Komentarze (162)
Tusk w rocznicę ataku na Adamowicza. "Był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • porque

  Oceniono 17 razy 1

  Aparatem nienawiści jest cała Agora.

 • pollako

  Oceniono 2 razy 0

  Rzecz jasna że zabójstwo Adamowicza było zaplanowane, teraz z zabójcy zrobią głupka i unikane kary. Podległe służby mają wielu takich ludzi.

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 0

  Ten aparat wladzy zostal wybrany prze Polakow. Gratulujemy.

 • oelefante

  Oceniono 14 razy 0

  Na pytanie o to, czy Adamowicz może trafić do więzienia, Wałęsa odpowiada, że "istnieje takie zagrożenie". - To Paweł niech się ze wszystkiego tłumaczy przed sądem. Z walizki pełnej pieniędzy przywiezionej przez dziadka żony itp. Nie jestem jego adwokatem - podkreśla.

  - Nawet na chłopski rozum nie trzeba się długo zastanawiać, czy ktoś, kto ma akcje firmy deweloperskiej i jednocześnie zarządza miastem, w którym ten podmiot dużo buduje, dopuszcza się konfliktu interesów, czy nie? Jeśli prezydent podejmuje decyzje administracyjne, które mają wpływ na rozwój i zyski jakiejś spółki, a jednocześnie ma akcje tej spółki, to jest to konflikt interesów - kontynuował wątek Wałęsa.

 • yan57

  Oceniono 6 razy -2

  twierdzenie że adamowicz zginął bo był atakowany przez aparat władzy i reżimowe media to jest nie uczciwe p. tusk my pamiętamy jak była na niego nagonka w mediach wam przychylnych i w samej PO jak się odcinała i wypierała PO a teraz robicie z niego męczennika a was dopadła .AMNEZJA CZY KRÓTKA PAMIĘĆ.

 • maras63

  Oceniono 5 razy -3

  Rozpędza się ten sprzedawczyk, rozpędza..... Bo wie, że zawsze w razie czego przygarną go w Brukseli?

 • borsuk07

  Oceniono 3 razy -3

  Ale nie był mianowany przez PO jak był wybrany ponownie na prezydenta miasta w 2018 - Jesienią 2018 Paweł Adamowicz z sukcesem ubiegał się o reelekcję z ramienia Stowarzyszenia „Wszystko dla Gdańska”. Jego rywalem zgłoszonym przez Koalicję Obywatelską był natomiast Jarosław Wałęsa.

 • masz01

  Oceniono 11 razy -3

  JEŁOPIE - ty już pewnie nigdy nie spoważniejesz...

 • alfalfa

  Oceniono 21 razy -3

  "Zapomniał" jak go sami z Platformy pogonili. Szczery do bulu.

  wiadomosci.dziennik.pI/opinie/artykuly/580661,pawel-adamowicz-wybory-gdansk-rigamonti-kadencja.html
  A.

 • jezierskiadam

  Oceniono 11 razy -3

  ..Zamordowanie Prezydenta Gdańska dołączy do bardzo długiej listy wydarzeń niewyjaśnionych.
  ...
  To nic, że zostało dokonane w obecności tłumu świadków, przed telewizyjnymi kamerami, że sprawcę ujęto na gorącym uczynku. - To morderstwo przypomina zamach na JP2 w wykonaniu Ali Agcy. Tylko efekt bardziej tragiczny. Od zamachu na JP2 minęło kilkadziesiąt lat i sprawa nadal nie jest wyjaśniona a wokół niej aż kłębi się od teorii spiskowych.
  Przestępstwa o politycznym charakterze tak mają.

  Zwykłe kolizje drogowe są łatwe do oceny. Wypadek limuzyny z Szydłem na pokładzie będzie analizowany przez dziesięciolecia.

  Jakie straty i komu przyniosły rabunki dokonane przez Stefana W.?

  Stefan W. podczas trzech napadów na banki zrabował 15 000 PLN.
  Banki straciły mniej ponieważ policja ujęła Stefana W. gdy uciekał taksówką po dokonaniu ostatniego napadu. Czyli, jak rozumiem, policja odzyskała pieniądze zrabowane w trzecim banku. Za rabunek 15 000 PLN dostał 5.5 lat odsiadki, czyli ponad 4 miesiące za zrabowany 1 000 PLN. Za skutecznie zrabowany 1 000 około pół roku. Straty podatników na osądzenie i utrzymanie Stefana W. w więzieniu są o wiele większe od strat poniesionych przez napadnięte banki.
  Podczas odsiadki Stefan W. niemal codziennie dowiadywał się z telewizji, że politycy z Platformy Obywatelskiej kradli miliony i spotykało ich w związku z tym co najwyżej pogrożenie palcem.

