Małgorzata Gosiewska liderką sejmowych podróżników. Wyjazd za ponad 28 tys. zł

Nowa kadencja Sejmu rozpoczęła obrady zaledwie trzy miesięcy temu. Po tym czasie udało się wyróżnić polityków, którzy wyjątkowo chętnie udali się w ostatnim czasie na zagraniczne wyjazdy. Sejmowej grupie podróżników przewodzi wicemarszałek Małgorzata Gosiewska.
Zobacz wideo

Jak podaje "Super Express" posłanka Prawa i Sprawiedliwości w grudniu wybrała się do stolicy Mongolii, Ułan Bator. Koszt wyjazdu Małgorzaty Gosiewskiej jest bardzo wysoki.

Wyjazd Małgorzaty Gosiewskiej do Mongolii kosztował podatników ponad 28 tys. złotych

Wicemarszałek Sejmu pojechała do oddalonej od Warszawy o 5,7 tysięcy kilometrów stolicy Mongolii, by odwiedzić tamtejszych parlamentarzystów. Posłanka PiS wzięła też udział w spotkaniach ze środowiskami akademickimi i konferencji naukowej poświęconej 30. rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów w Mongolii.

Wizyta Małgorzaty Gosiewskiej w Mongolii trwała pięć dni. Za wyjazd marszałek Sejmu podatnicy zapłacili ponad 28 tysięcy złotych, z czego większość tej kwoty (25 tysięcy) wydanych zostało na bilety lotnicze.

Poza wyjazdem do Mongolii wicemarszałek Gosiewska uczestniczyła też w wigilii dla bezdomnych w Hamburgu - koszt tego wyjazdu oceniono na 4,2 tysięcy złotych.

W 2018 roku w poprzedniej kadencji Sejmu na zagraniczne delegacje posłów wydano niemal 4 mln zł. W porównaniu do dwóch poprzednich lat koszty wyjazdów parlamentarzystów wzrosły o 31 i 40 procent. W 2018 roku najwięcej podróżował poseł PiS Jan Dziedziczak, którego zagraniczne podróże kosztowały 126 928,72 złotych.

Więcej o: