Kaczyński mobilizuje członków PiS przed wyborami. "Nigdzie nie jest zapisane, że druga tura musi się odbyć"

"W debacie publicznej wiele mówi się o tym, kto z potencjalnych kandydatów ugrupowań opozycyjnych będzie miał największe szanse na pokonanie obecnej głowy państwa. Ale przecież nigdzie nie jest zapisane, że druga tura musi się koniecznie odbyć" - napisał Jarosław Kaczyński w liście skierowanym do uczestników niedzielnego spotkania opłatkowego PiS w Rzeszowie.

Głównym gościem niedzielnego noworocznego spotkania PiS w Rzeszowie był premier Mateusz Morawiecki. Wydarzenie otworzył szef podkarpackich struktur PiS Marek Kuchciński. - Sukces w październikowych wyborach parlamentarnych daje nam kolejne argumenty do ręki, które powodują, że musimy wygrać także wybory prezydenckie - mówił polityk.

Morawiecki i Kaczyński mobilizują elektorat przed wyborami prezydenckimi

W swojej przemowie Mateusz Morawiecki podkreślał, że zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich jest konieczne, żeby kontynuować zmiany przeprowadzane przez jego rząd. - Będziemy rozwijać drogi i koleje. W tej kadencji będziemy kłaść na to ogromny nacisk, ale żeby to się stało, potrzebujemy jedności wizji i wspólnoty celów. Może dać ją tylko zwycięstwo Andrzeja Dudy - mówił premier. - Gratuluję Podkarpaciu, bo wy pięknie potraficie łączyć. Łączyć tradycję z przyszłością, gościnność z nowymi inwestycjami, z innowacjami, z nowoczesnością. Takiego połączenia potrzebuje Polska, o takie połączenie będzie walczyć rząd Prawa i Sprawiedliwości - dodał premier.

Podczas spotkania odczytano również list od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Mamy za sobą udany, a tu na Podkarpaciu nawet bardzo udany rok podwójnego zwycięstwa wyborczego. Nie możemy jednak zapomnieć, że w wyborach parlamentarnych, a zwłaszcza w wyborach do Senatu, mogliśmy w skali ogólnopolskiej wypaść lepiej. Wnioski wypływające z tych wyników możemy podsumować jednym zdaniem: nie możemy przed wyborami prezydenckimi spocząć na laurach. Nie możemy dać się uśpić sondażom oraz musimy jeszcze bardziej się zmobilizować i więcej pracować" - napisał w liście do uczestników spotkania Kaczyński. Dodał, że "nigdzie nie jest zapisane, że druga tura musi się koniecznie odbyć.

>>> Krzysztof Łapiński o szansach Andrzeja Dudy na reelekcję:

Zobacz wideo