  Dodatkowo.Stefan W., który jako nastolatek miał objawy budzące wątpliwości psychologów szkolnych, w więzieniu doznał halucynacji i został skierowany na leczenie psychiatryczne. Pobyt w szpitalu uznał za szykanę a metody lecznicze stosowane przez psychiatrów za tortury. Kto widział słynny film pt. “Lot nad kukułczym gniazdem” wie, że coś jest na rzeczy. Medycyna zrobiła postęp i lobotomii dziś nie przeprowadza się pacjentom chorym na schizofrenię paranoidalną, ale przywiązywanie do łóżka i kaftan bezpieczeństwa są nadal metodami stosowanymi wobec opornych pacjentów. Paranoicy z reguły są przekonani, że nie chorują a leczenie to szykany i tortury.

  Zbrodnia na Adamowiczu dokonana podczas imprezy zorganizowanej przez oskarżonego o malwersacje Owsiaka była w zamierzeniu sprawcy manifestacją w obronie wszystkich wsadzanych do więzienia w wymiarze pół roku za ukradziony 1 000 PLN. Wsadzanych do więzienia przez złodziei z PO bezkarnie kradnących miliony.

  Paranoicy z reguły są logiczni i precyzyjni w działaniu.
  Paranoiczne poglądy można zaszczepić za pomocą mediów. Jest to zjawisko nazywane przez psychiatrów paranoją indukowaną. Schizofrenicy paranoidalni są bardzo podobni do paranoików. Różnica polega na tym, że mają czasem halucynacje, których nie umieją odróżnić od rzeczywistości..

  Adam Jezierski

  Opublikowane 17/01/2019 (dwa tysiące dziewiętnastego)

 • ch3hegg

  Oceniono 21 razy -3

  Tusk jak zwykle łże.

 • oelefante

  Oceniono 31 razy -3

  "Agnieszka Pomaska na swoim blogu chwali "zdrowy rozsądek radnych PO" po tym, jak zabronili prezydentowi Gdańska oddawania gruntów Kościołowi za bezcen. Wpis zdenerwował Pawła Adamowicza. - Moim zdaniem, wspólnoty wyznaniowe mają prawo dostawać ziemię de facto za darmo - broni się Adamowicz" (Tok FM, 13 lipca 2011)

  Od kogo prezydent Paweł Adamowicz (z żoną) otrzymał milion złotych... (Gazeta Wyborcza Trójmiasto, 3 listopada 2013)

  "Przekręty" w gdańskiej marinie. Przetargi wygrywa ta sama firma. Kogo? (Gazeta Wyborcza Trójmiasto, 20 listopada 2013)

  Co zyskał deweloper, od którego prezydent Gdańska kupił trzy mieszkania? [SPRAWDZAMY] (Gazeta Wyborcza Trójmiasto, 7 marca 2014)

  "Gdyby PO straciła władzę w Gdańsku, byłby to upadek partii. Matecznik Platformy - jak mówi Sylwester Latkowski - stał się "małą Sycylią", którą od 19 lat włada Paweł Adamowicz. Prezydent i jego kostniejący układ władzy wciąż ma poparcie mieszkańców, ale wygryzają go "młode wilki" PO." (Gazeta.pI, 27 listopada 2017)

 • demaskator5

  Oceniono 6 razy -4

  Donek gdzie nasz wrak Tupolewa?
  To naprawdę była cicha z Wowa
  zmowa .
  A pod „pancerna brzoza”utwierdziłes żółwikiem
  z Wowa ,ze wrak pozostał jego
  własnością .
  Donek pośc farbę ,dlaczego
  do Polaków czujesz pogardę !

 • 12saurom

  Oceniono 10 razy -4

  Niewygodne pytania na które żaden leming nie odpowie bo musiałby przyznać, że PO i Schetyna są odpowiedzialni za śmierć Adamowicza.

  1) Obowiązkiem organizatora było złożenie wniosku o nadanie statusu imprezy masowej. Na jakiej to podstawie Owsiak nie wystąpił z tym wnioskiem?

  2) Kto zatrudnił firmę ochroniarską która nie miała uprawnień do wykonywania zawodu i której pracownicy to emeryci?

  3) Dlaczego wiceprzewodniczący Dulkiewicz nie złożyła wniosku do policji o zwiększenie liczby funkcjonariuszy policji?

  4) Jak lemingi wyjaśnia fakt, że pierwsze co zrobił Stefan W to lot do Warszawy gdzie spędził tydzień w kasynie? Skąd Stefan W miał pieniądze szczególnie, że spędził czas w więzieniu?

  5) Jak lemingi wyjaśnią fakt, że Stefan W oglądał Tusk Vision Network i Polsat?

  6) Wybory w PO wygrywa PO która jest znana z tego, że ma powiązania z przestępcami jaką lemingi mają pewność, że Adamowicz nie został celowo poświęcony, gdyż PO brakowało męczenników mających uwiarygodnić ewentualne sankcje i interwencję zagranicy?

 • zak52

  Oceniono 12 razy -4

  Donald Tusk odwiedza gospodarstwo rolne. Gdy znalazł się w chlewni, pośród stada dorodnych świń, towarzyszący grupie oficjeli fotoreporterzy natychmiast strzelają fotki. Na to Tusk: - Tylko żeby mi tam nie było jakiegoś głupiego podpisu pod zdjęciem, typu „Kaczor Donald i świnie”, albo coś takiego! - Ależ skąd panie premierze. Wszystko będzie cacy. Nazajutrz ukazuje się gazeta ze zdjęciem Tuska wśród świń i podpis „Premier Donald Tusk (trzeci od lewej)".

 • zak52

  Oceniono 12 razy -4

  Makrela w Moskwie dostała opie...dlaczego ich kundel tak słabo warczy.

 • gazeta-za-10

  Oceniono 8 razy -4

  Życie rzuca Tuskiem od ściany do ściany, dzięki czemu narasta mętlik w jakim znalazła się polska opozycja.

 • w11mil

  Oceniono 10 razy -4

  "Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy"
  Pan Tusk kłamie. Teksty o finansach p. Adamowicza pojawiały się Gazecie Wyborczej. Jednoznacznie wypowiadali się też politycy PO, pp. Wałęsa (syn) i Neumann.
  Adamowicz jest ofiarą zaniedbań organizatora imprezy publicznej.

 • zak52

  Oceniono 10 razy -4

  dlaczego adamowicza wyrzucono z Platformy?tusk nie czytał GW lub Newsweeka?

 • teraz1

  Oceniono 12 razy -4

  A Ja myślałem , że Tusk jest mądrzejszy . Szkoda.

 • vinogradoff

  Oceniono 7 razy -5

  Brak logikii. Jak pamietamy to pan Tusk byl wiekszym CELEM kampanii o jakiej wspomina, niz pan Prezydent Adamowicz ale to ten co mial mniej masywna kampanie nie zyje. Wniosek. To nie mogl byc efekt kampanii a byl to czyn SZALENCA, ktory kierowal sie latwym dostepem do Ofiary i Jej PROMINENTNA pozycja w Gdansku co gwarantowalo sukces MEDIALNY.

 • borys_dupka

  Oceniono 15 razy -5

  dokladnie

  apart władzy Tuskiem na czele

  atakował go na maksa...

 • bezzebnykloszard

  Oceniono 29 razy -5

  Dziabnięty był cele, bo był jednocześnie defraudantem, oszustem i krętaczem. Gdyby nie jego śmierć, trafiłby za kraty i to nie bynajmniej za sprzeciwianie się władzy.

 • krystoff2

  Oceniono 8 razy -6

  Tusek twierdzi że Adamowicza zabił de facto Kaczyński. Jam mam kilka innych teorii:
  1/ Teego Stefana wynajęła Dulkiewiczżsbt zosr... dentką G.
  2/ Siqra za tym stał.
  3/ Adamowicz popełnił samobójstwo bo gdzieś przeczytał że "W domu mojego ojca jest mieszkań wiele" a przydało by się jeszcze parę.

 • genocidezionism

  Oceniono 10 razy -6

  Pan Adamowicz zgoniął .Zadna kampania nie zabiła Adamowicza.Zabił chory psychicznie człowiek ,który na scenie wyjaśnił co mu chciał zrobić Adamowicz.
  Tusk nie łżyj. Jeszcze odpowiesz za Katastrofę Smoleńską .
  Bierz przykład miernoto z postawy innych premierów państw po katastrofie w Teheranie.
  Odpowiesz Tusk jak Sądy zostaną zreformowane ustawa Majtki cnoty dla Gersdorff.

 • nie_bekam

  Oceniono 8 razy -6

  Stary chłop a kretyn

 • euzebiusz50

  Oceniono 22 razy -6

  I* to mówi; płemier; i krul jewropy, jednak nadaje się tylko do malowania kominów bez reklam bo by kolejne głupoty zmalował.

 • hammerdin

  Oceniono 30 razy -6

  Sami na niego szczuliście, PO, TVN i Wyborcza. Wystarczy poczytać wasze tytuły z tamtego czasu. A teraz niewiniątka...

 • politiko1976

  Oceniono 18 razy -6

  Jak się czyta co ten głupek gada to człowieka pusty śmiech ogarnia

 • zbychus1

  Oceniono 14 razy -6

  TVP w latach 2005-2010 szczuła na ś.p. prezydenta LK. Nic sie nie zmieniło.

 • kor102

  Oceniono 34 razy -6

  Palikot- "zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy, a skórę wystawimy na sprzedaż."
  To jeden z przykładów mowy miłości, harcownik Tuska, a nie jest to jedyny przykład jedyny.
  Nagle Donek wszystko zapomniał? Szczerze.

 • magda_breslau

  Oceniono 18 razy -6

  Jaki jest cel tego wpisu, panie Tusk?

  Miales Tusku okazje, zeby mowic wprost, kiedy cie Jarek oskarzyl o zamach na brata. Kiedy wymyslil Klamstwo Smolenskie, ktore spustoszylo te nasza rzecz pospolita jak pozary buszu Australie... Dlaczego wtedy nie byles rownie stanowczy, Tusku?

  I co proponujesz teraz? Wygranie wyborow prezydenckich? Trzeba bylo startowac! Obrone Senatu? Dlaczego zaden z was nie stanie jasno za marszalkiem Grodzkim i nazwie te podla pisowska nagonke po imieniu?

  Kaczynski stal sie kieszonkowym dyktatorkiem, bo wsrod slepcow jednooki jest krolem, nawet jesli musi stanac na drabince.

 • malgorzata_do_buzibralska

  Oceniono 23 razy -7

  Tem Panu już dziękujemy, bo właśnie słyszymy mowę dzielenia nas Polaków!🤯

 • invest_pl

  Oceniono 23 razy -7

  Tak Tusku, był celem i to łatwym ze względu na korupcję. PO go wyrzuciła z tego powodu ze swoich list. Zapomniełeś? "Szczerze"?

 • 2marcus

  Oceniono 10 razy -8

  Tak, nagonka na Adamowicza była szczególnie widoczna w Gazecie Wyborczej, Newsweeku i TVN. A prokuratura za czasów Platformy Obywatelskiej, wdrożyła intensywne śledztwo w sprawie przekretów Adamowicza.

 • lukki69

  Oceniono 8 razy -8

  Przy kampanii nienawiści ze strony opozycji do Kaczyńskiego i Ziobry to cud że jeszcze żyją...

  Poza tym Neumann co nieco naświetlił w nagranych rozmowach...
  Tusk idzie w Wałęse.
  Jaka opozycja tacy męczennicy....:)

 • chada

  Oceniono 12 razy -8

  Chyba władz PO - wewnętrzne gierki i widać kto na tym skorzystał.

 • jabbaryt

  Oceniono 18 razy -8

  To akurat platformie najbardziej potrzebna była śmierć Adamowicza
  Po pierwsze Adamowicz blokował dostęp do miejskiego koryta aktywowi z PO.
  Po drugie Adamowicz miał 'megamocne zarzuty' i mógł pójść na świadka koronnego. A on bardzo dużo wiedział o platformianych szwindlach i mógł nie jednego byłego kolegę umoczyć.
  A PO trzecie: żywy Adamowicz to kłopot dla platformy , za to martwy Adamowicz to dla PO kolejna ofiara Kaczystowskiego reżymu i kolejny bohater z ich panteonu.
  Dla PiSu śmierć Adamowicza to problem:
  Po pierwsze wydarzyło się to za ich kadencji i ich obciąża
  Po drugie PiS nie miał szans na przejęcie ratuszu w Gdańsku a więc lepiej grillować Adamowicza a potem wykorzystać go jako świadka koronnego przeciwko platformie.
  Więc komu bardziej mogło zależeć na śmierci Adamowicza? Jak pan myśli panie Donald?

 • alicel50

  Oceniono 18 razy -8

  Tusk staje się śmieszny.

 • czesu4f

  Oceniono 14 razy -8

  Więcej takich wypowiedzi! Dajcie mu mówić. W końcu nawet najzagorzalszy leming zobaczy co to za typ ten Tusk.

 • janrobin2015

  Oceniono 18 razy -8

  Trzeba być (tu prosze sobie wpisac odpowiedni wyraz z listy powszechnie uważanych za obraźliwe) żeby wygadywać takie rzeczy. Poza tym krulu ewropy zapomniałeś co ty i twoja partyjka mówiła o adamowiczu jak jeszcze żył?

 • 3guziec

  Oceniono 22 razy -8

  Tuska ojciec bił po głowie i tak mu już pozostała ta nienawiści do ludzi.

 • 3guziec

  Oceniono 22 razy -8

  Ze swojego majątku, będąc na służbie publicznej, nie potrafił wyjaśnić jego pochodzenia i ilości.

 • 3guziec

  Oceniono 18 razy -8

  Tusk, nie mąć i nie oszukuj.

 • chada

  Oceniono 11 razy -9

  Dulkievitschz zaciera ręce!

 • ragefox

  Oceniono 11 razy -9

  Szczególnie
  +++
  władzy Ruska ps. Prusk ps. Tusk

 • organmaster

  Oceniono 13 razy -9

  żeż tu sku (rwy...)
  załóż ty sobie kagańczyk
  na... aparat, gębowy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX