Były senator PiS Stanisław K. i jego syn zatrzymani przez CBA. W tle wielomilionowe łapówki

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego senatora PiS Stanisława K. oraz jego syna, a także dyrektorkę małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Śledztwo CBA dotyczy wielomilionowych łapówek.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze z krakowskiej delegatury CBA prowadzą postępowanie w sprawie pośredniczenia w załatwianiu spraw w zamian za korzyści majątkowe, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządach województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne.

Były senator PiS Stanisław K. i jego syn zatrzymani przez CBA

W komunikacie CBA czytamy, że zarzuty do tej pory usłyszało 24 podejrzanych. Wśród nich są zatrzymani ostatnio senator VIII kadencji Stanisław K., jego syn oraz dyrektorka małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Były polityk Prawa i Sprawiedliwości oraz dwie kolejne osoby zostały przewiezione do Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Tam usłyszą zarzuty korupcyjne.

Były senator i jego syn mają mieć przedstawione m.in. zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek. Dyrektor PFRON z kolei usłyszy zarzut wręczania korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Zgodnie z poprzednimi oświadczeniami CBA Stanisław K. miał zdaniem śledczych powoływać się na wpływy w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Krakowie, u Prezydenta Miasta Krakowa i u Wojewody Małopolskiego. W okresie od co najmniej 17 sierpnia 2016 roku do stycznia 2017 roku pośredniczył w załatwianiu sprawy administracyjnej dotyczącej wpisania niektórych obiektów na listę zabytków. W zamian miał otrzymać korzyść majątkową w kwocie miliona złotych. W październiku polityk PiS nie utrzymał swojego mandatu senatora, dlatego od listopada przestał chronić go immunitet.

Więcej o:
Komentarze (326)
Były senator PiS Stanisław K. i jego syn zatrzymani przez CBA. W tle wielomilionowe łapówki
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 89 razy 79

  Tradycja. Robił machloje a z centralą się nie podziałkował. Nauczka dla innych pisiorów. Następni już się podzielą.

 • arreis65

  Oceniono 71 razy 67

  stanisław kogut - cham, oszust, łapówkarz - jak w sam raz się nadaje na ministra w rządzie powszechnie znanego kłamcy szmateusz morawieckiego, tylko niech rezydent duda ułaskawi przed wyrokiem !!!

 • jarek_pierwszy_wyspany

  Oceniono 61 razy 59

  Musiał przestać być senatorem bo PiS nie zgodził się na odebranie immunitetu. Tacy prawi i sprawiedliwi

 • ercu

  Oceniono 50 razy 48

  Normalnie jak za komuny. Co jakiś czas rzucamy towarzysza na pozarcie i mówimy: patrzcie, nie ma swietych krów, ścigamy wszystkich. ALE! na opozycję dowodów nie ma ze nabroili, a tymczasem w pisie co rusz jakaś łajza kręci lody na boku.

 • evergreen111

  Oceniono 42 razy 40

  Pamiętacie jego triumfalną minę i gest, gdy kaczy senatorzy nie pozwolili mu zabrać immunitetu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX