Senat RP: "Dyrektor gabinetu marszałka uderzona w głowę. Skandaliczne zachowanie ekipy TVP"

Dyrektor gabinetu marszałka Senatu, Małgorzata Daszczyk, została uderzona w głowę kamerą przez członka idącej za nią ekipy telewizyjnej TVP Info. Wszystko zostało zarejestrowane na nagraniu, które zamieszczono na Twitterze Senatu RP. Jest wniosek o cofnięcie akredytacji prasowej dla ekipy telewizji publicznej. Do sprawy odniósł się Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Na oficjalnym koncie Senatu RP na Twitterze pojawiło się nagranie, na którym widać ekipę telewizyjną podążającą za pracownikami kancelarii, którzy idą w stronę zaparkowanego przed wejściem samochodu. Jest wśród nich Małgorzata Daszczyk, dyrektor gabinetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. W pewnym momencie kobieta zostaje uderzona w głowę kamerą przez operatora idącego za nią. Na nagraniu widać też, jak Daszczyk odpycha kamerę, a po chwili rozmasowuje sobie miejsce, w które została uderzona.

Zdarzenie można zobaczyć na nagraniu poniżej:

Zobacz wideo

Senat o "skandalicznym zachowaniu ekipy TVP Info". "Dyrektor gabinetu została uderzona w głowę"

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 13 stycznia po południu. Kancelaria Senatu informuje, że dziennikarze i operator należeli do ekipy TVP Info. "Skandaliczne zachowanie ekipy TVP Info wobec dyrektor gabinetu Marszałka Senatu! Małgorzata Daszczyk została uderzona w głowę kamerą"- czytamy na Twitterze Senatu. Izba informuje, że obecnie Małgorzata Daszczyk przebywa w szpitalu, gdzie przechodzi badania.

Złożyliśmy wniosek o cofnięcie akredytacji prasowej i wstępu dla tej ekipy telewizyjnej - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Grzegorz Furgo z Centrum Informacyjnego Senatu RP. - W pobliżu nie było innych ekip, nie było żadnego powodu, żeby się spieszyć. Operator się nie poślizgnął, było uderzenie kamerą. To jest nagonka, musimy reagować, bo to jest zachowanie niebezpieczne. Są normy pracy, których należy przestrzegać - dodaje.

Sprawę skomentował na Twitterze Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej.

"To niebywałe! Do agresji werbalnej ze strony TVP dochodzi jeszcze agresja fizyczna!" - napisał.

Do zarzutów Senatu odniósł się Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W wystosowanym oświadczenia podkreśla on, że dziennikarze TVP Info kierowali się "najwyższymi dziennikarskimi standardami", a uderzona kamerą Małgorzata Daszczyk "starała się uniemożliwić zadanie pytań marszałkowi Grodzkiemu" i weszła operatorowi w drogę. Olechowski zaznacza też, że "dziennikarze TVP działają w interesie publicznym", a wniosek o uniemożliwienie akredytacji należy traktować jako próbę "usunięcia dziennikarzy zadających pytania, na które marszałek Senatu nie chce odpowiedzieć". Całe oświadczenie można przeczytać poniżej:

Przypomnijmy, że w niedzielę Rada Etyki Mediów wydała oświadczenie ws. emitowanych w 'Wiadomościach" TVP materiałów, w których sugerowano, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki brał łapówki. Jak oceniła Rada, były one "sprzeczne z obowiązkiem zapewnienia w mediach publicznych pluralizmu, bezstronności, wyważenia i niezależności"

Czytaj więcej na ten temat: Rada Etyki Mediów pisze o "nagonce". "Wiadomości" krytykowane po materiałach na temat Grodzkiego

Więcej o:
Komentarze (579)
Senat RP: "Dyrektor gabinetu marszałka uderzona w głowę. Skandaliczne zachowanie ekipy TVP"
Zaloguj się
 • hilux_ie

  Oceniono 156 razy 148

  Miotła dojnej zmiany wymiotła fachowców, za kamery muszą łapać amatorzy i tak się to potem kończy.

 • marymania

  Oceniono 150 razy 144

  Jakby tak TVN przyłożył w durny łeb kaczej łamagi, to byłoby zaraz, że "to był zamach" i donos do prokuratury.

 • rlnd

  Oceniono 103 razy 93

  3...2...1... start pisowskich trolli. Jak myślicie, będzie o Frasyniuku?

 • tigr

  Oceniono 96 razy 92

  Janusz z TVP jeszcze tydzień temu trzymał cep w ręku, a teraz dostał kamjere i tak mu coś nie poszło.

 • myczyoni

  Oceniono 87 razy 83

  Pomówić, Poniżyć, zaszczuć, zdehumanizowac.
  Tak się utrzymuje władzę.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 64 razy 60

  Chamstwo TVP.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 62 razy 58

  Oj tam, oj tam, wielkie halo....
  Mógł zabić a tylko uderzył. Ludzki dziennikarz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX