marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego nie było telefonu ani pisemnej czy bezpośredniej prośby o spotkanie z prezydentem. Rozumiem więc, że na Twitterze bardziej manifestował, niż prosił o spotkanie.
Więcej o: