Nagły zwrot akcji. Andrzej Duda jednak porozmawia z Tomaszem Grodzkim o "ustawie kagańcowej"

Jednak dojdzie do spotkania prezydenta z marszałkiem Senatu - rozmowy zaplanowane są na godzinie 16 w środę. Andrzej Duda i Tomasz Grodzki mają rozmawiać o nowelizacji ustaw sądowych, nazywanych "kagańcowymi".

Informacje o spotkaniu potwierdziła zarówno Kancelaria Senatu, jak i rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski. Marszałek Senatu spotka się z Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim w środę o godzinie 16.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Tomasza Grodzkiego, tematem rozmów będzie tzw. ustawa kagańcowa, czyli nowelizacja szeregu ustaw sądowych, którą przyjął już Sejm. Obecnie nad nowelą pracuje Senat - zajmowały się nią komisje senackie, we wtorek w izbie wyższej zorganizowano debatę z udziałem ekspertów na jej temat.

>>> Czy prezydent zawetuje "ustawę kagańcową"? Były rzecznik Dudy nie ma wątpliwości:

Zobacz wideo

Grodzki "był do dyspozycji". Prezydencki minister pokpiwał

Spotkanie Duda-Grodzki kończy też przeciąganie liny między Senatem a Pałacem Prezydenckim. 11 stycznia Grodzki tweetował, że z chęcią porozmawia o ustawach sądowych z głową państwa.

Ustawy sądowe są w Senacie, ale na koniec trafią do Pana. Chętnie bym przyszedł do Pałacu, aby w gronie ekspertów obu stron podyskutować o kontrowersyjnych zapisach po to, żeby wypracować jak najlepsze rozwiązanie dla obywateli. Jestem do dyspozycji

- napisał Grodzki.

Czytaj więcej: Tomasz Grodzki: Senat "z dużym prawdopodobieństwem" odrzuci tzw. ustawę kagańcową

To zapoczątkowało spekulacje, czy prezydent zgodzi się na spotkanie. Jeszcze przed podaniem informacji o planowanej rozmowie, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski w radiowej Trójce mówił:

Ze strony marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego nie było telefonu ani pisemnej czy bezpośredniej prośby o spotkanie z prezydentem. Rozumiem więc, że na Twitterze bardziej manifestował, niż prosił o spotkanie.
Więcej o:
Komentarze (126)
Co dalej z "ustawą kagańcową"? 15 stycznia spotkanie Andrzeja Dudy i Tomasza Grodzkiego
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 44 razy 40

  Im więcej oglądam wystąpień, wywiadów marszałka Grodzkiego, tym bardziej jestem przekonany że to właśnie on powinien być kandydatem KO na prezydenta RP i powiem więcej, mógłby Dupe pokonać już w pierwszej turze, bo i wyborcy PSL i Lewicy mogliby na niego bez problemu zagłosować

 • ziaburek

  Oceniono 41 razy 37

  Co najwyżej Duda obieca, że podpisze ustawę kagańcową następnego dnia rano. Na więcej, panie Marszałku nie ma co liczyć...

 • pedro.666

  Oceniono 38 razy 30

  Lepiej tego z prezydentem nie załatwiać przez twittera, bo wtedy ekspertem może się okazać Leśne Ruchadło :(

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 30 razy 26

  Dudzie zaczyna się palić pod dudą

 • bsdw

  Oceniono 27 razy 23

  Czyżby Unijna rzeczywistość strzeliła PiSowców 'z liścia' ?

 • cezar85

  Oceniono 30 razy 22

  tylko po co Grodzkiemu spotkanie z przydupasem prezesa?

 • justas32

  Oceniono 29 razy 21

  Panie Tomaszu - niech Pan tam nic nie je i nie pije. A rękę podawać tylko przez gumową rękawiczkę ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX